Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka nowego właściciela


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, otóż sprzedałem niedawno swoją starą audice takiemu młodemu synkowi i po 11 dniach od zakupu, nowy właściciel wjechał komuś w płot. Ubezpieczenie było jeszcze na mnie i w dzień stłuczki, skończyła się 1 rata ubezpieczenia. Następnego dnia pojechałem wygłosić ubezpieczenie, oraz wyrejestrować samochód (jest na to chyba 14 dni) Następnie dostałem list od ubezpieczyciela informujący o stłuczce, zadzwoniłem tam i powiedziałem, że stłuczkę spowodował już nowy właściciel pojazdu, kazali mi wysłać mailem umowę kupna-sprzedaży i numer szkody co zaraz zrobiłem i tam zadzwoniłem, facet powiedział, że ma już wszystkie dokumenty. Moje pytanie jest takie, kto zapłaci za szkody, czy ubezpieczyciel (stłuczka w dniu upływu terminu pierwszej raty) czy sprawca z własnej kieszeni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto na umowie kupna sprzedaży wpisać tez godzinę wtedy masz podkładkę w razie kolizji czy mandatu z fotoradaru nowego właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2017 o 12:40, Przemysław Jankowski napisał:

Tak jesli wyslales umowe dla ubzp, to za szkody placi nowy nabywca :)

Nie nowy nabywca tylko ubezpieczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zapłaci ubezpieczyciel i to z Twojego ubezpieczenia.

Czy później dołoży Ci zwyżkę  to już inna sprawa.

Pokrycie szkody bedzie z Twojego ubezpieczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie zostanie wypłacone z Ubezpieczenia Kolegi (starego właściciela), ale nie naliczą Ci zwyżki za szkodę. W chwili podpisania umowy ubezpieczenie przechodzi na nowego nabywce (powinien je przepisać na siebie w oddziale T.U.) i on będzie rozliczany za szkodę - czyt. podczas liczenia następnej polisy doliczą mu zwyżkę za spowodowanie kolizji (a dokładnie osobie która widnieje na umowie kupna pojazdu, bo czasem kupuje się auto na rodzica itp. lub kogoś kto posiada więcej zniżek w OC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...