Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba El. Przód prawy Nie działa


dejay88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z szybą przednia od pasażera, idę do auta rano a szyba opadnięta . Jak odpaliłem auto podniosłem ją do góry i tak już stoi, nie idzie w dół. Świeci się przycisk jak daje do góry od strony kierowcy to słyszę że chce domknąć szybę lecz nie opuszcza. Czytałem  innych tematach podobne sytuacje lecz jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o elektrykę, centralny zamek działa bez zarzutów a no i działa szyba od kierowcy. Dzisiaj próbowałem wymienić silniczek lecz też nic. Linki są całe nie zerwane na prowadnicach. Może ktoś już to przerabiał i jak to zrobić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody całe w harmonijce między słupkiem, a drzwiami? U mnie jak nie działała szyba od kierowcy to odkręciłem obudowę silniczka, rozruszałem, skręciłem i póki co, odpukać, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania, lecz u mnie działa od pasażera a od kierowcy nie. Jak naciskam przycisk to słychać klikanie i może za 15 razem się otwiera. Szyba nie opada i jak już raczy się odsunąć to z zamknięciem nie ma problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 23:23, dejay88 napisał:

Przewody wszystko ok... i nie wiadomo... U ciebie Kinga chociaż działa :)

Owszem, działa, ale nigdy wtedy, kiedy właśnie tego chcę : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się dzisiaj stało i od strony kierowcy też nie działa... tylko opuszczenie szyby działa od strony kierowcy od pasażera w ogóle a jak zamykam auto to się domyka automatycznie. czy ktoś ma może jakąś rozpiskę wiązek jak działają szyby elektryczne na przód ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 20:10, dejay88 napisał:

No i się dzisiaj stało i od strony kierowcy też nie działa... tylko opuszczenie szyby działa od strony kierowcy od pasażera w ogóle a jak zamykam auto to się domyka automatycznie. czy ktoś ma może jakąś rozpiskę wiązek jak działają szyby elektryczne na przód ???

U mnie już działa. Obyło się bez większej kombinacji. Tata ściągnął boczek,  przedmuchał powietrzem,  podociskał styki i póki co działa. Mam nadzieję,  że na długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz fart bo ja nadal walczę. Aktualnie u mnie wygląda sprawa tak szyba od kierowcy tylko się opuszcza nie podnosi aby zamknąć muszę z kluczyka na panelu świeci się tylko od strony kierowcy lampka od pasażera już nie , zaś od strony pasażera świeci się lecz kompletnie nie działa. Czyściłem styki w obu boczkach sprawdziłem nawet pomke czy nie ma żadnych zimnych lutów , odkręcałem panel gdzie są przekaźniki i nie jest zaśnieżały a jak go sprawdzić czy jest sprawny to nie mam pojęcia ( jest tylko jeden taki fioletowy) nie wiem czy tak powinno być.

Ktoś jeszcze jakieś sugestie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dejay88 napisał:

To masz fart bo ja nadal walczę. Aktualnie u mnie wygląda sprawa tak szyba od kierowcy tylko się opuszcza nie podnosi aby zamknąć muszę z kluczyka na panelu świeci się tylko od strony kierowcy lampka od pasażera już nie , zaś od strony pasażera świeci się lecz kompletnie nie działa. Czyściłem styki w obu boczkach sprawdziłem nawet pomke czy nie ma żadnych zimnych lutów , odkręcałem panel gdzie są przekaźniki i nie jest zaśnieżały a jak go sprawdzić czy jest sprawny to nie mam pojęcia ( jest tylko jeden taki fioletowy) nie wiem czy tak powinno być.

Ktoś jeszcze jakieś sugestie ma ?

Fart się skończył ;( Szyba też już nie działa wcale. Jak wrócę z wakacji to wymienię silniczek bo chyba e tym leży problem u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj biorę się za wiązki na yt popatrzyłem jak to wygląda ;) silniczek też już sprawdzałem, myślę że będą te przewody między drzwiami ale to byłoby dziwne że na raz jedne i drugie

 

 

Edit: Sprawdziłem przewody miedzy drzwiami i są całe... ręce odpadają...

Edytowane przez dejay88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...