Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie podświetlenia nóg


kazik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, wiem... Jest duzo takiego typu tematow. Prosze, przeczytajcie i pomozcie.

 

Jak inni radza, podlaczenie pod lampke podsufitowki, bezpiecznik, nie jest tym rozwiazaniem o ktore mi chodzi. Modulu komfortu odpowiedniego tez nie posiadam, by pociagnac kable i zaadaptować. Chce by zapalaly sie, tylko te, ktore drzwi sa otwarte.

Z tylu mam korbotronic, wiec z podlaczeniem nie bedzie problemu, bo MK odpowiada za zapalanie sie lampek ostrzegawczych.

Chodzi o przod. Mam sciagniety juz boczek, przygotowane lampki.

Powiedzcie mi czy w dobrym kierunku ide.

Planuje pociagnac kabel od lampki ostrzegawczej przez harmonijke do kostki w slupku. W kostke wlozyc dwa nowe piny zenskie (bo mam pare gniazd wolnych) a od wewnatrz kabiny meskie...dalej wiadomo.

Sciagnalem oslone pod kierownica listwe progowa i mym oczom ukazal sie taki widokb26ca60467abe29dd592258225c0683e.jpg

Co sie kryje pod ta pianką jak ja wyciagne? Dam rade ja wyjąć i wpiac sie kablami we wczesniej juz przygotowana i wpieta kostke w slupek?

I skoro w kostke w drzwiach nie wszystkie gniazda pinowe sa osadzone to czy w slupku tez beda wolne sloty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki ostrzegawcze masz w drzwiach?

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, czerowne. Dorobilem juz sobie podwietlenie wsiadania pociagajac przewody z tego oryginalnego podwietlenia ostrzegawczego. Tymi samym kablami chcialem pociagnac + i - do nóg przez kostke ale napotkalem wlasnie tę pianko-gabke a spodziewalem sie kostki laczącej sie z ta w slupku(tej w harmonijce)

 

 

Dobra Panowie, wiec tak:

4c5226608c4a7184313c9a1fea5a97e2.jpg

 

Potrzebuje numerow tych pinów co sa osadzone na dole (zielony kabel).

Najlepiej jakby ktos znal rowniez numer tych co sa po drugiej stronie.

Zakupile różne, zwykle piny ale sie nie trzymaja w kostce.

Jeżdżę juz z rozbebeszonym samochodem prawie tydzien i chcialbym to zlozyc, wiec gdyby ktos, cos to prosze o info!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej dorwać na złomie instalację z jednych drzwi oraz słupka.Najlepiej przednich bo jest więcej pinów i wyjąc je z kostek i włożyć do twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej dorwać na złomie instalację z jednych drzwi oraz słupka.Najlepiej przednich bo jest więcej pinów i wyjąc je z kostek i włożyć do twoich.

Po co się tak bawić jak piny grosze kosztują.
000 975 012 i 000 975 009

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za numery pinów. Zamowilem i tak juz w ciemno na allegro rozne rodzaje od Gelson_Mandela Przynajmniej bede wiedzial ktore.

 

Jak ukoncze to jesli bedzie ktos chcial, bede mogl sie podzielic wiedza, bo wiem ze nie wszystkich satysfakcjonuje podlaczenie pod bezpieczniki czy podsufitowke.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nogi mogłeś podłączyć pod moduł komfortu nie trzeba ciągnąc kabli do drzwi (tak jest w ori)

natomiast jak nogi podłączysz pod pomarańczową kostke w podstopnicy to nogi sie zapalają razem z oświetleniem górnym

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze moj modul nie obsluguje podswietlenia nog.

Tylko widzisz... Moim celem jest zapalenie sie lampki TYLKO po otwarciu danych drzwi. Z niczym innym ma sie nie łączyć. Ma sie palic niezależnie od innych.
Ja osobiscie nie znalazlem innego rozwiazania jak wziecie (posrednio) sterowania z czujnika otwarcia drzwi.
A w kostkach pod siedzeniami nie mam osadzonych pinow, wiec pociagne od slupka B.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy moduł obsługuje nogi i drzwi nawet jak masz kolby wystarczy się podpiąć w odpowiednie piny

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz moze w jakie piny sie wpiac w mc i jaki nr pinow by uruchomic podswietlenie na tyl? Czy tylko podpiac sie pod kable odpowiedzialne za zapalanie swiatla ostrzegawczego?
Przod mam juz zrobiony, wiec nie bede ponownie rozbierac a w slupku B chcialem sie podpiac w wziazke pod osolna i poprowadzic wokol oslon fotela. Mam juz rozebrane ale poczekam na twoje rady

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi wytlumaczyc (tak na przyszlosc, gdybym kiedys boczki sciagal i naszla mnie ochota na zmiane) jak idzie obieg sygnalu w przypadku el. Szyb?
Sterowany jest masa. Obieg jest zamykany po przez czujnik otwarcia drzwi. Wiem ze wiazka ze slupka A biegnie gdzies do gory. Do MCE? Stamtąd do MC, po przez kostki w podstopnicy,tak?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wyzyk83 napisał:

każdy moduł obsługuje nogi i drzwi nawet jak masz kolby wystarczy się podpiąć w odpowiednie piny

a od kiedy to wszystkie moduły komfortu obsługują podświetlenie nóg??

Cytuj

Lista modułów dla B6:

Centralny zamek (wersja I* – do końca czerwca 2002, do VIN 8E*3*100000)
8E0 959 433 J – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby
8E0 959 433 K – 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 L – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 N – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby
8E0 959 433 Q – fabryczny alarm, 315MHz, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 R – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 S
8E0 959 433 T – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 AA
8E0 959 433 AB – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AC – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg , elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 AD - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 AE - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 AG - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)
8E0 959 433 AH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 AK – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AL – fabryczny alarm, 433MHz, korby
8E0 959 433 AM - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby
8E0 959 433 AN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AP - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 AQ - 433MHz, korby

Centralny zamek (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001)
8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 AS - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 AT - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 BB – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BC - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

* - W B6 są dwa różne modele centralnego zamka – nie są ze sobą kompatybilne. Szukając modułu zastępczego należy kierować się powyższym podziałem (zakup komfortu z inną wersją, np. mieliśmy moduł AQ a kupiliśmy BA – zaowocuje brakiem możliwości przypisania kluczyka do centralki).

Lista modułów dla B7:

8E0 959 433 BG – 433MHz, korby (lub elektryka).
8E0 959 433 BH - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BJ – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 BK
8E0 959 433 BL
8E0 959 433 BM - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 BN - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby
8E0 959 433 BP - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 BQ - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 BR - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 BS - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 BT – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 CA - faryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 CB - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 CC - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 CD - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 CE - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 CF
8E0 959 433 CG – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 CH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu
8E0 959 433 CJ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
8E0 959 433 CK - 433MHz, korby
8E0 959 433 CL - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 CM - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby
8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)
8E0 959 433 CP - fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)
8E0 959 433 CQ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.
8E0 959 433 CR - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

źródło: 

 

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na spocie i jeden z z doświadczonych użytkowników forum podłączał mi tył bo mam kolby pod MK i mówił że wszystkie obsłużą tylko kwestia dołożenia pinów

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tył dziala bo w przypadku braku elektryki w drzwiach wszyatkim steruje mk. To wiemy.
Tylko w ktore miejaca sie wpiac? Jak jest w oryginale? Bo pod istniejace przewody to wiem (tak zrobilem z przodem)
Lukasz-mk2
Przeczytalem post autora w linku ktory podales. W weekend sprawdze czy mk bedzie mi przyjmowac wariant nr 3 na kanale 61

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie musiałem kodować a piny w puste włożyłem miejsca tylko nie pamietam numerów

wpinałem 2 piny  jeden od jednych drugi od drugich drzwi i nóg oczywiście to były plusy

masę podpiełem wspólnie pod pierwszy lepszy brązowy przewód

jak nie zapomne to zerkne do modułu i damznać

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wyzyk83 napisał:

ja nic nie musiałem kodować a piny w puste włożyłem miejsca tylko nie pamietam numerów

wpinałem 2 piny  jeden od jednych drugi od drugich drzwi i nóg oczywiście to były plusy

masę podpiełem wspólnie pod pierwszy lepszy brązowy przewód

jak nie zapomne to zerkne do modułu i damznać

w jakie puste miejsca?? w MK??? z tego co wiem to oświetlenie podłogi (nie chodzi o lampki w drzwiach tylko o lampki wew. auta) sterowane jest poprzez MK przez "-", a nie "+", ale niech ktoś bardziej doświadczony to potwierdzi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie wszystkie piny były w kostce przy MK skoro nie miałem podświetlenia nóg i drzwi

włożyłem w odpowiednie miejsca piny i hula

przecież oświetlenie nóg zapala się razem z oswietleniem drzwi także podłączyłem to pod MK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wyzyk83 napisał:

przecież nie wszystkie piny były w kostce przy MK skoro nie miałem podświetlenia nóg i drzwi

włożyłem w odpowiednie miejsca piny i hula

przecież oświetlenie nóg zapala się razem z oswietleniem drzwi także podłączyłem to pod MK

 

możesz podać dokładny nr pinów MK do których się podłączyłeś?? T16(II)1 oraz T16(II)2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym zajrzeć do modułu bo niepamiętam

wiem że najpierw podłączyłem na odwrót jak otworzyłem prawe drzwi to zapalało nogi i lampki w lewych drzwiach

wystarczyło zamienić piny i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...