Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)


golden87

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, kupczak90 napisał:

Sam robiłeś czyszczenie klimy czy na warsztacie ?

Robiłem w warsztacie metoda Tunap niby, oprocz tego ze psikał jakaś specjalna chemią w przypadku A4 B7 nie wygladało to na specjalnie trudne, ale jak sam mówił tutaj dostęp jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy wprowadzał płyn ? 
Niechętnie pokazywał proces, to takie spy photo, zdemontowal tylko schowek i tamtedy gdzieś "wchodził" w tunel, mówił że i tak w a4 b6/b7 jest stosunkowo łatwy dostęp.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne przez gumowy korek rewizyjny, to samo co w B6, ale to trzeba mieć jeszcze tą super dyszę, środek jest do kupienia w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od małych stuków, rewizja na kanale pokazała więcej, wszystkie dolne do zmiany, jako że planuje pojeździć trochę tym autem wpadło.

 

56508b77d0e031225b514d10538ecc03.jpg

 

9a329a853a8dcba7265804422931fd1e.jpg

 

 

Dodtakowo z centymetr wyżej stał mi przód od tyłu wiec talerzyki z a4 b5 [emoji6] - talerzyki nie wjechały bo z przodu już siedzi blistein na grubej ladze

 

Do tego profilatycznie, zmiana osłony, fabryczna plastikowa potrafila się przytapiac przy złączu elastycznym.

 

Przed montażem pójdzie baranek żeby nie wygladal jak transforemers [emoji6]

a9999e04d429f5b0989cca20be8b8fd5.jpg78527147ce513fbf2e5c79fef8650050.jpg94d86fc73dbbe4c1289afc032f746b91.jpg

4eddffb5e85ecfab8f2e133bf2aa7314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie kupowałeś tą osłonę ALU ? :-) 
 


Tutaj http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6950979247 muszę przyznać że pasuje idealnie i po małej negocjacji sprzedawca dołoży komplet śrub do montażu.

Pozdro



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poprzedni właściciel wymienił przednie amorki na Bilstein B8 i założył Eibach -30.... to kiedy tylne fabryczne amorki dały o sobie znać, nie wahałem sie długo,
Tylko postanowiłem zakupić na tył Bilsteina B8, co w połączeniu z przednim B8 i sprężynami Eibacha daje pakiet zawieszenia B12 :-)


Montaż lada dzień

IMG-20171018-WA0003.jpeg

IMG-20171018-WA0005.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet zimowy na aucie amorki również zamontowane :)f3da9f53360d19400bf64ff9617b0858.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie już dawno amorki zamontowane, gdyby ktoś sie wahał szczegolnie polecam Bilsteina biggrin.png

Przyszła zima... akmulator był jeszcze fabryczny Audi wiec po poleceniach znajomych i malym rozeznaniu wpadł:

obraz.thumb.png.cfe822acce3b9af9ab02c49847eeace9.png

PS. W Passacie 74 Ah starczało, tu już 100... dodatkowo ktoś z grupy prosił mnie o #popcorn #exhausttest wiec i tu wrzucę:

https://www.facebook.com/a4b7golden87/videos/152535122034642/

 

 

 

Edytowane przez golden87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomekhxc napisał:

Tuborg bardzo dobre akumulatory ;) 

Miło usłyszeć od kogoś z "branży" że są OK :-) , wcześniej zawsze brałem Bosch'a, ale niestety teraz aku padł mi w "sezonie" bo zazwyczaj kupowałem latem, bo zdecydowanie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź kolejnego moda... :)

Ps w związku z nim zegar.boosta wraz z czujnikiem i oil temp bez czujnika idą na sell.. :)cfc12fd12171be0618c54527026c8b2b.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki zabawy z vFiz by Mario Qmatis,
i wielkie podziękowania dla Maniusiek28 za ogromną pomoc :):drinks:


Stare czujniki już też znalazły nowego własciciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na PW jakie pakiety wziąłeś do vFiza i jakie pieniendze cie to wyszło. Ja mam juz jakas tam swoją kalkulacje, ale jeszcze nie padła decyzja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HOLMATRO napisał:

Napisz na PW jakie pakiety wziąłeś do vFiza i jakie pieniendze cie to wyszło. Ja mam juz jakas tam swoją kalkulacje, ale jeszcze nie padła decyzja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wybór dla mnie był jasny, musi to być wersja rozszerzona z map-sensorem i dodatkowymi wejsciami bo:

  • Odczyt boosta z ECU to max 1.8Bara, więc potrzebna była wersja z wbudowanym map-sensorem
  • Posiadam czujke temperatury oleju i po zmianie turbo zamierzam dolozoyc EGT, i zalezy mi na prawdziwych a nie kalkulowanych odczytach - dlatego dodatkowe złączą
  • Opcje GPS i wejscia na anty-radar sobie odpuściłem, nie ścigam się na 1/4 żeby mnie te setne sekund interesowały, no i antyradaray też się niestety nie dorobiłem :(

Dodatkowo była promocja na black-friday -15% dla wersji rozszezonych, wiec komplet z wysyłka wyszedł ~700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...