Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacisk tyl - pomocy


sous1111

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem. Naprawiam tylne hamulce i z jednej strony tloczek ladnie sie wkrecil, natomiast z drugiej stoi na amen, aż te urządzenie do wciskania tloczkow sie wygina. Dodam, że dźwignia od recznego rusza się ładnie i jak nia poruszam to tloczek sie wysuwa. 

Co teraz mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciśnij całkiem tłoczek i wyczyść pod oringiem bo się aluminium utlenia potem wkręć tłoczek i odpowietrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem ? Napisałem, że z jednej strony zrobiłem (czyli wiem, że trzeba wciskać i wkrecac) a z drugiej strony nie da rady wkręcić i wcisnąć tloczka.

Wyzyk83 myślisz, ze to wystarczy ? Wychodzić wychodzi ale nie cofa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sous1111 napisał:

A czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem ? Napisałem, że z jednej strony zrobiłem (czyli wiem, że trzeba wciskać i wkrecac) a z drugiej strony nie da rady wkręcić i wcisnąć tloczka.

Wyzyk83 myślisz, ze to wystarczy ? Wychodzić wychodzi ale nie cofa się.

trzeba to rozebrać wyczyścić i poskładać na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ręcznego też rozbierać jak działa w pełnym zakresie i odbija prawidłowo ? 

Tłoczek pod gumką jest ładny czysty. 

Czy oprócz nowych gumek powinienem coś jeszcze kupić ? (pytam bo do sklepów mam parę kilometrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyść na początek pod tą gumką i spróbuj wcisnąć tłoczek

jak pójdzie ok to tak zostaw

i wtedy odpowietrzanie z tyłu najlepiej zacisk trzymać w ręku odpowietrznikiem do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk jest spuchniety od wewnątrz dlatego masz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już temat załatwiony. W środku gdzie jest uszczelnienie tłoczka, aluminium się utleniło. Wyczyściłem wszystko, nowe gumki dałem i śmiga.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a smar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy składaniu użyłem smaru, na tłok i uszczelkę. Dodatkowo wyczyscilem prowadnice i tam też dałem smaru. (Jakiś z bosha taki żółty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też mam problem z zaciskiem z tyłu w B6.

Zrobiłem regeneracje tylnich zacisków używając zestawów naprawczych z tłoczkiem. Wyjąłem tłoczek, uszczelkę tłoczka i nakładkę przeciwkurzową. Pod oringiem, między tłoczkiem a zaciskiem, faktycznie aluminium było spuchniete więc wszystko zostało wyczyszczone. Tłoczek nasmarowany.

Sytuacja wygląda tak: z jednej strony tłoczek lekko się wkręcił i tutaj wszystko działa. Z drugiej strony tłoczek bardzo ciężko się wkręcał, generalnie wyglądało to tak, że tłoczkiem można było kręcić i kręcić a nie posuwał się na dół (a nie mogłem przy maksymalnie wysuniętym tłoczku włożyć przyrządu do zacisków bo brakowało 1mm aby wszedł).

No ale jakoś udało się go wkręcić ale z większym oporem niż ten pierwszy.

Podczas hamowania felerny zacisk zaciska się na tarczy ale nie puszcza. Wystarczy jednak trochę na boki poruszać tarczą (nie jakoś specjalnie mocno) i wszystko wraca do normy. O co chodzi? Czy coś jeszcze mam wyczyścić? Coś ze ślimakiem w zacisku?

EDIT:

I jeszcze taka rzecz, że ruszając dźwignią od ręcznego (lekko chodzi) tłoczek wysuwa sie lecz nie wraca.

EDIT2:

Jeszcze jedna rzecz - chyba, że to wina przewodu hamulcowego? Podczas zdejmowania zacisków, przewód był ściśnięty ściskiem stolarskim. Mogłem sobie tak uwalić przewód?

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 16:08, sous1111 napisał:

Już temat załatwiony. W środku gdzie jest uszczelnienie tłoczka, aluminium się utleniło. Wyczyściłem wszystko, nowe gumki dałem i śmiga.

 

Dzięki za pomoc.

a co ci pisałem w moim pierwszym poście:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej mi coś tego jednego tłoczka nie cofa. O tyle jest ciekawe, że tłoczek nie wygląda jakby blokował się tylko jakby go nic nie cofało. W układzie hamulcowym, po puszczeniu pedału hamulca, ma się robić jakieś podciśnienie (bo tak VAG pokazuje, -0.3, tylko jednostki nie pamiętam)?

I jeszcze pytanie - czy normalnym objawem, podczas odpowietrzania, jest szum przelewającego się płynu hamulcowego gdzieś w metalowych przewodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trepek napisał:

I dalej mi coś tego jednego tłoczka nie cofa. O tyle jest ciekawe, że tłoczek nie wygląda jakby blokował się tylko jakby go nic nie cofało. W układzie hamulcowym, po puszczeniu pedału hamulca, ma się robić jakieś podciśnienie (bo tak VAG pokazuje, -0.3, tylko jednostki nie pamiętam)?

I jeszcze pytanie - czy normalnym objawem, podczas odpowietrzania, jest szum przelewającego się płynu hamulcowego gdzieś w metalowych przewodach?

zacisk jest do regeneracji i

gdzieś jest powietrze

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 1l plynu hamulcowego dolalem podczas regeneracji zaciskow/odpowietrzania. Dalej by jeszcze gdzies powietrze bylo? Ło matko, co za trefne to prawe tylne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trepek napisał:

W sumie 1l plynu hamulcowego dolalem podczas regeneracji zaciskow/odpowietrzania. Dalej by jeszcze gdzies powietrze bylo? Ło matko, co za trefne to prawe tylne koło.

zadzwoń do mnie to Ci powiem jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wieczorem zadzwonie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...