Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5`08 -> Competition S5 lift -> update


tolek85

Rekomendowane odpowiedzi

1ad8b4af86498355gen.jpg

Cześć Panowie,

Od jakiegoś czasu posiadam A5 i w chwili obecnej pracuję na jej budową -> liftem competition plus i parę drobnych dodatków ]:->

w skrócie

08 rok, 2.0 TFSI 180 km CDNB po wymianie bloku silnika z tłokami pierścieniami w ASO jakieś 30 kkm temu, obecnie ma 140 kkm (stąd zdecydowanie się na zakup samochodu), pełna historia w ASO do listopada 2016r.

B&O, czujniki parkowania przód + tył, navi MMI 2G, kolorowy FIS, wersja sport skórzane kubły, zawias 1BE i parę innych, więc nie taki golas.

Ori na halogenie bez S-LINE,

delikatnie uderzony prawy przód, stąd pomysł, aby ją lekko "odświeżyć" (to drugi powód do zakupu, bo jakakolwiek zakupiona przeze mnie A5 szła by pod młotek na polifta ]:-> )

 

Wkrótce dołączę zdjęcia, ale robię wątek na szybko, ponieważ potrzebuję jednej informacji,

Co już za mną:

Przebudowa przód S-Line Competition plus

Lakierowanie lusterek oraz chromów w Piano Black -> pod Competition plus

Felgi S4 B8

Fotele S5

Licznik S5

Kierownica ścięta polift

Gałka biegów exclusive

dokładki pod pedały RS

progi S-Line

tył lampy NEON lift

zderzak tylny S5

Dokładka S5 pomalowana w piano black

Wydech: likwidacja drugiego środkowego tłumika na przelotowych końcowych puchach z końcówkami akrapovic (delikatne basowe brzmienie)

 

Czeka na montaż:

Lusterko fotochrom

 

 

Plany? Nic nie planuję, to samo wychodzi :) 

Problem z podsufitką :/ chyba nie wchodzi w grę wymiana bez wyciągania szyby :( 

 

Teraz wygląda tak:

 

908aa7080c2d8af2gen.jpg

3439bcc1b8a661b2gen.jpg

01c6bb3420009c33gen.jpg

61981ec731884f65gen.jpg

e51ce0e48f6b992cgen.jpg

a918956e66a5e352gen.jpg

a8fd296c46c1b24bgen.jpg

a8b400c8b070c24dgen.jpg

3f17de47a69d9ba9gen.jpg

 

Póki co zimowy setup

Na lato jest 19'

286bbf8cc0803861gen.jpg

 

 

A tutaj zaczyna się robić ciepło i jest komplecik :) 

91c44794f7a91bf5gen.jpg

eff99749f1445bd3gen.jpg

3815ad82785115e9gen.jpg

a2d7c32535c93e8fgen.jpg

GIX też jest lekko porezany, wpadły klamki, zbiorniczek na płyn hamulcowy rizomy, czekam na rolgaz barracudy :) cóż... to jest chyba choroba :D 

 

Edytowane przez tolek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nie wie, czy dokładka jest taka sama do qp jak i do sb?? 

IMG_2908.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak pewnie jest inny ale dokładka podejrzewam ze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gibons napisał:

Zderzak pewnie jest inny ale dokładka podejrzewam ze to samo.

Tak, zderzak jest dłuższy o parę cm. Jak kupowałem pakiet competition zaznaczałem, że chcę do qp i sprzedawca z allegro zapewniał że taki jest. Więc lakiernik pięknie przygotował całe auto no i zderzak nie pasuje.

Właśnie mam do forumowiczów pytanie czy sama dokładka jest taka sama, bo nie wiem czy szukać skorupy zderzaka czy kompletnego. Masakra nikt się nie odzywa a trochę tych A5 jest tutaj... szkoda pisać...

chciałem się pochwalić całym projektem, bo chyba będzie ciekawy, ale widzę że nie ma to sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie różniły się dyfuzory. w polifcie nie mam pojęcia... trzeba w etce sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polift są inne dyfuzory to racja. Tylko czy do skorupy poliftowej z qp podchodzi do SB i odwrotnie. Nie mam dostępu do etki, podjadę do ASO. Myślałem, że uzyskam tutaj szybko odpowiedź.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2017 o 10:05, tolek85 napisał:

Masakra nikt się nie odzywa a trochę tych A5 jest tutaj... szkoda pisać...

chciałem się pochwalić całym projektem, bo chyba będzie ciekawy, ale widzę że nie ma to sensu...

Nie lepiej pytać na forum Audi A5 niż narzekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bristol napisał:

Nie lepiej pytać na forum Audi A5 niż narzekać?

całe forum A5 siedzi tutaj... no a jestem już z tym forum związany więc chciałem tutaj zrobić wątek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak, pytasz o pakiet competition którego ja nawet na żywo nigdy nie widziałem. Nie oczekuj że ludzie mają bardzo dużą wiedzę o nim. Chcesz żeby ktoś napisał niesprawdzonego czym się zasugerujesz a później klops...? Uwierz mi że gdyby ktoś wiedział to by napisał. Szukaj dalejmoze gdzieś na forach niemieckich . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do ASO i się zapytaj. Masz nr dokładki wiec bez problemu Ci powiedzą co do czego pasuje. Jak ja robiłem lift competition to bardzo chętnie mi Panowie z ASO pomagali z każdą pierdoła.  (ASO ul Kościuszki, Katowice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tył, w tym pakiecie dokładka jest pomalowana tylko w piano. 

Tak jak piszesz lester podjadę do ASO, bo fajnie doszukali mi zaślepkę na hak, o dziwo jest to ta sama co do RS. Zderzak do złudzenia jest taki sam . 

Ogólnie auto w tym pakiecie z przodu podchodzi pod RS  :D 

Chciałem dopytać czy zderzak tył ktoś klonował z dokładką RS, ale takich rzeczy nikt nie przerabiał jak samą dokładkę zwykłego zderzaka jeszcze nie wiemy...

Trzeba przetrzeć ścieżkę ... ja mam w planach troszkę większe rezanko... 

IMG_2931.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A4 pasuje do skorupy lift dokładka competition, więc jest szansa że w A5 też ale musisz to sprawdzić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładki nie pasują pomiędzy Coupe i Sportback. Te z Coupe mają numery 8T0807521X z Sportback 8T8807521X, gdzie X to dodatkowa literka w zależności od opcji. Dodam jeszcze, że dokładka z S-line nie pasuje też do zwykłego zderzaka.

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super dzięki. 

Więc zderzak do SB na dwa kominy polift na sprzedaż. Jeśli ktoś zainteresowany proszę prv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładki nie pasują pomiędzy Coupe i Sportback. Te z Coupe mają numery 8T0807521X z Sportback 8T8807521X, gdzie X to dodatkowa literka w zależności od opcji. Dodam jeszcze, że dokładka z S-line nie pasuje też do zwykłego zderzaka.


Potwierdzam, skorupy jak i dokladki pomiędzy Coupe i SB są inne i nie można ich zamiennie stosować.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak competition kupowałeś kompletny, czy zbierałeś części? Autko piękne, jak każde a5 a z pakietem competition to już bajka. Powodzenia w modach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się trafić z grilem i kratkami. nie było tylko zaślepki od haka do holowania. 

Obecnie autko jest u elektronika na montażu czujników poziomu, spryskiwaczy i uruchomienie LED / XENON, bo nie miałem ori. 

Na żywo pakiet Competition robi robotę :) niestety szukam tylnego zderzaka :( boczne listwy oraz tylna lotka też czekają na montaż jak i koło 19 S4 B8. 

Następny krok interiour :)

IMG_2398.JPG

IMG_2883.JPG

Edytowane przez tolek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę polował na zderzak competition, ale wszystko w swoim czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dla posiadaczy SB, jeśli ktoś szuka zderzaka poliftowego w wersji Competition Plus, proszę o kontakt :)

Oryginalnie w kolorze czerwonym, pomalowany w kolor LX7W, dokładka była ori w piano black, ale została pomalowana ponownie, ponieważ ma być wszystko igła :)

http://allegro.pl/przedmiot-i6848200934.html?no-rwd=1#delivery

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy komuś udało się wymienić podsufitkę w coupe?? 

Pojechałem po jedną aby kupić i do auta nie chciała mi się zmieścić. w A4 w sedanie przewoziłem, a tutaj lipa. 

Ktoś wymieniał?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...