Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Macie pomysł jak wyczyścić klosz od środka? Parowała mi lampa i zostały ślady po wodzie :facepalm:

Jest jakiś patent na to, może jakoś ścierkę oraz cienką i długą rzecz szło by przecisnąć przez żarówkę od długich świateł :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy moje lampy są brudne czy nie i biłem się z myślami rozkręcać czy dać sobie spokój pewnie są czyste :wink:

Ale na próbę wyjąłem jedną i próba bez wykręcania soczewki na patyczek do uszu i lekkie zdziwienie :facepalm: decyzja rozkręcamy.

Wyczyszczone soczewki i szkło lamp od środka, wprawne chude rączki zmieszczą się przez otwór na soczewę i kolejne zdziwienie jakie brudne szkło :facepalm:

Polecam ten zabieg każdemu, mi operacja na spokojnie z przerwą zajęła około 2h.

Ku mojemu zdziwieniu okazało się że w lampach siedzą palniki OSRAM XENARC COOL BLUE INTENSE 5500k :banan:

 

Niestety demontaż pozwolił mi zapoznać się z odbłyśnikami i dać do zrozumienia że trzeba się rozejrzeć za nowymi lub regeneracja. Możecie polecić sprawdzoną firmę która podejmie się regeneracji lub gdzie zakupić można nowe?

 

Kilka poglądowych ujęć dla potomnych, jak to wyglądało

Przed

przed01.jpgprzed03.jpgprzed02.jpg

 

 

Po

po01.jpgpo03.jpgpo02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Jestem w trakcie składania lampy (na zwykłe żarówki H7). Może mi doradzicie. Jak poradziliście sobie z założeniem tych 4 blaszek łączących soczewkę, przysłonę i odbłyśnik? czy to jest możliwe do zrobienia wewnątrz lampy? męczę się i nic. Jakich narzędzi używaliście?

dzięki za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

A soczewka razem z odbłyśnikiem (to co wyciągamy na tych 3 śrubkach) jest taka sama z lewej i prawej lampy??

Mogę wsadzić soczewkę z lewej lampy do prawej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema robił może ktoś ostatnio regenerację odbłyśników,i ma fotki do porównania Stare us zregenerowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj gdzieś mojego posta i filmu który wkleiłem po mojej regeneracji. Ogólnie jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kuba.goller napisał:

 Ogólnie jest przepaść.

Co masz na myśli z ta przepaścią? Świecą gorzej jak przed czy nie ma różnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecą lepiej bo zostały wyczyszczone i światło lepiej się odbija od odłyśnika i przez czystą soczewkę wie ej światła wydostaje się z lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę się zabierał za regenerację i się okaże jaki będzie efekt. Dla porównania szczele fotki przed i po. I oczywiście czyszczenie soczewki i mycie klosza od środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sosenka napisał:

się okaże jaki będzie efekt.

Kosmosu to nie będzie , ale różnica znaczna  i zauważalna ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek70 okaże się :-)

Jak nie będę za bardzo zadowolony to wtedy wskocza soczewki od b8. Tak jak pisałem ciekawy jestem jak swieca po regeneracji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sosenka napisał:

jacek70 okaże się :-)

Jak nie będę za bardzo zadowolony to wtedy wskocza soczewki od b8. Tak jak pisałem ciekawy jestem jak swieca po regeneracji :-)

Ok. Daj znać jak będziesz już po zabiegu . Jaki efekt.  Powodzenia. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno dam znać. Myślę że w przyszłym tygodniu wstawię już zdjęcia do porównania. Wtedy się okaże heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest efekt na plus oczywiście. Polecam kupić sobie nowe szkła soczewki bo jak będzie rozebrane to łatwo je podmienić. U mnie odcięcie zrobiło się dużo ostrzejsze. 

Znalazłem filmik: 

 

 

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kuba.goller napisał:

Jest efekt na plus oczywiście. Polecam kupić sobie nowe szkła soczewki bo jak będzie rozebrane to łatwo je podmienić. 

 

 

A gdzie dostanę nowe szkła soczewki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie jesteś zadowolony z zabiegu? A powiedz mi Jeszcze czy dawno regenerowaleś odbłyśniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jestem zadowolony, robiłem to z 2 lata temu i dalej uważam, że efekt się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...