Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] 2.8 30v ACK EuropaBlau by tomczas


tomczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam moje ACK z 1996r. Właścicielem jestem od 2 miesięcy i udało się już troszkę przy niej zrobić. Plany jakieś tam są, które pomału staram się realizować. 

model: A4 B5
rok: 1996
silnik: 2.8 30v ACK
skrzynia: 5bieg manual
przebieg: 279850km
kolor: LZ5T EuropaBlau
Zawieszenie: 1be

Wyposażenie:
4x szyba w prądzie
climatronik
pełny FIS
fotele kubły
webasto
centalny z pilota + alarm
domykanie/otwieranie szyb z pilota
LPG - butla w kole/wlew pod klapką

W porównaniu z innymi modelami biedy nie ma jak na serie. Z autka jestem bardzo zadowolony. Kręci kilometry i to sporo, średnio 2500-3000tyś/msc.

Mody:
Soczewki FL z Bi-xenonem - zrobione
Instalacja LPG - zrobione
Montaż podświetlanych kratek nawiewu - zrobione
Montaż podłokietnika - zrobione
Montaż lampki podsufitki FL ambiente - zrobione
Rezanie cup holdera z polifta - zrobione
Podświetlenie nóg - zrobione
Zabudowa podszybia z FL
Wymiana zbiorniczka wyrównawczego na płyn
Felgi 17" FLAT FIVE
Obniżenie
Renowacja kierownicy - zrobione
Zmiana tłumików

Wiele planów nie ma, ale jak to z doświadczenia wiem z czasem pojawiają się coraz to nowsze pomysły ;)

 

Aktualnie:

2.jpg3.jpg4.jpg

5.jpg6.jpg

 

 

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko projekt ale hid wypala bardzo odbłyśniki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypali odbłyśniki to kupi się nowe soczewki od majfrenda ;)

Na montaż czekają już nowe fanty. Oby pogoda szybko się poprawiła... :angry:

 

20170510_185442.jpg

 

 

Z racji tego, że tylne głośniki Nokia odmówiły posłuszeństwa, dodatkowo zakupiłem już głośniki na tył HELIX Dark Blue 62.1, zamontowane zostaną jedynie głośniki niskotonowe z przetwornicą. Tak, wiem że najlepszym wyjściem jest usunięcie tylnych głośników i zrobienie sceny, a w bagażnik włożyć "skrzynkę" - tak też miałem w poprzednim samochodzie.  Do celowo na przód wpadną 16 tego samego producenta, a drzwi zostaną w miarę wygłuszone.

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w poprzednim aucie te głośniki i powiem że są meeeeeega

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, polecam pomyśleć nad tłumikami bo dźwięk Vki daje mega radość z jazdy ;) PS: Możesz dać zdjęcia oraz napisać co i jak z przelozeniem lampy z przedlifta do polifta? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SwogONE napisał:

Ładna, polecam pomyśleć nad tłumikami bo dźwięk Vki daje mega radość z jazdy ;) PS: Możesz dać zdjęcia oraz napisać co i jak z przelozeniem lampy z przedlifta do polifta? :)

 

Wszystko masz na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody się piętrzą, paczki przychodzą, a ja ciągle w tyle. Jak nie pogoda daje w kość, to brak czasu gdy już pogoda dopisuje... :mellow: Podłoga bagażnika zostanie wyklejona matami z warstwą aluminium o grubości 19mm. Podyktowane jest to butlą LPG w kole, która mieści 66l LPG i podłoga w bagażniku jest podniesiona o 10mm.

Tak jak wspomniałem, głośniki w tylną półkę, HELIX Dark Blue 62.1, tylko niskotonówki.  Chciałbym uzyskać ciut lepszy efekt niż na dotychczasowych nokiach. Myślę że się uda. Tera tylko pociągnąć druta jak potrzeba i może będzie dobrze ;)

18578610_1347889601926394_765341678_n.jpg18554741_1347931788588842_1564061409_n.jpg

 

W konsolę wpadnie cup holder ;)

20170516_203425.jpg


Dzisiejszy wyjazd, po zupełnie inne auto dla mojej drugiej połówki, zaowocował takim oto powrotem. Dodam że jechaliśmy po zupełnie inne auto - też z grupy VAG :P Wymaga dopieszczenia, ale bez tragedii, najdziwniejsze jest to, że każda rzecz z wyposażenia działa bez zarzutu...  :naughty: a na blacie 378k km :o

20170516_120234.jpg 

 

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień poświęcony na montaż głośników. Nie spodziewałem się rewelacji po głośnikach w półce, ale uzyskany efekt strasznie mnie rozczarował :thumbdown: Nie mogłem tego tak zostawić, gdyż stare spękane Nokie grały lepiej niż te Helixy. Przerwa na dymek, otarcie potu z czoła :eusathink: No i przypomniałem sobie że posiadam resztki maty GMS z poprzedniego samochodu . Wyklejenie półki z obu stron (zaślepienie otworów technologicznych od góry i dołu) załatwiło dwa problemy za jednym razem. W końcu bardzo mocno odczuwalna różnica w odczuciu tonów niskich - miększe - bardziej soczyste. Całkowicie wyeliminowane drgania i jakikolwiek rezonans półki. Kable poprowadzone 2x2,5mm, przeciągnięte nad schowkiem, do prawego progu i nim tak aż pod tylną kanapę i tam już rozdzielone na strony. Widok po pierwszym ściągnięciu, tylnego siedziska, jak zwykle mnie zaskoczył :decayed: Było tam wszystko, od kapsli przez haribo do kredek. Podsumowując, jak ktoś nie chce się bawić w skrzynie, tuby itd, polecam wygłuszyć półkę, zalepić otwory technologiczne z obu stron i będzie zadowolony :) Dodam tylko, że ja posiadam składane oparcie, co też ma duży wpływ na odczucia, bo dźwięk nie jest całkowicie zamknięty w bagażniku. Niestety nie posiadam wiele fotek, nie chciało mi się latać z telefonem w ręce, a poza tym ciągnięcie druta nie jest niczym dziwnym :grin:

 

7.jpg8.jpg9.jpg

 

 

W konsolę wpadł też cup holder, a na sam koniec została posklejana okleina konsoli centralnej. Już nic nie sterczy, anie nie dynda :) Teraz kolej na kratki z polifta, może już dzisiaj ;)

 

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki zamontowane :) Robota łatwa i przyjemna :) Efekt bomba!

 

11.jpg

 

Przy okazji wymieniłem żarówy w długich na xenon efekt :decayed: już nie ma rażącej różnicy w barwie światła :)

 

12.jpg13.jpg

 

Następnym zadaniem jest wyeliminowanie wycieku z webasta, jak już się dowiadywałem puściły uszczelki w piecyku. Poskładałem też zlepioną konsolę środkową. Teraz czyszczenie środka, bo drzewa dziś strasznie pyliły i mam pełno zółtawo/zielonego pyłu w aucie. Trzeba poczekać na bezwietrzny dzień.

 

14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś podobny problem? Mianowicie czasem zdarza się, że auto jest zamulone. Pedał gazu zachowuje się w tedy tak, jak pedał hamulca gdy jest zapowietrzony. Wchodzi z oporem, auto nie chce się wkręcać. Postoi trochę zgaszone, po czym znów jest dobrze i jedzie jak zwariowane. Silnik pracuje równo, można powiedzieć że idealnie. Obroty nie falują. Dzieje się tak na gazie i na benzynie. Świece nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 10:28, tomczas napisał:

... Mianowicie czasem zdarza się, że auto jest zamulone. Pedał gazu zachowuje się w tedy tak, jak pedał hamulca gdy jest zapowietrzony. Wchodzi z oporem, auto nie chce się wkręcać. Postoi trochę zgaszone, po czym znów jest dobrze i jedzie jak zwariowane. ...

 

Okazało się że winnym zamieszania był ezektor, który był zapchany.

 

W ostatnim czasie auto niczym negatywnym mnie nie zaskoczyło. W zamian za to dostało nowe fanty ;) Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia, babcia dostała nowe lampy przód DEPO, które od razu dostały nowe soczewki BiXenonowe Hella Intemo z żarnikami NextGen D2S 5500k + 50%.  Zdjęcie z drzwiami garażowymi pokazuje różnicę miedzy Hella Intemo, a MiniH1.

1.jpeg2.jpeg 3.jpeg

4.jpeg 5.jpeg 6.jpg

 

Następnym gadżetem jaki wpadł na pokład jest podłokietnik. Nie jest to oryginał, bo podczas dłuższych poszukiwaniach nie znalazłem w odpowiednim stanie. Zamówiłem więc znany już zamiennik. Nie żałuję, robota łatwa i przyjemna, pasuje luxio :)

 

7.jpeg8.jpg

 


Odświeżyłem też trochę lakier maszynowo ;) Prace trwały 2 dni i efekt dla mnie zadawalający jak na amatora w tej dziedzinie ;) Pierwszego dnia niwelowanie skupiłem się na ściągnięciu wszelkiego rodzaju syfu z lakieru, usunięciu drobnych rysek i innych defektów. Drugiego dnia szła wykończeniówka :)

Dzień 1:

9.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg

 

Dzień 2:

13.jpg

 

Teraz pora zadbać o wnętrze, jak tylko znajdę chwilkę, biorę się w końcu za montaż poliftowej lampki podsufitki, być może nawet środkowej, ponieważ mam całą poliftową wiązkę.

 

Człowiek podchodzi z sercem do maszyny, a ona po paru dniach strzela focha. Po wjeździe na kamienistą, nie równą plażę zwariował licznik, po dłuższym postoju, zaraz po ruszeniu, wskazówka prędkościomierza wystrzeliwuje na 180km/h i rośnie wraz z przyspieszaniem, aż zamyka budzik. Po chwilowej jeździe i zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta, wskazówka opada do 0 i potem działa już normalnie.  Zaczął też odzywać się lewy przegub - wymiana na dniach.

14.jpg

 

Edytowane przez tomczas
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano, wracając z pracy, siedząc pod domem przez mega ulewę, zrobiłem pierwszy etap odnowienia kierownicy. Jako że nie lubię kierownic obszywanych na nowo, po prostu wszystko musi wyglądać jak najbliżej oryginału, użyłem pasty szpachlująco-koloryzującej. Od razu widać różnice. Teraz pozostało delikatnie przeszlifować kierownice drobnym papierkiem i ponowić nałożenie farbki i powinno być dobrze. Na pewno lepiej niż było.

 

15.jpg 16.jpg 17.jpg

18.jpg 19.jpg 20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi, człowiek dba bardziej niż o babę.... :decayed: Wracając wieczorową porą do domu, zauważyłem że przestało świecić podświetlenie zegarów. Czym prędzej popędziłem następnego dnia do sklepu po komplet żaróweczek, aby wymienić już wszystkie i więcej do licznika nie zaglądać. Niestety skończyło się tym, że wczoraj zamówiłem nowy licznik. Tasiemka od FIS'a trzymała się już chyba na ślinie, bo delikatne stuknięcie licznika zaowocowało się jej odklejeniem. Wyświetlacz na 100% dobry, bo dociśnięcie i trzymanie tasiemki zaowocowało chwilową naprawą, ale skończyło się jak na zdjęciach poniżej. Jak dostanę zamówiony licznik, stary oddaję do mojego kumpla, magika od elektroniki, który zobligował się tym zająć i najprawdopodobniej to ogarnąć, przy okazji do ogarnięcia jest silniczek od prędkościomierza bo wariuje :) I tak oto wymiana żaróweczek kosztowała mnie jak na razie parę złociszów więcej... :facepalm: Ale za to jak żaróweczki teraz świecą :naughty:

 

received_1787437387951590.jpegreceived_1788084994553496.jpegreceived_1788256887869640.jpegreceived_1788256697869659.jpeg

received_1788257154536280.jpegreceived_1788120207883308.jpeg received_1788418457853483.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik naprawiony, wszystko działa jak należy, włącznie z prędkościomierzem. Mój magik podołał zadaniu i liczniczek hula jak należy :banan: Ale drugiego podejścia już nie zrobi przez nerwy i trudności :kox: Dzisiaj szybki pół mod z lampką podsufitki. Lampka podłączona, podsufitka wycięta. Zabierałem się do tego jak pies do jeża, bo bałem się o zepsucie podsufitki,  ale się udało. Podłączyć zostało podświetlenie ambiente i przyciski, aby świeciły na czerwono. Do poprawki ułożenie podsufitki bo została mała szpara miedzy lampką, ale to podczas ciągnięcia kabli do lampki podsufitki, przy okaziwyrezam podświetlenie nóg. 

 

 

21244761_1794363550592307_2108603529_n.jpg 21209001_1794363623925633_39751296_n.jpg

 21215966_1794363750592287_1434814882_o.jpg

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dni, kolejne mody, kolejny serwis.
Korzystając z zapasu taśmy led, doświetliłem bagażnik co by po omacku w nim nie grzebać :) Mały burdel w środku, ale co tam ;)

21389466_1801544373207558_448316849_o.jpg 21392795_1801543966540932_2089009341_o.jpg

 

Wymieniony został lewy przegub zewnętrzny, od razu rzut okiem na prawą stronę i okazało się że mieszek na prawym przegubie też już zaczyna się przecierać i został wymieniony, nowe klocki, oraz nowe końcówki drążków kierowniczych, które również podczas pracy na przegubach wykazały znaczne zużycie i powiedziały papa. Jutro zbieżność i można jeździć dalej. Reszta zawieszenie przedniego przeglądnięta i sztywno aż miło, poza amorami bo zrobiły się już trochę za miękkie. Zakupiłem też kabelek VAG KKL od Viakena.
 

CameraZOOM-20170906160624253.jpgCameraZOOM-20170906172001341.jpg 

 

Podczas pracy przy zawieszeniu podszedł jakiś Audi Driver i spytał czy nie chce gryla :decayed: Spytałem z głupia czy do polifta i za ile, "no tak, tak jak ten, chcesz to se weź" no to przytargałem za piwo "gryla" w stanie idealnym, który przeleżał kilka lat w szafce garażowej, wystarczy wymyć, odświeżyć chrom i zakładać :naughty: a myślałem o zakupie kilka dni temu :wink:

CameraZOOM-20170906184942559.jpg

 

No i coś co cieszy moje oko :) 12smd na taśmie podłączone do lampki w podsufitce. Zastanawiam się czy nie jest za jasno i nie skrócić taśmy do 9smd.
Kolor ciepły biały, na żywo nie różni się niczym od podświetlenia żarówkami z lampki podsufitki, nie lubię zimnego koloru, dlatego taki też zawitał :)

 

 

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaangażowanie pełne podziwu. Oby tak dalej. Bardzo zadbana aż miło się patrzy. Powodzenia w dalszych modach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...