Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie działa sterowanie elektrycznych szyb


Robert28*

Rekomendowane odpowiedzi

Podszedłem, rozebrałem i zrobiłem :good:

Jak wyżej opisano powodem nie opuszczania się szyb na wszystkich przyciskach były zerwane przewody na wiązce w miejscu przejścia przewodów ze słupka do drzwi kierowcy. Na razie polutowane, ale myślę nad zrobieniem nowej wiązki samemu. Każdy przewód z wiązki ori ma tak twardą (kruchą) izolację że popękała na kilku przewodach co kawałek. W sumie uszkodzoną izolację miał każdy przewód z czego 3 miałem zerwane. Może to wina mrozów :mysli:

Wreszcie mam podgrzewanie w lusterkach :dance2::pali: szkoda że na lato :laghing2:

Koledzy jak kotoś ma podobne objawy (jak na początku tematu) to w pierwszej kolejności sprawdzać wiązkę. Nie obyło się bez ściągania tapicerki drzwi. Musiałem przez otwór od głośnika dostać się do przewodów aby wyczepić je z mocowania i wysunąć więcej z drzwi aby wygodnie naprawiać.

Rada:

- osłona wiązki (i kostki) która jest zamocowana na przejściu do drzwi ma dwie plastikowe zaślepki. Ta po prawej stronie która zaślepia otwór (i kostkę) na słupku wychodzi łatwo, wystarczy delikatnie podważyć śrubokrętem. Jednak ta z lewej strony zaślepiająca otwór w drzwiach ma grubsze zaczepy i nie dawała się wyrwać i dopiero po zdjęciu tapicerki dzrzwi i dojściu ręką przez otwór od głośnika mogłem od środka zdusić zaczepy i wyskoczyła. Nie wyrywać na siłę bo można połamać :bicz3: a wtedy nie uszczelni i woda się będzie dostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję odrobinę temat, bo też mam, jak podejrzewam, problem z tymi kablami w gumowej osłonie. Próbowałem się dobrać do tej kostki w słupku, ale za nic nie mogę jej rozłączyć. Jest tam jakaś taka różowa zawleczka, ale nijak nie mogę jej wyjąć, a nie chcę tego robić na siłę.

Może ktoś podpowiedzieć jak to rozpiąć ? :)[br]Dopisany: 01 Maj 2009, 23:26_________________________________________________

Udało mi się rozebrać tą wtykę w słupku, obejrzałem kable, posprawdzałem wszystkie wtyki i wszędzie wygląda ok.

W module komfortu mam ciągle błąd:

01560 - Passenger Door
   61-00 - Won't De-Safe

Przy otwarciu z kluczyka słychać jakby zamek otwierał się dwa razy i nie ma informacji na fisie o otwartych drzwiach. Sądząc po ilości kabelków, które przechodzą przez słupek, informacja o otwartych drzwiach leci po CAN-ach. Czy mam rację ??

Wertując forum pod kątem tego błędu, wszędzie pojawia się informacja o problemie mikrostycznika w zamku i tu podejrzewam leży mój problem. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji, czy ktoś to próbował naprawić. Czy na prawdę jedynym sposobem jest zakup innego zamka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szukałem też. Poza procedurą przekodowania zamka na audizine (która i tak nie dała efektu) nie było sensownego rozwiązania.

Poszukałem jednak pod różnymi dziwnymi hasłami i eureka! Na AKP ładnie opisali problem - pod dziwnym hasłem mikrostycznik :) . Wprawdzie w A6, ale myślę, że w A4 będzie podobnie. Pozostaje dobrać się do zamka.

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53189

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=58584

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem, rozebrałem i zrobiłem :good:

Jak wyżej opisano powodem nie opuszczania się szyb na wszystkich przyciskach były zerwane przewody na wiązce w miejscu przejścia przewodów ze słupka do drzwi kierowcy. Na razie polutowane, ale myślę nad zrobieniem nowej wiązki samemu. Każdy przewód z wiązki ori ma tak twardą (kruchą) izolację że popękała na kilku przewodach co kawałek. W sumie uszkodzoną izolację miał każdy przewód z czego 3 miałem zerwane. Może to wina mrozów :mysli:

Wreszcie mam podgrzewanie w lusterkach :dance2::pali: szkoda że na lato :laghing2:

Koledzy jak kotoś ma podobne objawy (jak na początku tematu) to w pierwszej kolejności sprawdzać wiązkę. Nie obyło się bez ściągania tapicerki drzwi. Musiałem przez otwór od głośnika dostać się do przewodów aby wyczepić je z mocowania i wysunąć więcej z drzwi aby wygodnie naprawiać.

Rada:

- osłona wiązki (i kostki) która jest zamocowana na przejściu do drzwi ma dwie plastikowe zaślepki. Ta po prawej stronie która zaślepia otwór (i kostkę) na słupku wychodzi łatwo, wystarczy delikatnie podważyć śrubokrętem. Jednak ta z lewej strony zaślepiająca otwór w drzwiach ma grubsze zaczepy i nie dawała się wyrwać i dopiero po zdjęciu tapicerki dzrzwi i dojściu ręką przez otwór od głośnika mogłem od środka zdusić zaczepy i wyskoczyła. Nie wyrywać na siłę bo można połamać :bicz3: a wtedy nie uszczelni i woda się będzie dostawać.

Czy ta cała wiązka jest opleciona taśmą bawełnianą? Bo po zdjęciu osłony gumowej wiązka u mnie jest zawinięta taśmą bawełnianą, i jakbym chciał dojść do kabelków to bym musiał tą taśmę zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem ze sterowaniem szyb w [b6 AWX] Od strony kierowcy mogę otwożyć tylko szybę pasażera,a od strony pasażera sterowanie nie działa,a sterowaniem z pilota otwiera i zamyka sie jedna szyba od paseżera. Pomocy co to może być może ktoś z was rozwiązał ten problem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem ze sterowaniem szyb w [b6 AWX] Od strony kierowcy mogę otwożyć tylko szybę pasażera,a od strony pasażera sterowanie nie działa,a sterowaniem z pilota otwiera i zamyka sie jedna szyba od paseżera. Pomocy co to może być może ktoś z was rozwiązał ten problem :wallbash:

przecież masz tu napisane w tym temacie co trzeba zrobić!!! czytałeś w ogóle czy od razu piszesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

U mnie jest tak, że szyby czasem się opuszczają a czasem nie :confused4:

Przycisk na drzwiach pasażera działa bez zarzutu.

Vag nie pokazuje żadnych błędów.

przeczytaj cały post

Jest wyraźnie opisane jakie mogą byc przyczyny i jak je usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napisze inaczej. Mam zamknięte drzwi, nic nie ruszam kabelkami i np za dziesiątym czy tam którymś naciśnięciem mi się szyba otworzy a zamyka za każdym razem.

Też wina kabelków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napisze inaczej. Mam zamknięte drzwi, nic nie ruszam kabelkami i np za dziesiątym czy tam którymś naciśnięciem mi się szyba otworzy a zamyka za każdym razem.

Też wina kabelków?

ja bym obstawiał przełącznik który nie styka , albo sam napęd szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopie nieco temat.. niedawno spotkala mnie taka przykra niespodzianka.. otoz jak tu juz koledzy pisali moge sterowac TYLKO szyba pasazera przelacznikiem z drzwi kierowcy...

zamierzam sie zabrac najpierw za kable w tej gumie miedzy drzwiami a slupkiem.. i tu sie nasuwa pytanie.. zeby dostac sie do tych kabli to musze zdejmowac boczek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesiu-84

Witam.

Dzisiaj miałem tą samą przypadłość.Rozwiązałem to tak, rozłączyłem wiązkę drzwi kierowcy, popryskałem wszystkie kostki (złącza) isolem, złączyłem ponownie i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopie nieco temat.. niedawno spotkala mnie taka przykra niespodzianka.. otoz jak tu juz koledzy pisali moge sterowac TYLKO szyba pasazera przelacznikiem z drzwi kierowcy...

zamierzam sie zabrac najpierw za kable w tej gumie miedzy drzwiami a slupkiem.. i tu sie nasuwa pytanie.. zeby dostac sie do tych kabli to musze zdejmowac boczek??

Kolego,jeżeli sobie poczytasz wątki to wszystko było opisane :cool1: prawdopodobnie masz przerwany kabelek/ki więc aby to naprawić trzeba zdemontować boczek.Powodzenia :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Dzisiaj ogarnąłem temat szyb... tak mi się przynajmniej wydawało. Oczywiście wiązka była popękana. Naprawiłem ale... dalej nie działa szyba od strony pasażera. Z panelu od strony kierowcy wszystko jest ok.

Czy po stronie pasażera też jest taka wiązka, która mogła się wykruszyć?

Proszę o pilną odpowiedź gdyż nie wiem czy składać lewą stronę czy jeszcze coś tam trzeba będzie mieszać.

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...