Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Jaki olej do 2.8 V6 30V ?


marekmartysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich....!!!

Jestem od niedawna posiadaczem Audi A4. Teraz poszukuje informacji jaki olej pasowalo by wlac do mojego autka. Lepiej oplacalny jest z beczki taki na litry czy kupic taki w bankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolega zmienił furę i nie zaktualizował :mysli: :gwizdanie: :wink4:

Ja do swojego zalałem syntetyk castrola 5w40.

Tylko bierz w bańkach a nie z beczki, bo nie wiadomo jaki syf może Ci się trafić :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a sprawdzałeś jakim olejem był wcześniej zalany?? powinna gdzieś być karteczka z ostatniej wymiany. Ja mam wlany Mobil 1 ESP Formula 5W-30. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekowy :?: :shocked: Dwa lata starszy od mojego :!: A ja do swojego lałem syntetyk :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekowy :?: :shocked: Dwa lata starszy od mojego :!: A ja do swojego lałem syntetyk :cool1:

No nie zaszkodzi! Poza tym ty masz topowy motor, to tam może być inaczej, ale takie zwykłe V6ki z lat 90tych we fabryce były zalewane semi. 80tki np były orginalnie zalewane minerałem, a sam jeździłem na półsyntetyku, a wielu znajomych na full. Poza tym autor nie wie, co jest w tej chwili oraz podejżewam, że nie zna prawdziwego przebiegu. Semi jest bezpieczniejszy, full może (ale nie musi) wypłukać nagar, rozszczelnić co szczelne, a kanaliki na górze pozatykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksazka serwisowa jest ok...

Nawet warsztat znalazlem gdzie byla serwisowana. I to nie jest byle jaki ale utoryzowany VW AUDI.

Wiec jak na moj gust jest ok...

Tylko szkoda ze nie ma kartki z jakim olejem mam do czynienia...

Ech :confused4:....

Pewnie zaryzykuje i zaleje 5W/40 co do producenta to jeszce nie wiem :mysli:.

Narazie szklanek przy zimnym silniku nie slychac wiec przypuszczam ze byl zalany zadkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul, liqui moly, valvoline - to sa bardzo dobre oleje a rzadko podrabiane w pl

ewentualnie mobil 1 jesli masz pewne zrodlo

jak koniecznie upierasz sie na fullsyntetyk to go zalej i sprawdz ile go pali na 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja olej kupiłem w aso castrol 5w-30 slx professional o specifikacji VW 502 00/ 505 00; MB 229.3 i jestem zadowolony silnik pracuje bardzo cicho

jedyne co mnie denerwuje to hałas dochodzący z rozrządu prawdopodobnie pompa wody, poprzedni właściciel kupił pewnie jakiś tani zamiennik :confused4:

a jak chodzą wasze motorki V6??? bo z reguły głośno pracują popychacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej chwili czeka wymiana rolki od napinacza systemu klimy. Ale dopóki płyn chłodniczy się nie nagrzeje i klimatronik się nie uruchomi i nie zacznie puszczać ciepłego powietrza -

to powiem, bardzo gładko :decayed:

V6 to jednak V6. Nie ważne czy w turbo czy wolnossaku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge sie wypowiadac w kwestji jak pracuje V6 ale z tego co zuwarzylem to moj chodzi naprawde cichutko i rowno...

bo V6 to V6 :good:....

nie tylko piekne wyglada pod maska ale i pieknie brzmi wiec :hi:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie V6 to V6 na niskich obrotach cichutko, a jak się naciśnie gaz to słychać że to nie byle co :) moja też cichutko chodzi, nie słychać rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...