Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ACK] Jaki olej do 2.8 V6 30V ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich....!!!

Jestem od niedawna posiadaczem Audi A4. Teraz poszukuje informacji jaki olej pasowalo by wlac do mojego autka. Lepiej oplacalny jest z beczki taki na litry czy kupic taki w bankach.

Opublikowano

hmm przede wszystkim musisz określic jakie masz autko ;) (w profilu diesel 1.9 a w temacie piszesz o benzynowym 2.8)

Opublikowano

Czyżby kolega zmienił furę i nie zaktualizował :mysli: :gwizdanie: :wink4:

Ja do swojego zalałem syntetyk castrola 5w40.

Tylko bierz w bańkach a nie z beczki, bo nie wiadomo jaki syf może Ci się trafić :slina:

Opublikowano
  • Autor

Juz poprawilem pomylke.

Opublikowano

Witam, a sprawdzałeś jakim olejem był wcześniej zalany?? powinna gdzieś być karteczka z ostatniej wymiany. Ja mam wlany Mobil 1 ESP Formula 5W-30. Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

Ciezko sprawdzic. Niestety....

Jest tylko info kiedy byl wymieniony...

Opublikowano

Mobil super S 10W40. Jest to semi, jak na wiekowe auto nie ma potrzeby przepłacać za full. Niestety mobil jest często podrabiany, tak więc z pewnego źródła, najlepiej samemu kupić np w DE.

Opublikowano

Wiekowy :?: :shocked: Dwa lata starszy od mojego :!: A ja do swojego lałem syntetyk :cool1:

Opublikowano

U mnie jest mobil super s 10W40. Ciekawe czy nie bierze Ci dużo oleju, bo różnie podobno z tym bywa. Ja lałbym semi

Opublikowano

Wiekowy :?: :shocked: Dwa lata starszy od mojego :!: A ja do swojego lałem syntetyk :cool1:

No nie zaszkodzi! Poza tym ty masz topowy motor, to tam może być inaczej, ale takie zwykłe V6ki z lat 90tych we fabryce były zalewane semi. 80tki np były orginalnie zalewane minerałem, a sam jeździłem na półsyntetyku, a wielu znajomych na full. Poza tym autor nie wie, co jest w tej chwili oraz podejżewam, że nie zna prawdziwego przebiegu. Semi jest bezpieczniejszy, full może (ale nie musi) wypłukać nagar, rozszczelnić co szczelne, a kanaliki na górze pozatykać...

Opublikowano
  • Autor

Ksazka serwisowa jest ok...

Nawet warsztat znalazlem gdzie byla serwisowana. I to nie jest byle jaki ale utoryzowany VW AUDI.

Wiec jak na moj gust jest ok...

Tylko szkoda ze nie ma kartki z jakim olejem mam do czynienia...

Ech :confused4:....

Pewnie zaryzykuje i zaleje 5W/40 co do producenta to jeszce nie wiem :mysli:.

Narazie szklanek przy zimnym silniku nie slychac wiec przypuszczam ze byl zalany zadkim...

Opublikowano

motul, liqui moly, valvoline - to sa bardzo dobre oleje a rzadko podrabiane w pl

ewentualnie mobil 1 jesli masz pewne zrodlo

jak koniecznie upierasz sie na fullsyntetyk to go zalej i sprawdz ile go pali na 1000km

Opublikowano

ja olej kupiłem w aso castrol 5w-30 slx professional o specifikacji VW 502 00/ 505 00; MB 229.3 i jestem zadowolony silnik pracuje bardzo cicho

jedyne co mnie denerwuje to hałas dochodzący z rozrządu prawdopodobnie pompa wody, poprzedni właściciel kupił pewnie jakiś tani zamiennik :confused4:

a jak chodzą wasze motorki V6??? bo z reguły głośno pracują popychacze

Opublikowano

Mnie w tej chwili czeka wymiana rolki od napinacza systemu klimy. Ale dopóki płyn chłodniczy się nie nagrzeje i klimatronik się nie uruchomi i nie zacznie puszczać ciepłego powietrza -

to powiem, bardzo gładko :decayed:

V6 to jednak V6. Nie ważne czy w turbo czy wolnossaku :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy moge sie wypowiadac w kwestji jak pracuje V6 ale z tego co zuwarzylem to moj chodzi naprawde cichutko i rowno...

bo V6 to V6 :good:....

nie tylko piekne wyglada pod maska ale i pieknie brzmi wiec :hi:....

Opublikowano

Dokładnie V6 to V6 na niskich obrotach cichutko, a jak się naciśnie gaz to słychać że to nie byle co :) moja też cichutko chodzi, nie słychać rozrządu.

Opublikowano

Siemka :>

Ja mam taką ciszę jak stoję na światłach to czasem wyłączam nawiew żeby słyszeć pracujący silnik. :decayed:

Oczywiście po dodaniu gazu jest piękny dzwięk v6-tki :wink4:

Opublikowano

z tym dzwiekiem to u mnie nie do końca, duzo o tym było ale jakos wolnossące v6 w audi ( w serii) nie potrafi wywołać ciar na plecach co? ;( Nie jest tragicznie ale jest jakis taki grzeczny na maxa :confused4:

Opublikowano

Zgadzam się z michuNS. Dźwięk seryjnego v6 nie jest zły, ale wole brzmienie mojego ulubionego pięciocylindrowca 2.3 w audi - nowsze silniki nie mają już tego czegoś

Opublikowano

ooo tak a 2.2 - 5 cylindrów i turbinka... :punk:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.