Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Po 9h czytania wielkie rozczarowanie A4


Gość tommax5

Rekomendowane odpowiedzi

Może powieje trochę pesymizmem...

Po 1,5 roku użytkowania i 30tys przejechanych kilometrach jedyna poważna usterka to padnięty alternator , ale ... perspektywa napraw jakie mam przed sobą skłaniają mnie do tego by na wiosnę pozbyć się tego auta...

Ilość możliwych awarii i koszty ich naprawy przerażają...

Lekkie drgania, wibracje przy 1800-2000 obrotów na każdym biegu ?

Jutro będę wiedział czy to łącznik... jeśli nie to co... ?

Jest kilka teorii... nikt nie wie która prawdziwa...

Migające diody podświetlania włącznika świateł ... znana usterka !

Do szału doprowadza mnie odgłos paliwa w baku... jak można w tak drogim aucie dopuścić do takiego głupiego błędu...żenujące

Po za tym Audi mam do dyspozycji Skodę Octavię przebieg 220tysięcy 1.9TDI 90KM , pierwszy właściciel od nowości , wymieniony tylko przepływomierz, i 9 lat bez awarii !!! Zawieszenie dużo lepiej się sprawuje na naszych drogach niż w Audi , jest bardziej komfortowe na dziurach .

Mam też POLO z 98r przejechałem nim około 180tys. , wymieniony czujnik temperatury i pompa wody , 10 lat bez większej awarii ciszej niż w Audi ...

Audi jako nowe droższe od obu razem wziętych i z tego co czytam chyba 4razy bardziej awaryjne...

Czy warto dla prestiżu osiwieć zastanawiając się kiedy znowu do mechanika trzeba będzie pojechać, bo z tego co czytam od kilku dni... ma się co psuć :(

Pompowtryski na naszej ropie długo nie pociągną...

Zawieszenie na Polskich drogach , wiadomo ...

Sprzęgło i jakieś koło dwumasowe ... w skodzie ponad 220 tysięcy i nie wiem co to jest sprzęgło

Sama wymiana rozrządu to duży wydatek ...

W POLO 350zł w Skodzie 450zł z robotą a w audi pewnie z 2000zł ...

Nie lubię wywalać pieniędzy w błoto ...

Może przesadzam... a może nie... czas pokaże

Podoba mi się to auto, szukałem tego modelu przez blisko 6 miesięcy i żal będzie się z nim rozstać...

Żona mówi że to forum źle na mnie działa , i szukam dziury w całym ...

A może są na forum ludzie którym to auto się nie psuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno co jest pewne , nie znajdziesz marki która będzie bezawaryjna

posiedź na forach innych marek i wierz mi że włosy Ci zdębieją

co do kosztów eksploatacji no to wybacz kolego to nie maluch

nie bardzo wiem co chciałeś osiągnąć tym postem, co chcesz usłyszeć od ludzi

nikt nie poklepie Cię po ramieniu

a co do aut to pamiętaj stara zasadę "jak dbasz tak masz" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory... ale o co ci chodzi? co ma na celu ten monolog? wylewasz nam tutaj swoje żale jakby tobie jednemu psulo sie auto.. audi choc jest konstrukcja bardzo udana, ma swoje wady jak wszystko inne.. nie podoba sie to sprzedaj i szukaj dalej auta nieskazitelnie idealnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migające diody podświetlania włącznika świateł ... znana usterka !

co to za usterka :mysli:,nic nie wiem :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz.mialem rozne pojazdy i jakos nie widze szczegolnie wiekszej awaryjnosci audi czy bezawaryjnosci innych, z oslawiona toyota wlacznie :cool1: znajomy w jednym avensisie zabil 2 dwumasy przy przbiegu 200.000km. taraz ma drugiego i mowi ze to ostatni, chce audi :cool1:[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 00:19_________________________________________________pamietaj ze ci ktorzy maja auta bezawaryjne si etym nie chwala, po prostu jezdza. wiec widac tylko te awaryjne.

ale pomysl Pre jest rewelacyjny. tylko Polo albo Octavia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę że przez te 30.000 wymieniłem tylko alternator... innych awarii brak ...

Pozostałe usterki to te śmieszne migające diody i ponoć łącznik elastyczny zwany plecionką :-)

Bo jest nieco głośniejszy przy 1800-2000 , jutro będę wiedział czy to było to ...

Chodzi mi o to że przeczytałem setki waszych tematów o różnych usterkach i naprawach i TO mnie przeraża ...

A te pluski w baku ... porażka

Auto od pierwszego właściciela serwisowane do końca ca.180.000, wersja s-line dobrze wyposażona i bardzo zadbana jak na ten rok... alu 17" pół skóra , navi , oczywiście czarny , full chrom, nie bita, osobiście przywieziona... no piękna :)

Ale czytając to forum odechciało mi się tego auta .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, ja miałem wiele samochodów ale to jak mi piszesz ze w A4 B6 jest głośniej niz w Polo 98r to... brak mi słów :thumbdown:to jest nie mozliwe!!!

Rozrząd w 1,9 TDI jest taki sam jak w tej twojej skodzie, nawet w 2.5TDI rozrząd nie kosztuje 2000zł wiem co mówie bo mam A6 z tym silnikiem

Pompowtryski - na opałówce napewno długo nie pojeździsz, trzeba tankować na dobrych stacjach a nie w szopie u bambra z beczki to wtedy pompowtryski swoje kilometry przejadą bez zarzutu

Ja zadnych odgłosów z baku paliwa nie zauwazyłem :no:

Kolego co moge jeszcze więcej powiedzieć jak skoda i VW moze być lepsze skoro produkuje to ten sam koncern a co więcej skoda i VW to nic innego jak "Audi dla ubogich" jest osczędniej robione i są tam wykorzystywane gorsze materiały.

Z tego co widze to skoro twierdzisz ze w twojej A4 jest głośno tzn ze zawieszenie masz juz od dawna do wymiany, ciekawe jaki masz przebieg?? :mysli:

Widze ze jesteś z Krotoszyna, mozemy się spotkać np w Poniecu i porównamy swoje A4 i będziesz miał odnośnik dla swojej A4

Pozdro kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę że przez te 30.000 wymieniłem tylko alternator... innych awarii brak ...

Pozostałe usterki to te śmieszne migające diody i ponoć łącznik elastyczny zwany plecionką :-)

Bo jest nieco głośniejszy przy 1800-2000 , jutro będę wiedział czy to było to ...

Chodzi mi o to że przeczytałem setki waszych tematów o różnych usterkach i naprawach i TO mnie przeraża ...

A te pluski w baku ... porażka

Auto od pierwszego właściciela serwisowane do końca ca.180.000, wersja s-line dobrze wyposażona i bardzo zadbana jak na ten rok... alu 17" pół skóra , navi , oczywiście czarny , full chrom, nie bita, osobiście przywieziona... no piękna :)

Ale czytając to forum odechciało mi się tego auta .....

nie rozumiem rozżalenia autem które ci sie nie popsuło, rozumiem że się boisz że się popsuje ale tego każdy się boi, ale pomimo wszystkich minusów audi i tak na tym forum znaczna większość jest zadowolona ze swoich autek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kupiłeś już trupa który zamiast 130 000 na liczniku w rzeczywistości ma z 300 000? :mysli:

Panowie moja audisia mo 280.000 i hula jak nówka. mam ją rok czasu zrobiłem 30.000 i oprócz rzeczy eksploatacyjnych nie robiłem nic.(oczywiście rozrządzik zaraz po zakupie) Ostatnio przegląd techniczny (Anglia) bez zastrzeżen :) Palić -jechać... tylko :audi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dotyczyło B7 więc nie wiem co tobie tam mruga w B6 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałeś może o 2.5 tdi? :gwizdanie: :cool1::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dotyczyło B7 więc nie wiem co tobie tam mruga w B6 :mysli:

w B7 to chyba mruga ta niemra z RNS-E,chce się jakoś skontaktować :naughty:,chłopaki,jak ona mnie jara :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałeś może o 2.5 tdi? :gwizdanie: :cool1::tongue4:

a co miał czytać oprócz wałków 2001-2003?[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 00:55_________________________________________________

przeczytałeś setki awarii w samochodach ponad 25000 forumowiczów,stosunek awarii do samochodów sam przelicz.

co do baku :shocked: sam mam AWX i wierz mi ja nic nie słyszę.

jak się jeździ na 5 litrach w baku to tak bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałeś setki awarii w samochodach ponad 25000 forumowiczów,stosunek awarii do samochodów sam przelicz.

co do baku :shocked: sam mam AWX i wierz mi ja nic nie słyszę.

słychać,słychać,wlej raz więcej paliwka :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...