Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Dym po odpaleniu


Brzozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że po odpaleniu pojawia się dymek. Gdzie szukać problemu? Turbina regenerowana ok 3 lata temu, oleju też ubywa. DPF brak, podczas jazdy nie zauważyłem w lusterku żeby mocno kopcił. Przy usuwaniu DPFa wyszło że był mocniejszy soft który dobił DPFa oraz duże ciśnienie doładowania.

 

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odmę czy pluje olejem . Przebieg potwierdzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lenovo napisał:

sprawdź odmę czy pluje olejem . Przebieg potwierdzony ?

Odma wymieniona 1,5 roku temu na nową, przebieg raczej pewny kupowałem od znajomego który przed zakupem wszystko sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi mi oto czy odma jest sprawna tylko czy ona pluje olejem bo może pierścienie są już w kiepskiej kondycji soft też swoje robi  . Jest też taka możliwość że turbo przepuszcza olej i dlatego kopci . Nie ma znaczenia czy turbo było regenerowane czy nie , po sofcie wszystkie elementy są bardziej narażone na uszkodzenie .

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lenovo napisał:

Ale nie chodzi mi oto czy odma jest sprawna tylko czy ona pluje olejem bo może pierścienie są już w kiepskiej kondycji

Czyli należy wypiąć wężyk od odmy, wprowadzić go do butelki/puszki i sprawdzić ile wypluje oleju?

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego tak nie robił . Odkręć rurę doprowadzający powietrze do kolektora dolotowego i wytrzyj ile potrafisz wnętrze rury . Potem zakręć i przejedz się kawałek . Po powrocie ponownie odkręć i sprawdź  czy jest mokro we wnętrzu delikatne pary będą ale nie mokro  . Ile on bierze mniej więcej oleju ?

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem, po odpaleniu dymek, podczas szybkiego gazowania na luzie takze, sprawdzałem odme tak jak kolega pisał wyzej z puszka i tam troche oleju się nazbierało ale nie dużo. dolewam ok litra oleju na 15 tys. Ciekawy jestem czy wymiana odmy by pomogła czy inna przyczyna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 13tys Motul 5W30 ze względu na DPFa bańka 5L do silnika wchodzi 4.. resztę miałem na dolewki. Teraz raczej przejdę na 5W40.

@zelek2012 ja wymieniałem pokrywę zaworów ponieważ po wyciągnięciu bagnetu było słychać wyraźnie jak uchodzi ciśnienie... auto kopciło jak smok na postoju przeważnie na światłach i ubywało oleju. Po wymianie pokrywy był spokój.

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Brzozek napisał:

Ja wymieniam co 13tys Motul 5W30 ze względu na DPFa bańka 5L do silnika wchodzi 4.. resztę miałem na dolewki. Teraz raczej przejdę na 5W40.

@zelek2012 ja wymieniałem pokrywę zaworów ponieważ po wyciągnięciu bagnetu było słychać wyraźnie jak uchodzi ciśnienie... auto kopciło jak smok na postoju przeważnie na światłach i ubywało oleju. Po wymianie pokrywy był spokój.

Własnie chyba i ja wymienie i zobacze jaki bedzie efekt. ponod od 2.0 tdi jest lepsza odma 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi świta że były dwa rodzaje odmy w 1.9 te które miały ujście z odmy pod kątem były lepsze. Cena w ASO ok 700zł

Teraz mam do wymiany wałek/panewki więc przy okazji mechanik sprawdzi co z tym dymkiem po odpaleniu. Koszty coraz większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brzozek napisał:

Coś mi świta że były dwa rodzaje odmy w 1.9 te które miały ujście z odmy pod kątem były lepsze. Cena w ASO ok 700zł

Teraz mam do wymiany wałek/panewki więc przy okazji mechanik sprawdzi co z tym dymkiem po odpaleniu. Koszty coraz większe...

no własnie także koszty nie małe, wymień przy okazji jak bedziesz miał rozebrane wszystko uszczelniacze bo i przez nie moze olej uciekac 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...