Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] 2.8 30v ACK EuropaBlau by tomczas


tomczas

Rekomendowane odpowiedzi

To praktycznie to samo co ma tomnik, w B5 nie potrzebne canbusy. Led 5050 pochodzi z wcześniejszej generacji. Na pewno światła jest dużo więcej, wnętrze wygląda bardzo atrakcyjnie. W A4 mam od niego z zestawu jeszcze w tym stylu lampki, tylko oczywiście czerwone [emoji3]


Jak współpraca mk w B5, o ile posiada takowy moduł?9ff5e2f76d9d6e47e0d76f31876f1fc7.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są kształtem dopasowane do lampek?
Oczywiście

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się z min skontaktować najszybciej, skusiłeś mnie... :wink: już nie mam miejsca w szafkach do chowania gadżetów :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle ta kamerka? Wymagania masz podobne do moich [emoji6] jakieś testy? Cena? Dostępność? Jakość? Opowiadaj albo ślij linki [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Houdini napisał:

A jak w ogóle ta kamerka? Wymagania masz podobne do moich emoji6.png jakieś testy? Cena? Dostępność? Jakość? Opowiadaj albo ślij linki emoji6.png

Opisze tutaj, bo potem mogę mieć pytania na PW :) Kamerki jeszcze nie posiadam - jeszcze nie doszła. Jak tylko przyjdzie wrzuce swoją opinie na temat jakośći i jakiś link do nagrania prosto z kamerki bez renderingu. Zdecydowałem się dlatego, że wpakowałbym się w d*pę kretynowi na autostradzie w niedziele jadąc do pracy. Zajechał mi %#@$^% drogę z lewego na prawy i hamował przed zjazdem z autostrady. W tedy powiedziałem że już najwyższa pora, bo ciężko byłoby udowodnić winę jemu. Kiedyś znalazłem test kamerek z GB/Aliexpress. Wymagania miałem takie jak wspomniałem. Co do filmików, to gość wspominał że YT i tak troszkę zaniża jakość, niestety linki do pobrania filmików nie skompresowanych z serwerów były już nie aktywne, więc zostało sie zasugerować YT. Jak dla mnie jakość wystarczająca za taką cenę. A teraz uwaga, najlepsze. CENA 150,89zł + 14,60zł przesyłka. Teraz co i jak. Zakupu dokonałem na GearBeast - wg mnie lepsze niż Aliexpress z tego względu, że zdarzają się przesyłki z magazynu w Europie, dzięki czemu nie zapłacimy cła. Kupowałem STĄD - magazyn G-W-5 (Czechy) - czas przesyłki ok 10dni. Można kupić tą kamerkę nawet za 85zł z Chin jak dobrze pamiętam, czekać ponad miesiąc, przesyłka nie rejestrowana i możemy się spodziewać cła do zapłaty. Ja wolałem dopłacić i już się nie martwić. Sugerowałem się filmikami przedstawionymi na tamtej stronce, ponoć są najbliżej oryginału. Tak więc jak za ~170zł chyba spełni swoje zadanie.

 

Unboxing i montaż - na jednym z filmików widziałem ciekawy patent, gość skrócił maskownicę i dopasował jej długość do odległości kamerki od podsufitki, dzięki czemu kamerka była idealnie ukryta za lusterkiem, kable schowane. Całość i tak jest klejona na taśmie dwustronnej i przycinanie, docinanie nie wpływa negatywnie na działanie, chyba ze ktoś siekierką będzie ciosał to najwyżej nie będzie to estetycznie ;)

 


Filmiki którymi się sugerować wg poradnika:

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się z min skontaktować najszybciej, skusiłeś mnie... :wink: już nie mam miejsca w szafkach do chowania gadżetów :facepalm:
Leszek Tomasz Zajączkowski-Prolumo

Nr tel. 510 719 221
[email protected]
Wyślij maila z zapytaniem, dostaniesz dwa maile ze zdjęciami, fotkami lampek i odpowiednimi modułami do nich


Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wizycie u mechanika gdzie zostało auto. Rano porobione testy na spaliny w układzie chłodzenia - wyszły negatywnie. Ale oboje stwierdzamy że to płyn ucieka w silnik - kopci, gryzie i płyn znika. Że silnik krwawił też już wiedziałem od dawna. Dwie godziny temu dostałem telefon od Tomka - mechanik, czy mogę podjechać jak jestem w okolicy, czy wierzę na słowo. Wierzyć, uwierzę, ale podjadę i pogadamy. Silnik umyty wczoraj, dzisiaj masakra. Sączy się praktycznie wszędzie gdzie się da. Spod koła pasowego, spod zamachowego. Silnik jutro wyciągają i będą dłubać. Gdybym wiedział wcześniej, że silnik będzie wyciągany, przygotowałbym się na to odpowiednio wcześnie i zakupiłbym skrzynie od 2.5TDi. W tym momencie budżet już wolę zostawić na kolejne niespodzianki, jak na razie jestem zdruzgotany. O jakość usług się nie martwię, auto w końcu zostało u znajomego brata, z którym kiedyś pracowali i brata auta są serwisowane właśnie u niego, wiem o każdym kroku i niespodziance jaka nastąpiła. Pierwsze pytanie od Tomka - zmieniałeś ezektor? - nie, czyściłem ale już chyba za późno. Panowie, jak nie chcecie mieć takich niespodzianek, wydajcie te 150zł i zadbajcie o to k**estwo...

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie modzona gustem B5 aż się przypominają stare czasy :)
Tomczas wpadaj dziś na spota, chętnie zobaczę co tam porezałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PABLO napisał:

Tomczas wpadaj dziś na spota, chętnie zobaczę co tam porezałeś.

Mam ją przypchać bez silnika? :D 

 

11 minut temu, PABLO napisał:

Fajnie modzona gustem B5 aż się przypominają stare czasy :)

Dzięki za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 strony czytałem, widocznie o braku silnika nie doczytałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PABLO napisał:

widocznie o braku silnika nie doczytałem :decayed:

Ostatnie posty :D jak odbiorę auto i uznam że już mogę się pojawić to będę :D zmodzę tylko to, co leży na szafkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko gotowe, niestety przez pracę, odebrać mogę dopiero jutro w godzinach popołudniowych. Silnik można powiedzieć po kapitalce. Głowice po próbach ciśnieniowych, wymienione uszczelniacze zaworowe. Dół cały uszczelniony. Nowy rozrząd rzecz jasna, paski napędowe, rolki itd.. Na szczęście spadek kompresji na jednym cylindrze (o którym pisałem kilka stron wcześniej) spowodowany był wydmuchem uszczelki. Teraz wszystko wróciło do normy. Jutro będę miał auto, to będę wiedział jak chodzi :banan:

 

Z nudów w domu bawiłem się lampką z A6, przygotowałem sobie piny do podłączenia, co by nie popalić bezpieczników :D Gdyby ktoś chciał, to mam taką drugą lampkę do opchnięcia za parę groszy ;)

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje gratulacje [emoji2] oby wszystko było jak należy i auto służyło dłuuuuugo [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane. Pierwsze wrażenie? To nie to samo auto, nie ten silnik. Pierwsze spostrzeżenie: reakcja na pedał gazu, lekkie muśnięcie i obroty rosną jak szalone. Pedał stał się hmm? sztywniejszy? Przed robotą miałem wrażenie że jest gumowaty - coś na zasadzie zapowietrzonego hamulca? Druga sprawa moc, no można powiedzieć że teraz czuć te ~190km jak na tą masę. Dźwięk silnika też jakby lepsiejszy. Równiej pracuje, nie falują obroty, przedtem minimalne, ale jednak. Pierwsze wrażenie, ale za***iście :decayed::decayed: Po rozmowie na żywo z moim mechanikiem, dowiedziałem się że gruszką od skróconego dolotu miała ułamaną nóżkę, przez co w ogóle nie działała. Kolektor ssący cały wyczyszczony z syfu łącznie z tym całym suwakiem obrotowym. Wymienione uszczelniacze zaworowe. Co ciekawe wg Tomka, głowice były już kiedyś robione - zawory wyglądały nadzwyczaj dobrze, jak na ten przebieg i jest to wręcz nie możliwe. Slizgi łańcuszka wałków również były w najlepszym porządku. Test szczelności głowic wyszedł również bez zarzutu przez co głowice zostały tylko splanowane bez wymiany zaworów i gniazd zaworowych. Jak już wspomniałem dół zrobiony na zicher, wymienione wszystkie simmeringi, uszczelniacze. Oczywiście nowy rozrząd kpl rzecz jasna, nowe rolki prowadzące, napinacze, paski. Nowe sprzęgło z dociskiem. Hamulce przód i tył. To chyba wszystko już wymieniłem? :D Jedyne co, nie wymienili mi zbiorniczka na płyn, tylko dlatego że kupiłem pod złą wtyczkę - no nic, wymienię i sam przełożę :D Nie wiem czy filmik odda dźwięk pracy silnika, ale wrzucam ;) Zostało zrobić porządek pod maską, wymyć plastyki, zmienić zbiorniczek i oby służyło. Najlepsze jest to, że nie wiem gdzie posiałem osłony na silnik :D gdzieś kiedyś zdemontowałem i tak chodzę i szukam... :/ 

 

W dniu 12.02.2018 o 12:08, Houdini napisał:

... oby wszystko było jak należy ...

Niestety nie jest. Albo ktoś uderzył kluczem lub czymś podobnym przy rozbiórce silnika, albo lód spadł z dachu jak już auto stało na zewnątrz. Efekt, piękny sznit na szybie.
Szyba ma być wymieniona na ubezpieczenie warsztatu, oby tylko z czasem nie było problemu i ubezpieczyciel nie wydziwiał, bo kończy mi sie PT....

20180213_114601.jpg 20180213_114621.jpg

 

Wczoraj przyszła kamerka, jednak nie będę montował na starą szybę, szkoda mi zabawy w klejenie i odklejanie do nowej szyby. Nie chce się potem bawić w docinanie taśmy klejącej, a radość też już nie taka, przez tą nieszczęsną szybę. Cóż mogę powiedzieć o kamerce? wykonanie? hmm? plastyk, lekka, malutka. Nie mam porównania jak na razie do innych kamerek, bo to pierwsza którą posiadam. Na dniach powinna dojść kamerka do brata, z funkcją nagrywania przód + tył na 1 strumieniu. Zobaczymy jak ona będzie sobie radziła.

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

5.jpg 4.jpg

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2018 o 21:36, Houdini napisał:

A jak w ogóle ta kamerka?

Podłączyłem dzisiaj rano, przed wyjściem do pracy. Jak za te piniądze chyba jest ok :D Zarówno YT, jak i Vimeo pogarszają trochę jakość, jednak na Vimeo wygląda to zdecydowanie lepiej.
 

 

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę motoru [emoji2][emoji2] mi się marzy tak wyjąć silnik i rozebrać na części pierwsze a potem złożyć z wszystkim nowym [emoji2]
Co do kamerki to nagraj coś nocą i wyciągnij z tego foty, głównie chodzi o rejestracje, jak widzi te pod kątem, jak widzi te które oświetlasz swoimi światłami. Z tego co czytałem to polecają a119s i nad nią się zastanawiam [emoji848]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 17:40, Houdini napisał:

...nagraj coś nocą i wyciągnij z tego foty...

Kamerka ustawiona na EV +1/3 i HDR ON

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg7.jpg

 

Wg mnie, HDR jest mocno przesadzony w kamerce, robi za duże kontrasty i przesadza z nasyceniem kolorów, dla porównania mam wycięte zrzuty na innych ustawieniach.

 

EV +2/3, HDR OFF - na kamerce jaśniejszy obraz, niż w rzeczywistości.

9.jpg 10.jpg 11.jpg12.jpg

 

EV 0, HDR ON - oryginalne ustawienia kamerki.

8 default.jpg

 

Myślę że, po wyłączeniu HDR, obraz będzie najlepszy, tutaj już kwestia ustawienia jasności, 0 lub +1/3 i powinno być ok. Przestawię ustawienia i przetestuję przy najbliższej możliwej okazji.

 

Teraz pytanie z innej beczki, przy ilu tysiącach obr/min przestawia się zmienna faza w naszych V-kach? U mnie dostaje drugiego kopa przy ok 5000obr i zastanawiam się czy nie za późno? gdzieś, kiedyś, jak dobrze pamiętam, ktoś wspominał o 4000obr/min?

 

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty rozpoczął się warsztatowo. Dzisiaj powrót na warsztat na usunięcie małego wycieku. Przez 12h wyleciał cały płyn chłodniczy. Obudowa webasta nie przetrwała próby czasu i gdzieś coś puściło. Zrobiony bajpas. Może podejmę się próby reanimacji przez okres wiosenny.

1.jpg 2.jpg 

 

Jako że ciemno mi było przy cofaniu. Zamówiłem żarówki u majfrenda i dzisiaj założyłem. W garaży na ścianie jest różnica. Zobaczymy jak będzie w nocy.

3.jpg 4.jpg 5.jpg

6.jpg 7.jpg 8.jpg

 

I taka brudaska zimową porą. Franca ma 22 lata, a daję frajdę z jazdy większa niż AR 147 po chipie.

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...