Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Mrugające postojówki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich , jakiś czas temu może 3miesiące założyłem Xenona nie oryginalnego Audi ale nie o to mi chodzi, żeby klosz ładniej wyglądał próbowałem różnych białych postojowych LED, bo wiecie jak żółte z białym wygląda...za oryginalnie... ale jakie bym nie włożył wszystkie mrugają (LEDy)!! :wallbash: nie ukrywam ze się wkurzyłem :confused4: i zostawiłem to żeby jak najbardziej oryginalnie to wyglądało bo miałem trasę za granice i nie chciałem problemów niemiecką policją... :gwizdanie: teraz jestem już na miejscu i chciałbym wymienić w końcu te postojówki!!

Czy jest ktoś w stanie mi podać przyczyny czemu białe Ledy mrugają w moim aucie?? Sprawdzałem u znajomego w aucie i wszystko było okej z nimi wiec uszkodzone nie mogły być...

Czekam na wasze odpowiedzi dzięki z góry Pozdrawiam

Opublikowano

Witam wszystkich , jakiś czas temu może 3miesiące założyłem Xenona nie oryginalnego Audi ale nie o to mi chodzi, żeby klosz ładniej wyglądał próbowałem różnych białych postojowych LED, bo wiecie jak żółte z białym wygląda...za oryginalnie... ale jakie bym nie włożył wszystkie mrugają (LEDy)!! :wallbash: nie ukrywam ze się wkurzyłem :confused4: i zostawiłem to żeby jak najbardziej oryginalnie to wyglądało bo miałem trasę za granice i nie chciałem problemów niemiecką policją... :gwizdanie: teraz jestem już na miejscu i chciałbym wymienić w końcu te postojówki!!

Czy jest ktoś w stanie mi podać przyczyny czemu białe Ledy mrugają w moim aucie?? Sprawdzałem u znajomego w aucie i wszystko było okej z nimi wiec uszkodzone nie mogły być...

Czekam na wasze odpowiedzi dzięki z góry Pozdrawiam

zacznij uzywac opcji :szukaj: :szukaj: :szukaj:

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

zapewne jest to wina komputera w samochodzie ;) ledy mają mniejszy pobór prądu, i komputer wychwytuje żarówki jako spalone, ;)

Opublikowano

ja mialem podobnie,jak wlozylem ledowe zarowki do swiatel cofania,na postoju migaly,ale po uruchomieniu silnika wracalo do normy-mysle,ze to problem z gospodarka pradu i zarowka,moze jakis opornik by rozwiazal sprawe...

Opublikowano

Panowie to miganie żarówek led to standard- tak robi w samochodach które maja komputer wykrywający spalone żarówki. Sam w to nie wierzyłem gostkowi ze sklepu jak kupowałem led-y kiedy ten mnie zapytał czy komputer pokazuje spalone żarówki a jak tak to led-y nie będą. Zrobiłem doświadczenie i miał rację- MIGAJĄ.

Opublikowano

A to wam powiem ze tez mam xeny zalozone nie ori i zeby glupio nie wygladalo zalozylem sobie ledy albo fluxy nie wiem ktore sa jakie ale jedna kosztowala 12zl. po jakims czasie zaczely mrygac na zgaszonym silniku az w koncu zdechly. ale co ciekawe zdechly wtedy jak dlugo jezdzilem sporo jednego dnia. po odstanej nocy w garazu ledy znowu swiecily. Jak wrocilem z miasta i zajechalm do garazu nie swiecily wogole albo czasami zamrygaly. wyciagnalem oprawke z postojowka z klosza i jak dociskalem to dioda swiecila. dzisiaj zabralem jedna do domu rozebralem ja i poprawilem luty. Jak narazie dziala bez zarzutu narazie na postoju. zobaczymy jak to bedzie po przejazdzce.

Opublikowano
  • Autor

to nie jest wina ładowania ani nic z tych rzeczy , jak koledzy wspomnieliście komputer własnie "Ledy" uznaje za spalone i dlatego mogą mrugać nie koniecznie czy silnik jest zapalony czy też nie , czy sam zapłon jest bądź nie... jak już wspomniałem podłączyłem je w Leonie u kolegi do nie oryg xenona i świeciły dobrze. 100% to komputer robi jakieś machloje ale zastanawia mnie jedna rzecz bo nie kojarzę żeby pokazywało mi że mam spaloną postojówke....

znajomy mi doradził że to może rozwiązać problem

http://www.allegro.pl/item542214057_rezystor_symulator_do_zarowek_led_ostatnie_szt.html

tylko jak to podłączać to nie mam zielonego pojęcia a czy to w ogóle zadziała....

Opublikowano

ja jak zamontowalem hidy,to czasem,jak zapalalem silnik na wlaczonych swiatlach,wwyskoczyl blad spalonej zarowki,ale wszystkie byly ok,wiec tylko sie wkurzalem na pikniecia,ktore po chwili mijalo,zmiana kodowania pomogla permamentnie... :wink4:

Opublikowano

Nie wiem czy mam hidy czy fluxy. Nie wiem jaka jest między nimi różniaca. Moja dioda w środku ma takie żółte oczko. W każdym razie nie mam tez żadnych iformacji i spalonych żarówkach, bo gdy jeździłem bez postojówek jakiś czas nic nie informowało. Wkurza mnie że po nocnym postoju auta świecą i mrugają co jakiś czas. A po kilku minutowej jeździe i zgaszeniu auta mrygnie światłem raz na jakiś czas albo wogóle nie świecą. I co temu może zaradzić?? Specjalnie nie kupywałem zwykłych ledów żeby ładniej świeciły no i żeby leprza jakoś była a tu kicha ;|

Opublikowano

Nie wiem czy mam hidy czy fluxy. Nie wiem jaka jest między nimi różniaca. Moja dioda w środku ma takie żółte oczko. W każdym razie nie mam tez żadnych iformacji i spalonych żarówkach, bo gdy jeździłem bez postojówek jakiś czas nic nie informowało. Wkurza mnie że po nocnym postoju auta świecą i mrugają co jakiś czas. A po kilku minutowej jeździe i zgaszeniu auta mrygnie światłem raz na jakiś czas albo wogóle nie świecą. I co temu może zaradzić?? Specjalnie nie kupywałem zwykłych ledów żeby ładniej świeciły no i żeby leprza jakoś była a tu kicha ;|

Kolego, Ty masz B5 i nie masz infa o spalonych postojówkach na fisie. U Ciebie jest inaczej :)

Macqo pyta o B6.

Co do Twojego problemu to u mnie ledy świeciły tydzień i padły... Tu jest raczej problem za dużego prądu... Problem omnawiany w innym wątku - trzeba dać opornik, albo kupić takie juz z opornikiem wbudowanym :)

Opublikowano

Rozbierając owe postojówki natknąłem się dwa oporniki i jakieś dwie malutkie kosteczki. A jeden opornik 1k Ohm wystarczy na nóżke plusową postojówki??

Opublikowano

Tak, nawet troszku można mniejszy dać - 600, 550 ohm :)

Opublikowano

Nie wiem czemu, ale diody, znaczy postojówki są przystosowane do instalacji samochodowej, przecież wiedzieli jakie napięcie jest w samochodzie w jakich granicach się wacha, wiec i po co zakładać coś co już jest?? No tak zastanawiając się na chłopski rozum.

Opublikowano

Mimo wszystko cos jest nie tak bo w postojówkach często się lubią palić... :disgust:

Opublikowano

musicie zamontowac porpostu rezystor na kabelku doprowadzajacym zasilanie do postojowek

cos takiego

http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=2181

a tak to mniej wiecej mozna zrobic porada dotyczy tylnych led ale podlaczenie polega na tym samym ale z prozdu

poszukajcie tuataj www.audizine.com

Writeup For Fixing Bulb out Warning with LED Tails - Audizine Forums.mht

Opublikowano

kolego calt a czy opornik 1k Ohm na plusowej nórzce postojówki załatwi sprawe i problem z mruganiem i nie zawsze świeceniem??

Opublikowano

zeby zapobiec mruganiu ledow w postojowkach i bledu w komputerze wystarczy zamontowac do kazdej diody rezystor ceramiczny 36ohm 5W (koszt 2zł za szt.)

Jezeli ktos chce sobie zamontowac diody w podswietleniu tablicy rejstracyjnej (bardzo ladnie to wyglada) wystarczy 1 rezystor na 2 zarowki.

pozdrawiam

Opublikowano

zeby zapobiec mruganiu ledow w postojowkach i bledu w komputerze wystarczy zamontowac do kazdej diody rezystor ceramiczny 36ohm 5W (koszt 2zł za szt.)

Jezeli ktos chce sobie zamontowac diody w podswietleniu tablicy rejstracyjnej (bardzo ladnie to wyglada) wystarczy 1 rezystor na 2 zarowki.

pozdrawiam

5W przy tej rezystancji w samochodowej instalacji, to stanowczo za mało. Moc wydzielona w rezystorze to U*U/R

Dla uruchomionego silnika napięcie wynosi co najmniej 14V, czyli 14*14/36 = 5,44W.

Opornik powinien mieć 2x większą moc niż wydzielana w ciągłej pracy.

Opublikowano

ja takie zamontowalem i dziala...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.