Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukalem taki filmik moze komus sie przyda :)

Gdzie można kupić takie "elektryczne" przesłony soczewek?

Rozumie że po tej wymianie mamy bi-xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukalem taki filmik moze komus sie przyda :)

Gdzie można kupić takie "elektryczne" przesłony soczewek?

Rozumie że po tej wymianie mamy bi-xenon

co masz na mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tą przesłonę co gość zakłada i podłącza pod światła długie

Tapatalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie w stanach albo na chinskich stronach bo to sa typowe projektory z chin

z takiego projektora uzyskujesz bi xenon albo bi halogen ewentualnie bi zenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje czy w aso da rade dokupić same nowe odbłyśniki ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje czy w aso da rade dokupić same nowe odbłyśniki ? :eusathink:

nie ma takiej mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje czy w aso da rade dokupić same nowe odbłyśniki ? :eusathink:

nie ma takiej mozliwosci

już wiem bo byłem dzisiaj pytać w aso , ale dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czyściłem lampy w środku IPĄ, dodatkowo regenerowałem odbłysnik za soczewką i polerowałem klosz, teraz świecą jak by przez mgłę/zamglony reflektor oceńcie co jest :( może to zniknie z czasem ?

http://zapodaj.net/665f8e432ac6f.jpg.

http://zapodaj.net/e8ba170536a0f.jpg.html

Edytowane przez siwytychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie jest dużo roboty z wymianą odbłyśnika w lampie?? A jak wygląda rozklejanie lampy da radę czy raczej na tym polegnę?? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś, kto zrobił by regenerację lamp ?? ktoś na forum tym się zajmuje ?? Ewentualnie ma gotowe w zamian za stare do regeneracji + dopłata ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze regenerował u tego Pana odbłyśniki? Potrzebuję zregenerować w xenonie, a nie chciałbym czekać miesiącami na odesłanie zregenerowanego odbłyśnika lub nie daj Panie dostać spartaczony... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze regenerował u tego Pana odbłyśniki? Potrzebuję zregenerować w xenonie, a nie chciałbym czekać miesiącami na odesłanie zregenerowanego odbłyśnika lub nie daj Panie dostać spartaczony... :-)

Regenerowałem choć nie ksenony. Wysyłałem całe reflektory, poza regeneracją reflektor został porządnie wymyty, wymieniona kostka. Wszystko przebiegło sprawnie i szybko, jak pamiętam około 2-3 dni. Tak więc mogę szczerze polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem co prawda xenon (nie bi) ale widzę, że w temacie mieszają się informacje co do jednych i drugich. Na razie zrobiłem tylko jedną lampę na drugą brakło mi nerwów i moje rady są takie:

-narzędzia potrzebne to torxy, długie kombinerki szczypce (im dłuższe i cieńsze tym lepsze do wypięcia tego holernego drucika) i klucz nasadkowy 5,5 mm ! z długą cienką przedłużką. Piszę o tym ponieważ w nie każdym komplecie kluczy będzie taki nietyp jak 5,5.

-przed operacją zaznaczyć sobie na ścianie jak świecą światła tak aby było po tem do czego ustawiać. Ja tego nie zrobiłem i teraz muszę szukać pomocy u jakiegoś diagnosty. Sprawa nie będzie prosta bo chodzi o regulacje soczewki mijania względem drogowych na tych dolnych śrubkach z gumkami.

-przed grzebaniem i odkręcaniem soczewki wypiąć silniczek auto regulacji bo można uszkodzić

-jak już wyciągniemy drucik dolny, odsuwamy 4 zasówki na których trzyma się odbłyśnik i obudowa socze. Robić to ostrożnie, żeby nie powpadało nam do środka lamp. To samo z nakrętkami i śrubkami. Nakrętki odkręcać trzymając reflektor poziomo. Ja trzymałem do "góry nogami" i po odkręceniu nakrętek śrubki wszystkie powpadały do środka ;/

-soczewkę radze wyciągać na raty czyli najpierw odbłyśnik, przesłonka, soczewka. Wyciągając soczewkę pilnujcie tych holernych 3 śrubek i dwóch gumek pod dolnymi śrubkami.

-do montażu aby było łatwiej podkleiłem śrubki(aby się nie cofały) i gumki(aby nie wypadały) małą kropelką kleju typu super glue
-do czyszczenia używałem samej wody destylowanej i wacików żony,do soczewki spokojnie wystarcza. Lampę wewnątrz tym sposobem wyczyściłem na odpier... przydała by się jakaś hemia.

-odbłyśników nie regenerowałem, czyściłem na sucho wacikiem są prawie igły.

- wpadłem również na extra sposób czyszczenia reflektora wewnątrz. Dwa małe magnesy neodymowe owinięte w waciki kosmetyczne. Jeden namoczony jakimś środkiem wrzucacie do lampy przez otwór po soczewce a drugim śmigacie po zewnętrznej stronie reflektora. Szybkość i wygoda. Za pierwszym podejściem pierrr.... się z tym rączką od klapki na muchy i wacikiem. Tak jak brzmi tyle samo było to warte :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za czyszczenie swoich soczewek, jeżeli jest jeszcze ktoś,kto wątpi w sens tej czynności, to polecam. Też nie wierzyłem, aż do dziś, teraz mam wyraźną granicę światło-cień ale...no właśnie,zawsze jest jakieś ale. Po zmontowaniu lamp światła mijania świecą mi wyżej niż drogowe. No i z pomocą przyszedł ten temat. Jeżeli ktoś będzie się za to brał, radzę uważać na siłę dokręcania dwóch dolnych śrubek kluczem 5,5. te śrubki oraz "gumowe" tulejki pod nimi to regulacja świateł mijania względem świateł drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z lampa, dokladnie wymieniana mialem soczewka zwykla na soczewke z b8, i teraz odblysnik od ddrogowych obciera mi o plastik z przodu. co zrobic w zwiazku z tym ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, to źle złożyłeś lampę. Jesteś pewien, że dobrze założyłeś kulkę do silniczka wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także podąłem się czynności regeneracji/czyszczenia xenonów.

Chciałbym was zapytać czy jest sens wymieniać moje odbłyski, bo wydaje mi się, że są OK :huh:

2rca04n.jpg

Po prawej przetarta ściereczką, po lewej nie.

A soczewki wyglądały jak poniżej (lewa nie czyszczona, prawa wyczyszczona)

m9yfk4.jpg

Przyglądając się na nie to zastanawiam czy je wymieniać ??? A może dać mocniejsze żarniki ??

Bo mam takie:

2afygw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...