Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie miski olejowej + czyszczenie smoka DIY


ew89cia

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Przemo c napisał:

Ostatnio konsultowałem się z koleżką  który ogarnia mechanikę i stwierdził, że aby wyczyścić smoka nie potrzebuje unosić silnika w górę, ani demontować sanek, stwierdził że wystarczy tylko poluzować sanki aby dobrać sie do miski i nastepnie do smoka. Czy serio da sie tak ???

Ta moze jeszcze miski nie odkrecal...

W tdi musisz podniesc silnik dosc mocno a i sanie poluzowac i wtedy w miere idzie to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wesz82 napisał:

Ta moze jeszcze miski nie odkrecal...

W tdi musisz podniesc silnik dosc mocno a i sanie poluzowac i wtedy w miere idzie to zrobic.

chodzi mi o 1.8T, ale pewnie zabawy też jest kupę znając życie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Przemo c napisał:

chodzi mi o 1.8T, ale pewnie zabawy też jest kupę znając życie :(

I to o to r4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co podnosić silnik na belce? Czy łańcuchy pod obiema łapami to akceptowalne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś robił gdzieś płukanie silnika maszynowo podłączając się do miski olejowej i do podstawy filtra oleju?

Wiadomo też bym polecił zdjąc miskę chociażby smok zobaczyć i czy nie zaciąga jakiegoś sylikonu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,moje audi jest po profilaktycznym zabiegu czyszczenia miski,smoka itp itd  w sumie nie było co robić okazało się być w porządku i tu kamień z serca mogę spać spokojnie bez obaw o spadek ciśnienia oleju, można było stwierdzić po zdjęciu pokrywy zaworów że dół będzie czysty ale micha w dół przy 1.8T to podstawa,misa zdejmowana po raz pierwszy od momentu wypustu auta poza granice fabryki.Przy okazji nowa chłodnica klimy wpadła,dławik,czynnik,rozrząd ,simmeringi+pompa wody ASO, króciec przy głowicy ASO,nowy płyn G12, N75 ASO profilaktycznie przed softem za poleceniem GREGOR'a , wszystkie płyny ustrojowe z filtrami MANN'a ,świece NGK, uszczelka klawiatury ASO ...coś pewnie pominąłem uzbierało się tego na grubą kasę ale profilaktyka na dobrych materiałach to u mnie podstawa i można spać spokojnie :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ma ktoś pobrany plik z dysku google bo teraz jakiejś weryfikacji i potwierdzenia wymaga a za chwile miska w dół ma lecieć wiec przydały by się wskazówki ze zdjęciami :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 12:36, Carbomer napisał:

Cześć,

Ma ktoś pobrany plik z dysku google bo teraz jakiejś weryfikacji i potwierdzenia wymaga a za chwile miska w dół ma lecieć wiec przydały by się wskazówki ze zdjęciami :)

Pozdrawiam

Jakiej weryfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ew89cia napisał:

Jakiej weryfikacji?

Zmień uprawnienia dostępu dla wszystkich przy tym linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...