Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

..to ja Kobyłki nie polecam , lipa straszna :wallbash: :wallbash: :wallbash:

:confused4:

A kogo możesz polecić?

tak naprawde to odlbysniki z a4 b8 -wiecej pracy ale efekt nieporownywalny do zregenerowanych valeo

..dokładnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To?: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=202021.0

Po rezaniu webasto mam znowu dość grubszego rezania na jakiś czas i wolałbym jakimiś pierdołami prostymi się zająć w stylu fotochromy zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To?: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=202021.0

Po rezaniu webasto mam znowu dość grubszego rezania na jakiś czas i wolałbym jakimiś pierdołami prostymi się zająć w stylu fotochromy zewnętrzne.

dokladnie to

w takim razie odpusc sobie rezania na jakis czas i jak cie znowu najdzie ochota,to masz projekt jak znalazl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada.

Jkaby nie robili bedzie swieic jasniej ale na rownomierne oswietlenie nie masz co liczyc.Beda na drodze *plamy i refleksy.Takie uroki chrom powloki*:kox: polozonej poza fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, mam autko z 2004roku. Reflektory ewidentnie słabiej świecą. Czy oprócz wymiany żarników opłaca się regenerować odbłyśniki i ew. dodatkowo spolerować klosze w firmie takiej jak ta powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, mam autko z 2004roku. Reflektory ewidentnie słabiej świecą. Czy oprócz wymiany żarników opłaca się regenerować odbłyśniki i ew. dodatkowo spolerować klosze w firmie takiej jak ta powyżej?

Mam auto z tego samego roku co TY, na trzeciej stronie tego wątku znajdziesz zdjęcia moich odbłyśników z przed roku zanim je zregenerowałem. Po obejrzeniu zdjęć nie będziesz już miał wątpliwości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bromchit, moje pewnie będę podobne albo jeszcze gorsze. Gdzie robiłeś swoje? Jak po regeneracji było? Wszystko ok, czy może były jakieś plamy na poświacie jak pisali niektórzy wcześniej?

Ja najchętniej bym zrobił swoje gdzieś w Wawie bo nie chcę ich rozkręcać bo nigdy tego nie robiłem i boję się że coś spierdzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bromchit, moje pewnie będę podobne albo jeszcze gorsze. Gdzie robiłeś swoje? Jak po regeneracji było? Wszystko ok, czy może były jakieś plamy na poświacie jak pisali niektórzy wcześniej?

Ja najchętniej bym zrobił swoje gdzieś w Wawie bo nie chcę ich rozkręcać bo nigdy tego nie robiłem i boję się że coś spierdzielę.

Rozkręcić to i tak będziesz musiał sam, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi, w sumie to nic skomplikowanego.

Ja swoje regenerowałem w Józefowie pod Warszawą ( ul. Wyszyńskiego), ale jak to regeneracja nie było to idealne.

Ale na plus jest to, że jak wyciągałem nie dawno lampę i z ciekawości wyjąłem odbłyśnik, to po roku powierzchnia jest OK.

A tak w ogóle to przeczytaj wątek o montażu odbłyśnika z A4 B8, ten to dopiero podobno wymiata.:naughty: Sam się do tego przymierzam.

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?182409-ALL-B6-Wymiana-soczewki-z-odb%B3y%B6nikiem-bi-xenon-Valeo-na-Bi-xenon-AL-z-audi-a4-b8-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... Taki mod to nie dla mnie raczej. Jeśli chodzi o rozkręcanie moich to po prostu chcę pojechać do zakładu, tam mi rozkręcą, zrobią co potrzeba i skręcą. O takie coś mi chodzi. Na forum avensisklub.pl polecają jakąś firmę z Otwocka. Chyba się tam wybiorę. Zaraz będę dzwonił. Usługa na miejscu trwa ok 1,5h tzn. że zamieniają pewnie moje odbłyśniki na już zregenerowane. Pasuje mi takie coś.

edit. Zdecydowałem się na tą firmę z Otwocka http://www.avensisklub.pl/topics30/2109.htm Przez telefon gość powiedział mi 500zł za obie lampy (odbłyśniki, czyszczenie soczewki, polerowanie klosza z zewnątrz + mam nadzieję że mi uszczelni bo obie mi parują) Jak zrobię to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem odbłyśniki od tych samych fachowców z Otwocka. Na oko wyglądają naprawdę dobrze.

Wieczorem składanie lamp :)

Za dwa odbłyśniki 150 zł. Lampy sam rozkręciłem, dostali same odbłyśniki do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za całość 150zł???? To ciekawe dlaczego ode mnie krzyknęli 500zł? Dziwne. Za rozkręcenie lamp tyle sobie policzyli? Będę musiał zagadać o jakąś zniżkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za całość 150zł???? To ciekawe dlaczego ode mnie krzyknęli 500zł? Dziwne. Za rozkręcenie lamp tyle sobie policzyli? Będę musiał zagadać o jakąś zniżkę ;)

Przecież napisałem: lampy sam zdemontowałem i wyjąłem odbłyśniki. Do regeneracji oddałem same odbłyśniki. Sam będę lampy składał w całość i montował w aucie. 150 zł wzięli za samą regenerację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że tak napisałeś i zrozumiałem to :)

Po prostu różnica 350zł wydaje mi się spora. Wychodzi na to że drożej kosztuje rozkręcenie i wyjęcie odbłyśników niż sama ich regeneracja. I to o ile...

BTW AndyN, jak już złożysz to daj znać jak efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed:

89ac1fd99a6de275m.jpg c1eac964c0d87044m.jpg

Po:

11c62a4e01edd960m.jpg

Oba wyglądają tak samo.

Błyszczy się jak T1000 w "Terminator 2" :wink:

@audiKSP

Nie chciałem Cię urazić. W tych 500 zł nie było polerowania kloszy lamp?

-----

Sam sobie odpowiem:

(...)edit. Zdecydowałem się na tą firmę z Otwocka http://www.avensisklub.pl/topics30/2109.htm Przez telefon gość powiedział mi 500zł za obie lampy (odbłyśniki, czyszczenie soczewki, polerowanie klosza z zewnątrz + mam nadzieję że mi uszczelni bo obie mi parują) Jak zrobię to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Andy tak łatwo się nie urażam ;)

Masz rację, kwota zawiera wszystko, łącznie z czyszczeniem soczewki i polerowaniem kloszy z zewnątrz. Będę chciał żeby mi jeszcze w tej cenie uszczelnili te moje reflektory bo obydwa mi parują. Jeden delikatnie i czasami a drugi po całości często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oddzielny temat o parowaniu lamp w B6. Jest tam opis sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zrobione? (...)

Właśnie wróciłem z jazdy testowej. Moim zdaniem warto za tę cenę. Różnica jest zauważalna i znacząca. Nie zauważyłem nierównomierności w świeceniu.

Jutro podjadę by światła mi ustawili i będzie :kox: Oby tylko ta regeneracja trwała była.

Kontakt miałem stąd: http://allegro.pl/show_item.php?item=2233866596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niedawno kupiłem A4 B6 i zauważyłem, że podczas jazdy w korku, w odbiciu samochodu przed mną, mój lewy sprawny reflektor świeci na biało (chyba był wymieniany niedawno), a prawy na żółto. Rozkręciłem według informacji znalezionych na forum reflektor, wyjąłem odbłyśnik (tak myślę, że to odbłyśnik :D) i zrobiłem fotki. Linki odbłyśników, które wklejaliście podczas rozmowy jakoś mi nie działają... czy moglibyście ocenić czy taki stan jest prawidłowy czy nadaje się to do regeneracji (fotki słabe ale mam nadzieje, że coś da się zobaczyć)??

Dolna cześć:

http://imageshack.us/photo/my-images/692/odb015.jpg/

Górna:

http://imageshack.us/photo/my-images/804/odb014.jpg/

Nie wiem czy tylko dolna część powinna odbijająca światło jak lustro? Bo dolna jeszcze chyba nie jest w najgorszym stanie, ale górna jest praktycznie cała brązowa i nie odbijająca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...