Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 tdi bpw nagle wiecej pali


lukasz2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie podpowiedzcie co się dzieje bo mam taki problem. A4 2.0 tdi bpw.  Autem dojezdzajac do pracy pokonuje zawsze ta sama trasę z tą samą prędkością. Chwilowe spalanie oscyluje na poziomie 4.5-5 litrów. Dzisiaj po pracy gdy wracałem ciężko było zejść na chwilowym poniżej 7 litrów przy takiej samej jeździe. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze DPF sie wypalał wtedy? poobserwuj, obroty jałowe blisko 1k powynny być wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukasz2014 napisał:

Witam, Panowie podpowiedzcie co się dzieje bo mam taki problem. A4 2.0 tdi bpw.  Autem dojezdzajac do pracy pokonuje zawsze ta sama trasę z tą samą prędkością. Chwilowe spalanie oscyluje na poziomie 4.5-5 litrów. Dzisiaj po pracy gdy wracałem ciężko było zejść na chwilowym poniżej 7 litrów przy takiej samej jeździe. Gdzie szukać przyczyny?

To chyba się wreszcie to Twoje BPW naprawiło i zaczęło palić tyle co powinno :P

4,5 to pali w trasie Audi A2 1,4 tdi, jak moja piękna nią kieruje, mi nawet nią nie udało się zejść poniżej sześciu :D

A wracając do tematu to nie ma sensu gdybać o spalaniu chwilowym, wyjeździj zbiornik , policz z dystrybutora spalanie i jak wynik będzie powyżej ośmiu to dopiero można się nad problemem pochylać :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak jezdziłem serią BPW to nie mogłem zejść poniżej 6 l , średnio było około 7 l -7,5 l . Teraz po lekkich modach pali 8-9 l olejku napędowego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, danielstol napisał:

Nawet jak jezdziłem serią BPW to nie mogłem zejść poniżej 6 l , średnio było około 7 l -7,5 l . Teraz po lekkich modach pali 8-9 l olejku napędowego :D 

mój też 100% miasta 8-9 l w godzinach szczytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... napisałem o chwilowym ponieważ pokonuje ciągle tą samą trasę i wiem np ze w tym miejscu powinno chwilowe pokazywać 4.5 a w innym 5.5, po czym średnie na danej trasie wychodzi między 5.6 a 6 litrów zależy od godziny:P  a teraz miałem na tej samej trasie, jadąc w ten sam sposób było 7.9. . .  Wcześniej przed softem miałem tak jak wy, nie moglem zejść poniżej 6.5. Ale nie ma na razie co gdybać, zrobię logi i będę obserwował co się będzie dalej działo.

Edytowane przez lukasz2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opory powietrza (wiatr), temperatura powietrza, ciśnienie powietrza...samo zatankowane paliwo, ilość wł odbiorników w aucie...  to też przyczynia się do dawkowania paliwa :P Może klimę miałeś załączoną ? Dogrzał do 90 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję, że czynniki zewnętrzne, odbiorniki, masa  nie miały na to wpływu;p   a odnośnie temperatury. . .to kolejny problem. Odkąd kupiłem audi czyli już ponad rok temu walczę z temperaturą. Przy normalnej jeździe na zegarze pokazuje zawsze 70 stopni. Latem na postoju, przy jeździe w temperaturach powyżej 30 stopni, albo autostrada powyzej 160km/h dobija do 90 stopni. Termostat wymieniony 2 razy, czujnik temperatury wymieniony również 2 razy. Komputer pokazuję prawidłową temperaturę. Dodam tylko że termostaty i czujniki były to zamienniki wahler i febi. Gdzie szukać przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki temperatury tylko ori i najlepiej dobierane po VIN-ie w ASO , cała cała reszta zamienników i niby ori z niezależnych sklepów to jedna wielka loteria :hi:

Z zamienników termostatów mogę polecić francuskiego Verneta, zakładałem kilka na przestrzeni ostatnich lat i z żadnym nie było problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...