Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały


gilbert55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jaki olej trzeba wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały zmiany oleju. Jak długo można jezdzić na takich olejach. Bo na razie używam oleju MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40 5W-40 5L

Cytuj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby Ci silnik i turbo długo służyły to nie wierz w żadne wydłużone interwały wymian oleju tylko wymieniaj max co 15 tys lub raz na rok w zależności co szybciej nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz DPF?

jeżeli tak to ten olej nie jest przeznaczony dla silników z filtrem cząstek stałych

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu mam ten sam problem, pogubiłem się co łac do silnika, a co mechanik to inne teorie. 

IMG_20190425_084338.jpg

 

Dodam że nie mam dpfu.  

 

Edytowane przez Avaxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Avaxus napisał:

A jakie oznaczenie? 505.01?

Tak. Lej obojętnie jaki z pewnego źródła, byle z normą zalecaną przez producenta i systematyczna wymiana. Ile ludzi tyle opinii co do oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Avaxus napisał:

A powiesz gdzie mam to znalejsc w książce? Bo mam ich trochę 

To było do mnie? Czy ja Ci coś kazałem szukać po książkach? Masz silnik na pompkach więc obowiązuje norma 505.01. lub wyższa.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem agresywny, tylko Ty wyjeżdżasz z dziwnymi tekstami i nie wiem czy to było pytanie na poważnie czy złośliwie...

Pozdrawiam :)

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 11:41, Makale napisał:

Lejcie Valvoline 5w30 XLIII-C3 i wymiany co 10 tys.

5w30 do turbo diesla? Co to za głupoty.. Tylko 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty? Wiesz czym się różni 5w30 od 5w40? Zobacz testy różnych olei w tym testy w temperaturze 100 stopni różnych olei 5W... Niektóre 5W30 są lepsze od 5W50. Nie powielaj chorych mitów apropos olei. 4.9 V10 TDI 2008 rok i 400 tys pyknie zaraz. Cały czas na 5w30 XLIII-C3. Wałki rozrządu jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj silnika 1.9 TDI do 4.9 V10, to zupełnie inna bajka. Producent przewidział 5w40 i to ma być lane. Nikogo nie zmuszę, jak trafią się mądrzejsi to niech leją co chcą, niech tylko nie płaczą że częściej muszą turbo regenerować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. inaczej: Czy widziałeś testy oleju 5Wx ? 5W30 nie równy 5w30 itd. Jeden Olej 10W40 może mieć parametry lepsze niż niejeden "fullsyntetyk". Akurat 1.9 TDI i 4.9 TDI to bardzo podobne silniki. Tylko 6 garnkami się różnią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi, ale wciąż nie tędy droga, serio. 1.9 nigdy nie będzie pracował w takich warunkach jak V10. V10 osiąga dużo wyższe temperatury, przez co olej 5w30 lepiej się sprawdza.

Jakby nie patrzeć nie wydłuży się interwału wymiany oleju. Maks co 15k km lub 1 rok. Wydłużyć można tylko poprzez wożenie na lawecie lub zostawienie w garażu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

dużo wyższe temperatury, przez co olej 5w30 lepiej się sprawdza.

5w30 lepszy na wyższe temperatury? No ciekawa teoria. Wiesz w ogóle o czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...