Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bledy i brak mocy po wizycie u mechanika (1.8T BFB )

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Kupilem nie dawno Audi b6 sedan z silnikiem 1.8t z wgrana mapa silnika na 190km . Auto po zakupie sprawowało się bardzo dobrze nie miałem żadnych problemow ale trzeba było porobić kilka rzeczy wiec oddałem znajomemu mechanikowi który wykonał następujące usługi :

- wymiana kompletnego rozrządu 

- wymiana uszczelki pokrywy zaworów

- uszczelnienie wydechu (spawanie)

- wymiana przednich tarcz hamulcowych

- wymiana oleju i wszystkich filtrów

- również był problem z pompa paliwa ale została naprawiona i działa

Po tych zabiegach auto ciężko zapala,brak ssania na zimnym rozruchu . Nie ma mocy , turbo się nie załącza oraz wyskakują kontrolki oraz błędy .

 

 

licznik.jpg

blad 1.jpg

blad 2.jpg

Opublikowano

Ja bym oddał do niego niech zrobi co zepsuł, bo przed tymi naprawami działał normalnie?

Opublikowano
  • Autor

Tak jeździł dobrze.  Rozrzad został założony poprawnie 

Opublikowano

Te wszystkie błędy wracają po skasowaniu? nie zrobił jakiegoś zwarcia ten mechs? bezpieczniki sprawdzałęś?

Opublikowano
  • Autor

Bledy wracają.  Bezpieczniki całe 

Opublikowano

Nie wiem trzeba najpierw zapytał mechanika co robił, może zajrzyj do puszki z ecu czy ma wody, może ecu uszkodzone trudno powiedzieć.

Opublikowano
  • Autor

Wody nie ma ale też podejrzewam że może być sterownik uszkodzony bo nie możliwe żeby tyle części zostało zepsutych na raz 

Opublikowano

Pewnie spawał wydech i nie odłączył akumulatora i poszło przepięcie. I po sterowniku.

Opublikowano

Wody samej w sobie możesz nie zobaczyć, ale wypnij kostki przy ECU w szczególności zwróć uwagę na białą kostkę.

Wyrzuca Ci błąd pedału przyspieszenia to na 99% masz mokrą białą kostkę. Wyciągnij, przedmuchaj powietrzem wszystkie, złóż, skasuj błędy i patrz co dalej.

Błędów wysypało jakby niewiadomo co się z tym autem działo, porażka nie mechanik.

Auto masz teraz w trybie awaryjnym, więc nie poszalejesz.

Edytowane przez scq

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za wskazówki.  Sprawdzę kostki i dam znać czy pomogło 

Zawartość dodana 46 minutes later

Sterownik ecu daje tylko napięcie wartości 0.5V więc coś jest nie tak z nim chyba 

Opublikowano

Moim zdaniem spawał na podłączony aku.

Opublikowano

Tak to wygląda, za dużo błędów jak na wymianę rozrządu i inne podstawowe naprawy.

Opublikowano
  • Autor

Co mam zrobić w takim przypadku ? Czy sterownik można uratować czy tylko wymiana na sprawny ?

Opublikowano

wg mnie wymiana na sprawny, daj znać jak tam po wymianie

Opublikowano

Żeby dowieźć że spalił się sterownik przydałoby podmienić ECU na jakiś inny używany(najlepiej bez immo) i na wszelki wypadek przejechać jakiś dystans. I wtedy zobaczyć czy znowu będzie choinka na zegarach. Jak masz możliwość to załatw od kogoś sterownik do kontroli. Po tym będziesz miał pewność czy atakować mechanika o zwrot kasy.

Edytowane przez kaman5151

Opublikowano
  • Autor

A może rozebrać obudowę sterownika i sprawdzić jeśli stan w środku? Co o tym myślicie 

Opublikowano

Trudno powiedzieć czy coś będzie widać. Według mnie nie ominie Cię wymiana. Tak czy siak jak będziesz się do ECU dobierał to rozkręcić puchę można zrobić przy okazji.

Opublikowano

Ja osobiście takiemu mechanikowi bym nie popuścił. Oddawałeś samochód sprawny i tak masz otrzymać. Postrasz go trochę skarbówką (zazwyczaj mechanicy mają dużo do ukrycia). 3maj się

Opublikowano
  • Autor

Orientujecie się ile będzie kosztować zaprogramowanie nowego sterownika ?

Opublikowano

Zależy gdzie zdecydujesz się to zrobic i w jaki sposób. 

Samo wygranie softu bez hamowania i sprawdzenia auta, wgranie gotowca to niewielkie pieniadze, ale duże ryzyko.

Z hamowaniem na rolkach, sprawdzeniem motoru i dopasowaniem softu do kondycji silnika różnie, od 900 zł w górę. Porozmawiaj z Gregor10, pewnie Ci pomoże to sensownie ogarnąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.