Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Klocki firmy A.B.S. ?


kwiatek6901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niebawem będę wymieniał klocki hamulcowe(przód).Zakupiłem już w sklepie odpowiedni typ,tylko nie wiem czy odpowiedniej w miarę jakości.Na początku zaznaczę że jest to dobry sklep polecany w mojej okolicy przez wielu mechaników-kierowców.Są to klocki szwedzkiej firmy A.B.S.(All Brake Systems).Koszt kompl.to ok.54PLN.Szukałem w necie coś na temat tego producenta ale nie wiele znalazłem.Może ktoś już jeździ na takich klockach?Sprzedawca zapewniał mnie że to naprawdę dobry producent.Co o tym sądzicie? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze o takich klockach pewnie niezłe dziadostwo. Jak chcesz coś tanszego to polecam klocki firmy BRECK ja na takich jeżdże i musze powiedzieć że są całkiem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wycierajcie d*py szkłem :polew:

Zaoszczędzisz 40-50 zł na komplecie klocków, a jak zabraknie Ci 0,5 m hamowania to się przekonasz ile to kosztuje...

Jaki masz tam układ hamulcowy - 288? Jak tak to całkiem przyzwoite i tanie klocki: http://www.allegro.pl/item522503134_klocki_hamulcowe_audi_100_a6_sharan_galaxy_alhambr.html

Te za to są mniej znane ale bardzo dobre:

http://www.allegro.pl/item523631447_klocki_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_superb_mintex.html

A na tych sam jeżdżę często i polecam (moim zdaniem są lepsze jak Ferodo Premier):

http://www.allegro.pl/item522946228_klocki_bosch_audi_a4_audi_a6_audi_100_audi_200.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek, jakbyś najpierw spojrzał ile kosztują "normalne" klocki, to coś co kosztuje ich 1/3 ceny nie bardzo może być dobre.

Ja ostatnio założyłem ATE i żałuję, bo wcześniej miałem założone Ferodo Premier i różnica jest odczuwalna - na niekorzyść ATE oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie Bosch-a....

zapomnijcie ze Bosch robi klocki, on je tylko firmuje swoją nazwą

zwykle jest to pagid, lucas ferodo textar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnijcie ze Bosch robi klocki, on je tylko firmuje swoją nazwą

zwykle jest to pagid, lucas ferodo textar

Oczywiście only DS :tongue4: :tongue4: :tongue4::polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ploecam te klocki:

http://www.allegro.pl/item528965858_klocki_hamulcowe_breck_audi_a4_a6_passat_b5.html

Dość tanie a bardzo przyzwoitej jakości. Założylem je tylko na próbe na okres zimowy bo wiosną wkladam wieksze hamule i musze powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczony, hamują lepiej niż ATE które miałem wcześniej. Szczegolnie czuć różnice przy hamowaniu z wiekszej prędkości. A tu mozna więcej poczytać o firmie która je produkuje:

http://www.breck.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnijcie ze Bosch robi klocki, on je tylko firmuje swoją nazwą

zwykle jest to pagid, lucas ferodo textar

Oczywiście only DS :tongue4: :tongue4: :tongue4::polew: :polew: :polew:

owszem jezdze tylko na DS-ach, innym tez polecam

ale zdaje sobie sprawe ze nie kazdego stac wydac 500pln i wiecej na klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zdaje sobie sprawe ze nie kazdego stac wydac 500pln i wiecej na klocki

Zaczynasz mówić ludzkim głosem :drinks:

Klocki powinno się oceniać w podkategoriach cenowych. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam audi a4 1,6 benzynka,1999 r.,zamierzam wymienić klocki hamulcowe przód i tył-proszę o poradę jakie klocki dobre i w miarę tanie wybrać.

oferta rynkowa jest przebogata

ale nie zawsze niska cena idzie w parze z jakoscią

wszystko zalezy od tego ile chcesz wydac kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 1,9 tdi z 1997 i szykuje sie na wymiane przednich klockow. Nie chce wstawiac jakiegoś chłamu za 40 zl, szukam takich zeby byly w miare dobre i zebym zmiescil sie w 100zl. Koledzy polećcie coś, bo ja sie na tym kompletnie nie znam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie:) napewno na któreś sie zdecyduje :) pozdrawiam

no i kupiłem klocki firmy BRECK, koledzy troszke wyzej je tak zachwalali, natomiast ja musze powiedziec ze mialem wczesniej TRW a teraz BRECKi. Są dość twarde, ale dają rade :)) za ATE krzykneli mi 240-260 :/ wiec zrezygnowałem :/ a brecki kosztwali mnie 96zl :P takze mnie sie wydaje ze stosunek cena-jakosc dla klockow BRECK jest odpowiedni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również chcę zakupic jakies klocki ale po linkach wyzej widze ze sa z czujnikami zuzycia a ja u siebie chyba jeszcze nie posiadam z czujnikami...i czy tarcze mam wentylowane :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupowałem sobie klocki, to koleś otworzył wielką księge, znalazł mój rocznik i wersje silnika i juz wszystko było jasne. Także Solar jak gdzies bedziesz kupowal, to powiesz zeby ci doradzili i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem cos na allegro zakupić bo troche taniej wychodzi niz w sklepie.Ale chyba podjadę do sklepu i wydam pare złoty wiecej i po kłopocie będzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brecki calkiem przyzwoicie wykonane sa,moge zalatwic po 105zl

Bosch jakies 150.

Delphi jakies 90zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam te brecki i troche twarde są w moim odczuciu... z większej prędkosci mocne hamowanie i czuć ze nie za tęgo :kwasny: ale to pewnie dlatego ze wczesniej mialem TRW a one naprawde dobre były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...