Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

W kazdym sklepie.

Wyciagnij bolec i podjedz do sklepu.Jak na sztuki to cos dopasujesz.

Albo kupc cale pudeleczko i ktorys pasuje:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że skutecznym sposobem jest ustawić światła i wszystkie elementy regulacji zasmarować smarem a przetwornice od spodu na łączeniach też zasmarować i przykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że skutecznym sposobem jest ustawić światła i wszystkie elementy regulacji zasmarować smarem a przetwornice od spodu na łączeniach też zasmarować i przykręcić

Ja dodatkowo na samej górze "smyrnąłem" silikonem :decayed: - wytrzymało 1,5 roku :wink: rozkręciłem, wyczyściłem tylko same elementy do regulacji i było git majonez - nie uszczelniałem nigdzie przetwornic ani ich okolic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ogromna prosbe...dlaczego ja nie widze tych zdjec ktore zrobiles???!!!cos nie tak mam w ustawieniach forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ogromna prosbe...dlaczego ja nie widze tych zdjec ktore zrobiles???!!!cos nie tak mam w ustawieniach forum?

do którego kolegi piszesz :question::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś odbieram odbłyśniki po regeneracji, jutro wrzucę parę fotek

i zdam relację o jakości świateł (xenon )

Nie wierzą, aby "spraj" chrom był odpowiedni do tego typu napraw, przecież w lampach występuje wysoka temperatura ,

a większość tego typu farb jest do 50 stopni C

pozdrawiam

Professional

Witam

zamontowałem odbłyśniki po regeneracji, rewelacja , zapłaciłem 110,00 zł za sztukę, ale było warto, podaję namiary :

TMC

ul. 1-go maja 3

41-940 Piekary Slaskie

tel./fax +48 (32) 282 40 04

tel. kom. +48 0606 311 443

[email protected]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat by nie zakładac nowego .

Problem mam podobny ale nie do konca . zaparowała lampa niestety nikt przede mna o to nie zadbał i osad z pary został na kloszu w srodku . Musze go rozebrac ale próbowałem juz suszarka niestety nie poszło opalarka również porażka na koniec do piekarnika na 80 st na 30 minut również porażka . szczerze mowiąc piekarnik mniej nagrzał niz opalarka . zaczałem sie zastanawiac czy czasem nie jest klosz przykręcony jakimis śrubami bo tak twardego dziadostwa dawno nie widziałem . wczesniej w golfie 3 i pasku b5 odchodziło praktycznie suszarka .

wracając do tematu

macie jeszcze jakis sposób na wyczyszczenie klosza od srodka ? myslałem zeby moze wyciągnąc soczewke ? wyciaga sie ja od tyłu czy trzeba tez klosz sciagnąc ?

a moze jakis płyn do rozpuszczania kleju ?

a moze jeszcze raz ten piekarnik tylko wiecej stopni ?

nie bede kupował lampy bo troche kosztuje a z takim zaparowanym jezdzic to kicha tym bardziej ze xenon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat by nie zakładac nowego .

Problem mam podobny ale nie do konca . zaparowała lampa niestety nikt przede mna o to nie zadbał i osad z pary został na kloszu w srodku . Musze go rozebrac ale próbowałem juz suszarka niestety nie poszło opalarka również porażka na koniec do piekarnika na 80 st na 30 minut również porażka . szczerze mowiąc piekarnik mniej nagrzał niz opalarka . zaczałem sie zastanawiac czy czasem nie jest klosz przykręcony jakimis śrubami bo tak twardego dziadostwa dawno nie widziałem . wczesniej w golfie 3 i pasku b5 odchodziło praktycznie suszarka .

wracając do tematu

macie jeszcze jakis sposób na wyczyszczenie klosza od srodka ? myslałem zeby moze wyciągnąc soczewke ? wyciaga sie ja od tyłu czy trzeba tez klosz sciagnąc ?

a moze jakis płyn do rozpuszczania kleju ?

a moze jeszcze raz ten piekarnik tylko wiecej stopni ?

nie bede kupował lampy bo troche kosztuje a z takim zaparowanym jezdzic to kicha tym bardziej ze xenon :/

nie szukales chyba za dobrze w tematach :smiley:

wyciagnij soczewke i odepchnij do srodka lampy chromowana maskownice(inaczej nie wsadzisz dloni)

dla bezpieczenstwa klosza i dloni naloz sobie cienka bawelniana rekawiczke,do reki bardzo delikatna szmateczka nawilzona dobrym plynem do mycia szyb -zrobi o wiele mniej rysek delikatna szmatka.Tam gdzie nie dojdziesz dlonia mozesz dojsc dlugim tepym precikiem owinietym szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj przemyć lampy roztworem wody destylowanej z ipią, miki tak robił i wyszło dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu wymien projektory na inne np z a4 b8 albo kup na alledrogo projektory z b6 po regeneracji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czyściłem soczewki i wymieniłem żarniki na nowe ,miałem trochę problemów z ustawieniem świateł drogowe-mijania . Wydaje mi się że jest dobrze jak myślicie ?

P1010998.jpg

P1010999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie troche za nisko masz drogowe. musisz poluzować troszkę dolne śruby od soczewki

Bo rozumiem, że chodzi Ci o zwykły xenon a nie bix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykły xenon. Nie zaznaczyłem sobie jak świeciły przed rozkręceniem lamp

---------- Post dopisany at 22:50 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

Może macie Panowie jakieś fotki jak powinny świecić oryginalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...