Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Jaki olej do 2.8 V6 30V ?


marekmartysz

Rekomendowane odpowiedzi

ooo tak a 2.2 - 5 cylindrów i turbinka... :punk:

miałem niedawno taka niunie :) dźwięk silniczka piękny :evil: a jak TURBINKA zaczęła porządnie pompować to dopiero był dźwięk

wszystkie V5 super miały dźwięk

Ja mam najsłabszą wersje V6 bo tylko 150 kucy ale jak dla mnie jest zbyt grzeczna- nie mruczy tak jak w Bawarkach V6

ale silniczek sam w sobie jest :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 to chyba rzędówka 5 zaworowa a nie V5? :kox:

2.2 to chyba rzędówka 5 zaworowa a nie V5? :kox:

TAK tylko ze miałem na myśli V5 jako oznaczenie (cylindrów 5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 jest grzeczna, cichutka i dlatego taka nie pozorna :) i na ulicy dopiero jak naciśniemy gaz to inni widzą że nie ma żartów :). Przynajmniej komfort jazdy jest super na cichym wydechu :) Frajdą jest właśnie jak się na światłach zostawi jakiegoś maniaka tuningu, któremu samochód głośno ryczy, a My z gracją i w ciszy widzimy gościa w lusterku :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepie sie do tematu ja leje mobil super 10w40 i jak jezdze z domu do lodzi 36 km z czego jakies 10 po miescie a reszta taka powiedzmy trasa to autkobierze mi okolo 0.7litra na 1000km ( fakt rano przy odpalaniu mała niebieska chmorka sie pojawia) i teraz bede wymieinał rozrzad i odrazu zrobie uszcelniacze zaworów . Ostatnio jechałem do dojczów (oczywiscie banke z olejem zabrałem do bagaznika ) zrobiłem w jedna strone 750km na drugi dzien po dojechaniu sprawdzam olej na zimnym i zdziwko ful :) potem sprawdzam olej na rozgrzanym silniku i tez ful . Po 3 dniach wrocilem dodomku czyli znow 750km i sprawdzam stan caly czas ful. potem zaliczyłem wyjazd w gory 320km i ta sama sytuacja stan oleju full. a jak jedze namałych dystansach to pije olej. Dlaczego tak sie dzieje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też bierze około 2 litrów na 10 tys. Nie robię dalekich tras, ale mój znajomy ,ma tak w fordzie galaxy, że na krótkich odcinkach wciąga mu sporo oleju, ale w dłuższych trasach ubytek jest minimalny. Pewnie najwięcej oleju bierze na zimnym silniku :mysli: Te v6 podobno już tak mają, ale 0,7L na 1000 to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie ze dostalem odp. z Szwajcarji z serwisu gdzie byl serwisowane autko.

Olej jaki lany byl to 5W/30...

To sie nazywa pozadna firma :hi:...

Co do rozmowy o mrrrruczeniu :cool1: V6 to prawda....

Niby cicho ciemny a jak co to :hi:...

a do tego QUATTRO... I zycie staje sie piekniejsze :>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój podobnie ale trochę ciszej chodzi :> ten z youtube jest już trochę zużyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że rozrząd (nie pasek, tylko części mechaniczne takie jak wałki lub popychacze) jest do wymiany, ale nie jestem do końca pewien :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że rozrząd (nie pasek, tylko części mechaniczne takie jak wałki lub popychacze) jest do wymiany, ale nie jestem do końca pewien :mysli:

jak słysze wałki rozrządu to zaraz przychodzi mi do głowy 2.5tdi :polew: mój 2.8 chodzi podobnie, a myślałem że to bezawaryjna jednostka :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust to troszke za glosno...

jakbym nie wiedzial ze to 2,8 to bym pomyslal ze t0 2,5TDI(z orginalnym 120tyskm :naughty:....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust to troszke za glosno...

jakbym nie wiedzial ze to 2,8 to bym pomyslal ze t0 2,5TDI(z orginalnym 120tyskm :naughty:....)

a jak się sprawuje twój silnik ? bo ja byłem przekonany że mój chodzi cicho ale zmieniłem zdanie po usłyszeniu 2.8 z bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja V6 cicho pracuje- no przynajmniej tak mi się wydaje :gwizdanie: , miałem rożne już autka 4- 5 cylindrów ale ten najciszej pracuje- musiał bym porównać z innym i wtedy by się okazało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja V6 cicho pracuje- no przynajmniej tak mi się wydaje :gwizdanie: , miałem rożne już autka 4- 5 cylindrów ale ten najciszej pracuje- musiał bym porównać z innym i wtedy by się okazało :naughty:

wyżej zapodałem link na youtobe, tam masz filmik z motorkiem 2.8 więc chociaż mniej więcej możesz sobie porównać ze swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...