Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Przyglądając się na nie to zastanawiam czy je wymieniać ??? A może dać mocniejsze żarniki ??

Jak mocniejsze?? Może lepiej nowe bo palniki też się zużywają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki wyglądają ok. Jednostki mocy to Watt (W) a moc palników to 35W i mocniejszych niema. Co innego barwa światła 4300 to standard im więcej tym barwa staje się niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postawiłem pochwalić się efektem regeneracji z A4 B7 BiXenon. Wymiana odbłyśnika, czyszczenie wnętrza reflektora i soczewki.

Film:

https://youtu.be/GRdh7xaw-vM

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postawiłem pochwalić się efektem regeneracji z A4 B7 BiXenon. Wymiana odbłyśnika, czyszczenie wnętrza reflektora i soczewki.

Film:

https://youtu.be/GRdh7xaw-vM

Jak to zrobiłeś? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem, byłem po Warszawą w polecanym warsztacie. Ale przyznam, że jest to dość prosta czynność, teraz to bym kupił zregenerowane odbłyśniki i sam to zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem, byłem po Warszawą w polecanym warsztacie. Ale przyznam, że jest to dość prosta czynność, teraz to bym kupił zregenerowane odbłyśniki i sam to zmienił.

Możesz coś jaśniej napisac o tym za bardzo nie znam się na tym wystarczy kupić odbłyśniki i rozkleić lampy i wymienić/??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to tak. Jest sporo napisane w tym temacie jak to zrobić. Do tego trzeba wyczyścić czymś miękkim soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za czyszczenie swoich soczewek, jeżeli jest jeszcze ktoś,kto wątpi w sens tej czynności, to polecam. Też nie wierzyłem, aż do dziś, teraz mam wyraźną granicę światło-cień ale...no właśnie,zawsze jest jakieś ale. Po zmontowaniu lamp światła mijania świecą mi wyżej niż drogowe. No i z pomocą przyszedł ten temat. Jeżeli ktoś będzie się za to brał, radzę uważać na siłę dokręcania dwóch dolnych śrubek kluczem 5,5. te śrubki oraz "gumowe" tulejki pod nimi to regulacja świateł mijania względem świateł drogowych

Kolego napisz czy ciężko zakłada się z powrotem ten cholerny drucik do lampy , miałem juz raz lampy w ręce i chciałem rozebrac ale drucik wygrał , nie wyjąłem go i dalej jezdżż ale przeczytałem cały temat i chce się podjąc tego jeszcze raz. w lampach bixenonowych "z zamkniętymi oczami siię to wyjmuje i wkłada "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jako iż moje lampy jakoś słabo świeciły po przeczytaniu tego wątku i przy okazji wolnego postanowiłem wyczyścić swoje lampy odbłyśniki i soczewki

okazało się to zbawienne wydawały się czyste ale jak rozebrałem to masakra

na szczęście odbłyśnik nie jest w najgorszym stanie chociaż regeneracja na pewno mu się przyda

pozostało mi tylko zakupić nowe żarniki

i tutaj mam pytanie

standardowo żarnik ma 4300K czy są jakieś przeciw wskazania co to zmiany na 5500K

dodam że przetwornice mam wymienione na nówki nie dalej niż 3 miesiące temu

z tego co wyczytałem to jedynie barwa światła jest inna.

Prosze o jakiekolwiek info na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskazań żadnych nie ma, kwestia barwy światła przed samochodem. 5500 bedą bardziej niebieskie niż 4300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś by wrzucił zdjęcie jak powinny świecić na ścianie długie wraz z mijania. Chodzi mi na jakiej wysokości powinny świecić długie. Mierzyłem gwinty na srubkach przed wyjęciem soczewki i skręciłem tak samo ale niestety długie świeca na nisko.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwskazań żadnych nie ma, kwestia barwy światła przed samochodem. 5500 bedą bardziej niebieskie niż 4300.

Dzięki

własnie o ten bardziej niebieski odcień mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jak wygląda sytuacja z wyciągnięciem odbłyśnika bixenon w audi b7 ? Czy trzeba koniecznie rozklejać lampę czy też wyjdzie odbłyśnik tylnym dekielkiem ?

Mam jeszcze jeden problem. Połamała mi się ramka od poziomowania bixenonu. Czy ktoś próbował ją kleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby to wyjąc bez rozklejenia, byłem przy tym jak regenerowali moje. Po rozklejeniu trzeba jeszcze zdjąć osłonę i rozkręcić wszystko. Wyglądało to na dość proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy ponownym sklejaniu użyli dodatkowo jakiegoś kleju bądź sznura klejącego czy połączyli klosz na stary klej ? Nie parują Ci lampy ? Jak długo jeździsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy ponownym sklejaniu użyli dodatkowo jakiegoś kleju bądź sznura klejącego czy połączyli klosz na stary klej ? Nie parują Ci lampy ? Jak długo jeździsz ?

Dołożyli w jednej lampie kawałek, ale generalnie na stary, lampy nie parują, jest dużo lepiej niż było wcześniej. Jak sie do tego zabierasz i robisz dla siebie to kup sobie klej w hidretrofit jak i same szkła soczewek (Gładkie szkło ZKW-R / Hella 3"), zrobisz porządnie bo rozkręcania jest trochę ( zdjęcie zderzaka itd.) Tu masz film przed i po regeneracji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...