Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Cena pompy wspomagania


szymas

Rekomendowane odpowiedzi

i tu mam pytanie czy ta pompka co Slaweq wkleiłeś będzie pasowała do tdi?? niby jest wypisana ale czy ona uniwersalna do wszystkich jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie po regeneracji pompy wspomagania. Nareszcie słyszę pracę silnika a nie wyjącą pompe. I jest wszystko git :good:

Teraz dlaczego nie warto kupować używanej(ze szroty lub innych miejsc) lub nowego zamiennika:

1. Ja kupiłem od forumowicza "mario1278" który twierdził że jego pompa będzie pasować do mojego auta. Auto na warsztacie rozebrane a tu pompa nie pasuje :shocked:

Kolega mario1278 podkulił ogon a kasa wtopiona. (jakby co do sprzedania nr 4B0 145 155T)

2.Nowy zamiennik to pompy o bardzo niskiej jakości które bardzo szybko siadają.Wkońcu i tak bedziesz musial zamontowac orginał a robota podwójna.

Więc myśle że za około 250zł regeneracja jest najlepszym rozwiązaniem. Napewno będzie pasować a jeśli dasz do profesjonalnego zakładu, posłuży drugie tyle co do tej pory.

Ja bym tej z allegro napewno nie brał bo po numerach nie wiadomo do czego jest.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy wspomagania ma wzasadzie kazda jendostka pojemonsciawa innei tak

v6 maja 12v maja tesame

v6 30v maja juz inne adry maja calkiem inna po lifcie sa zmiany

koszt pompy wspomagania 250 zł orginal używany nielejacy,

i czemu masz juz apt ? w 97 roczniku ? to silnik poliftowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa po regeneracji długo nie potrzymała. Zamiennik z allegro też. Co teraz u mnie hula to już oddzielny temat :tongue4:

Ogólnie szerokie laczki źle działają na 10letnie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też kiedyś miałem problem z maglownicą i pompą.

Pompę kupiłem na allegro, nową i już chodzi u mnie 1,5 roku i wszystko z nią w porządku.

Zapłaciłem za nią 300zł.

Pompa taka jak ta: http://www.allegro.pl/item550282436_pompa_wspomagania_audi_a4_a6_a8_nowa.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy trwałości pompy warto podać szerokość opon na przedniej osi. U mnie na 235 nic nie chciało wytrzymać (regeneracja, niedrogi zamiennik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam, trochę mnie przypiło bo już musiałem rozrząd wymienić a że sam nie robiłem to chciłaem wszystko za jednym razem załatwić, tak że kupiłem taką tanioszkę rok gwarancji jest tak więc zobaczymy, starą muszę oddaćdo regeneracji i jak coś to się będę martwił ale puki co :gwizdanie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=545918133

jak się okaże że to straszny śmieć dam znać!!

pozdrawiam

PS. powiem wam jak ona teraz cichutko chodzi :dance: :dance: , tylko rechot silnika słychać, to jest piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co jest może w moim aucie nie tak ale w piątek wsadziłem zamiennik firmy ZF.Nie możliwie głośno pracowała pojeżdziłem troche myślałem że może się poprawi ale bez zmian.Podmieniłem na starą używaną przez pierwsze parę kilometrów znowu jest cicho .Wydawałoby się nowa powinna chodzić cichutko a tu odwrotnie osobiście za zamiennikami nie jestem jeśli chodzi o pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z maglownicą jest coś nie tak, mi mechanik że często pada pompka ale może być i maglownica walnięta. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyko dlaczego na starej pompie cicho chodzi przez pewien czas a na zamienniku od razu głośno że nie idzie tego znieść ?

Ile kosztowała cię ta pompa ZF-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250zł ale myślę że to i tak chinol jak zresztą wszystko co dziś dostępne za rozsądną kasę.

Myślę, że to nie jest oryginalny ZF który mnie kosztował 650 zł i po założeniu sprawność wspomagania wróciła do normy gdzie przy starej pompie na wolnych obrotach w ogóle nie działało a dodatkowa pompa strasznie mi hałasowała w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...