Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pompa wody - Oryginał vs Podróba

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pokażę Wam na zdjęciu oryginalną pompę vs podróbę :)

Jeżeli ktoś Wam sprzedaje niby oryginalną pompę bez "x" na końcu w cenie pompy która ma "x" w numerze to na 95% jest to podróbka

Biały kartonik po lewej podróbka, szary po prawej oryginał:

 

IMG_20170616_111101.jpg

IMG_20170616_111114.jpg

IMG_20170616_111142.jpg

IMG_20170616_111145.jpg

Opublikowano

Sprzedam pompę wody w ładnym białym opakowaniu. Ori! [emoji3]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Skąd wiesz ze to podróbka? Wiem ze ASO zabieraja stare pompy wody do regeneracji bo u mnie taka sytuacja kiedyś miała miejsce jak poprosiłem o zwrot zużytych części i może to jest pompa po takim zabiegu bo widac na zdjęciu ze ma loga producenta.

Z resztą w etka tez sa takie same numery bez "x" i z "x"em

Ja stawiam że te z x-em sa po regeneracji [emoji4]

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

 

Dnia 1.07.2017 o 06:44, MemberA4 napisał:

Skąd wiesz ze to podróbka? Wiem ze ASO zabieraja stare pompy wody do regeneracji bo u mnie taka sytuacja kiedyś miała miejsce jak poprosiłem o zwrot zużytych części i może to jest pompa po takim zabiegu bo widac na zdjęciu ze ma loga producenta.

Z resztą w etka tez sa takie same numery bez "x" i z "x"em

Ja stawiam że te z x-em sa po regeneracji emoji4.png

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Nie pytaj skąd wiem, że to podróbka :)

Po prostu wiem, że jest to na pewno nie ori pompa.

 

Tak wszystkie części z X są regenerowane. Normalny zabieg.

Z reguły części bez X jest 2xdroższe albo i wiecej, wiec nie jest możliwością aby kosztowała tyle co regenerowana.

Edytowane przez m1chal

Opublikowano

Napisz coś dokładniej , co wiesz na temat tej niby podróbki :hi:

Ostatnio dwie takie sztuki poszły do moich aut , nie wiem czy mam się bać i wymieniać na inne ? :decayed:

Opublikowano

Teoria wyssana z palca, z tego co piszesz to tak na prawdę kartonik "może" być nie oryginalny, choć tu też można by spekulować, bo na białym jest data 2012 a w tych czasach ASO używało właśnie takich kartoników. Co do samej pompy, to na jednej i drugiej są te same numery. Na korpusie gdzie jest nr części, to też nie ma "X" a to właśnie korpus pompy jest wykorzystywany wtórnie. Według mnie, to że ktoś kupił pompę w brązowym kartoniku to wcale nie oznacza że pompa z biało/szarego kartonika to podróbka. 

Opublikowano

jedno jak i drugie opakowanie jest ori serwisowe

od roku 2016 ori części rozrządu pakowane w nowy kartonik ten po prawej

pompy z końcówka GX są to pompy regerowane i różnią się tym że z końcówką G są fasolki na kole zębatym a GX ma otwory na kole zębatym

Opublikowano
  • Autor

mi nie chodzi o opakowanie,  nic nie pisałem o rodzaju opakowania.

Opublikowano
  • Autor

a od kiedy na pompie dołożą X? skoro kiedyś była nowa bez "X"

Opublikowano

To podaj jakieś różnice po których można stwierdzić że to nie jest oryginalna pompa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

głownie chodzi o cenę, nikt raczej nie sprzeda pompy nieregenerowanej w cenie regenerowanej.

Przykładowo ta pompa kosztuje w detalu w ASO 240,35zł regenerowana.

Nieregenerowana 521,95.

Na allegro sobie popatrzcie na ceny też, więc sami macie odpowiedź, że chyba coś tu nie tak. Trzeba uważać.

Co do widocznych róznic gołym okiem, to musiałbym się bardziej przyjrzeć.

Edytowane przez m1chal

Opublikowano

Ewentualnie na alle mogą sprzedawać ori regenerowane w pudełku bez x jako ori nieregenowane [emoji6]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
a od kiedy na pompie dołożą X? skoro kiedyś była nowa bez "X"


No właśnie, dlatego różnica w tych pompach to tak naprawdę pudełko.
Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Ghostveri napisał:

Ewentualnie na alle mogą sprzedawać ori regenerowane w pudełku bez x jako ori nieregenowane emoji6.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

i nagle wszyscy sprzedawcy maja stare opakowania? :P 

Cos tu chyba nie pasuje :)

Poza tym ta pompa co pokazałem to byla oferta na "ori zamienniki"

Opublikowano
i nagle wszyscy sprzedawcy maja stare opakowania? [emoji14] 
Cos tu chyba nie pasuje [emoji4]
Poza tym ta pompa co pokazałem to byla oferta na "ori zamienniki"


Jeżeli pompę regenerowaną od nieregerowanej można odróżnić tylko po pudełku, to jak był bym nieuczciwy i miał znajomego nieuczciwego mechanika, zapewne kupował bym od Niego opakowania po pompach bez x. Wiadomo, wymienia je klientom to pewnie i opakowań ma na pęczki. Potem kupował bym regenerowane pompy i sprzedawał jako ori nie regenowane w pudełkach od tego mechanika.

Takie tam moje hipotetyczne gdybanie. [emoji6]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Temat napisalem zeby po prostu uwazac kupujac na allegro. Tak samo sprzedawalem nastawnik walka rozrzadu. Cena ok 2 tys oryginalnego. A nowy oryginalna na allegro niecale 600zl, gdzie tu logika?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Słusznie. Kupując na allegro (z resztą nie tylko tam) nigdy nie wiesz co dostaniesz i jaką fantazję miał sprzedawca. Ktoś tu na forum kiedyś napisał że nie ma czegoś takiego jak okazja. Ktoś zawsze zarabia ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
5 godzin temu, Ghostveri napisał:

 


Jeżeli pompę regenerowaną od nieregerowanej można odróżnić tylko po pudełku, to jak był bym nieuczciwy i miał znajomego nieuczciwego mechanika, zapewne kupował bym od Niego opakowania po pompach bez x. Wiadomo, wymienia je klientom to pewnie i opakowań ma na pęczki. Potem kupował bym regenerowane pompy i sprzedawał jako ori nie regenowane w pudełkach od tego mechanika.

Takie tam moje hipotetyczne gdybanie. emoji6.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

wyżej napisałem czym różni się pompa regenerowana od nieregenerowanej

Opublikowano

Czasem można dorwać ori części tanio z jednego powodu- są chyłkiem wynoszone z serwisu i spieniężane przez zaradnego pracownika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.