Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Klocki firmy A.B.S. ?


kwiatek6901

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie nie wiem jakie mam tarcze:-( wiem tylko że znowu musze wymienić z przodu klocki i teraz doszły jeszcze tarcze ale z tym się liczyłam bo od trzech lat tarcze nie były wymieniane więc już był ich czas:-)

Czyli piszesz Devastation że jednak wrócic do ferodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej

gdybym znal rozmiar podaLbym od razu ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation ty takie mądre rzeczy piszesz do kobiety:-) ja myślałam że muszę wiedzieć czy kupić ATE czy ferodo a ty jeszcze z rozmiarem wyskoczyłeś :embarrassed:

już wiem że ferodo, ferodo premier bo takie miałam przed ATE czyli klocki juz wiem ale mam problem z tarczami -ferodo ale czy są różne rodzaje tak jak w klockach (targer,premier,sl...) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej

gdybym znal rozmiar podaLbym od razu ceny

Oznaczenia dla tego konkretnego auta:

1KP - tarcze tylne 255x12mm (oznaczenie tarczy hamulcowej 8E0615601Q, oznaczenie klocka 8E0698451L)

1LT - tarcze przód 312x25mm (oznaczenie tarczy hamulcowej 8E0615301R, oznaczenie klocka 4B0698151J)

Zestaw jaki możesz kupić do Twojego auta (przód) to:

2 x tarcza hamulcowa Bosch 0 986 479 057 lub TRW DF4262S

klocki hamulcowe TRW GDB1307 lub Ferodo FDB1323 (kolejność przypadkowa)

lub coś innego co zaproponuje i wyceni devastation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, tam nie idzie FDB1323 tylko FDB1717, to samo tyczy sie TRW, nie GDB1307 tylko GDB1488 itd

info do Kolezanki juz poszło na priv, czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, tam nie idzie FDB1323 tylko FDB1717, to samo tyczy sie TRW, nie GDB1307 tylko GDB1488 itd

info do Kolezanki juz poszło na priv, czekam na odpowiedz

Wlezą i te :D

Mnie tam po numerach OE wywala te oznaczenia.

FDB1717 jest teoretycznie i tak grubszy od GDB1307, którego podałem na początku.

Z tarczami lepiej coś poradź :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, tam nie idzie FDB1323 tylko FDB1717, to samo tyczy sie TRW, nie GDB1307 tylko GDB1488 itd

info do Kolezanki juz poszło na priv, czekam na odpowiedz

Wlezą i te :D

Mnie tam po numerach OE wywala te oznaczenia.

FDB1717 jest teoretycznie i tak grubszy od GDB1307, którego podałem na początku.

dla porównania wymiary

FDB1323 - 156/71/20.4mm

FDB1717 - 156/74/20.1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania wymiary

FDB1323 - 156/71/20.4mm

FDB1717 - 156/74/20.1mm

Na ferodo ok, ale TRW GDB1307 włazi bez problemu (w opisie GDB1488 odsyła do 1307, 1488 montowali w cabrio).

Temat klocków zamykamy, pisz jakie tarcze założyć w opcji budżetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jakie tarcze ?????

oczywiscie FERODO !!!!!!!!!!!!

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation ty takie mądre rzeczy piszesz do kobiety:-) ...ty jeszcze z rozmiarem wyskoczyłeś :embarrassed:

Nie słódź bo urośnie nam Koci Tata :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:pali: :pali: :pali: :pali: :pali: :pali: :pali: :pali:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu te klocki firmy A.B.S są droższe niż na np Tommex. Dal mnie to badziewie które normalnie sie w rękach mi rozleciało przy montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest z ta firma A.B.S.? warto to zamontowac czy dac sobie spokoj? namowil mnie gosc w sklepie i najwyzej bede musial odeslac te klocki.... i jeszcze pytanko...czy warto zregenerowac tylnie tarcze - nie maja progu - tylko pordzewiale troche) czy sie nie wyglupac i kupic nowe? czy mozna zalozyc polowicznie zuzyte klocki (remsa kiedys mechanik zdjal jak wymienial przod) na nowe tarcze ? to tylepytan....bede wdzieczny za podpowiedzi- czlowiek sei uczy cale zycie;-) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest z ta firma A.B.S.? warto to zamontowac czy dac sobie spokoj? namowil mnie gosc w sklepie i najwyzej bede musial odeslac te klocki.... i jeszcze pytanko...czy warto zregenerowac tylnie tarcze - nie maja progu - tylko pordzewiale troche) czy sie nie wyglupac i kupic nowe? czy mozna zalozyc polowicznie zuzyte klocki (remsa kiedys mechanik zdjal jak wymienial przod) na nowe tarcze ? to tylepytan....bede wdzieczny za podpowiedzi- czlowiek sei uczy cale zycie;-) :hi:

to badziew jak nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest z ta firma A.B.S.? warto to zamontowac czy dac sobie spokoj? namowil mnie gosc w sklepie i najwyzej bede musial odeslac te klocki.... i jeszcze pytanko...czy warto zregenerowac tylnie tarcze - nie maja progu - tylko pordzewiale troche) czy sie nie wyglupac i kupic nowe? czy mozna zalozyc polowicznie zuzyte klocki (remsa kiedys mechanik zdjal jak wymienial przod) na nowe tarcze ? to tylepytan....bede wdzieczny za podpowiedzi- czlowiek sei uczy cale zycie;-) :hi:

Kolego kup cos solidnego i markowego: Bosch, Ferodo, TRW itd itp

na forum jest mase informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar wymienić klocki z przodu i z tyłu. Możecie mi podać prawidłowe nr tych klocków firmy Bosch i TRW?

Ja znalazłem coś takiego:

Bosch: przód-BP390, tył-BP617

TRW: przód-GDB1366, tył-GDB1330 lub GDB823

Jednak co wydaje mi się dziwne - mam audi z maja 1999 (1 rejestracja) a klocki przednie mam z czujnikiem i katalogi pokazują nr dla roczników od sierpnia 1999. Jakie więc powinny być prawidłowe nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW z czujnikiem:

GDB1307

Bosch z czujnikiem:

0 986 424 482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki devastation. Ale to są pewne nr? Bo w niektórych źródłach podaje mi, że to klocki albo do A6 albo do A4 B6.

A możesz jeszcze podać nr klocków na tył oraz dodatkowo te oznaczenia dla Boscha BP...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...