Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierównomierne zużycie tarcz tylnych


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe tarcze z klockami i niestety.. Na dzień dzisiejszy zrobiłem około 600 km i tarcza jest nierównomiernie starta. Po około 200 km tarcza była starta do połowy, natomiast na dzień dzisiejszy (wspomniane 600 km) tarcza wygląda jak na poniższym obrazku (nie jest on mojego autorstwa, jednak sytuacja wygląda identycznie). Mechanik przypuszcza krzywe jarzma. Poinformował mnie, że koszt jednego to około 400 zł. (myślał, że będzie taniej jednak okazało się, że do mojej wersji A4 tak nie jest :kwasny:). Szukać używek, regenerować (o ile się da), czy jedynie zakup nowych wchodzi w grę? Miał ktoś podobny przypadek? Może problem jednak leży gdzie indziej?

9edb030eb02af2fdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to się jeszcze dotrze nie ma co panikować

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rafal9119 napisał:

mam to samo prawy przod od dołu 2 cm nie łapie a tarcze nowe maja dopiero przejechane 100km

daj im drugie 100KM i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trochę gorzej wygląda, bo jak napisałem wcześniej po około 200 km miałem tarcze starte do połowy. Teraz zrobiłem około 600 km i dopiero tarcza wygląda tak jak na zdjęciu z 1 postu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rumaq napisał:

U mnie to trochę gorzej wygląda, bo jak napisałem wcześniej po około 200 km miałem tarcze starte do połowy. Teraz zrobiłem około 600 km i dopiero tarcza wygląda tak jak na zdjęciu z 1 postu..

z tyłu masz mniejszą siłę hamowania niż z przodu pojeździj jeszcze trochę bo tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak z tyłu kupiłem nowe prowadnice koszt u mnie 24zł za stronę i poprawę mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina zjedzonego przez korozję zacisku. Ja u siebie podpiłowałem delikatnie zaciski na równo i klocki brały cała powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie zacina się ręczny. Czasami nie odbija do końca przy zacisku i tak się ściera.  Spróbuj też dać do przetoczenia tarcze u mnie pomogło i na razie bierze po całej tarczy

Edytowane przez jajcosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdź prowadnice hamulców. Po 200km powinny się ułożyć a skoro nie to możliwe że krzywo chodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...