Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

wtrące się do dyskusji bo jeden silnik 1.8 t już przerobiłem od 0 do 420 000 więc mam go w jednym palcu dokładnie ANB a pózniej po zmianie głowicy AWT praktycznie cały dystans na gazowni. od poczatku do końca na shelu full synt. i po pierwsze te silniki jeśli mają zdrową turbinę to oleju nie biorą nawet po 400 tys a zaworki niestety sobie chałasują i wymiana na nowe szklanek raczej nie pomoże to w większości wina zaworu od oleju w okolicach łańcucha od wałków coś ala wariator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam jaki olej zalać

Nie wiem jaki był wcześniej lany

dane o autku:

B5 V6 2.6 bnz bez lpg ,280 tysi ,rok 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma 502.00 505.00

5W-40 lub 10W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki ???

ELF COMPETITION STI

SHELL HELIX PLUS

MOBIL SUPER 2000

TOTAL QUARTZ 7000 ENERGY

CASTROL MAGNATEC

który :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 6100 Synergie Plus 10W-40 dla tego silnika wystarczy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej byłoby podwiesić katalog Motula :mysli:

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41&sector=9&category=6&subset=125

wtedy każdy może sobie sprawdzić jaki olej jest zalecany do jego furmanki i odpadnie połowa pytań, które się powtarzają...

Motul robi świetne oleje - szczególnie do benzyn. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzicie MOTUL 6100 synergie+ 10w40

dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej wlać do 1.8T, jaki polecacie ??? Przebieg niby 174 tys. :kox:

kilka postów wyżej :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie ostatnio zalalem Genuine 5W-30 Fuel economy, Longlife, norma 502.00, 505.00, 505.01 taki mi w warsztacie zalali. Chyba dobry chłopaki taki ? Zrobiłem juz prawei 10 tys i nie widze braków czy coś. Mam nalatane 165 tys ale nie wiem czy to prawdziwe.

to nie wątek dla diesli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sądzicie o oleju Motul 6100 10W40 do A4 B5 1,8T? Przymierzam się w bardzo niedługim czasie do kupna tego auta i chcę się zorientować co wymienić po kupnie itp a wiadomo, że olej to podstawa więc wolę zapytać wcześniej. Słyszałem same dobre opinie na temat firmy Motul - a Wy co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema a co myślicie o oleju vaivoline do a4 b5 1.6 101km 200 400km przebiegu ? wczesniej jezdzilem na shellu polsyntetyku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżym posiadaczem b6 1,8 t 163 KM.

auto jeździło w niemcach na oleju Mobil SHC 0W-30 full syntetyk,

chciałem zalać ten sam olej przy wymianie, ale jest problem z jego dostępnością w polsce.

samochód ma przebieg 140 tyś km.

co polecacie jako zamiennik, szukać mobila o podobnych parametrach czy przestawiać się na zupełnie inną firmę ?

próbowałem przebrnąć przez całą dyskusję w tym temacie, ale niestety mi się nie udało. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim oleju powinno jezdzic 1.8T AEB

http://moto.allegro.pl/olej-motul-x-cess-5-litrow-syntetyk-5w-40-krakow-i1539598298.html[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 17:58_________________________________________________

jestem świeżym posiadaczem b6 1,8 t 163 KM.

auto jeździło w niemcach na oleju Mobil SHC 0W-30 full syntetyk,

chciałem zalać ten sam olej przy wymianie, ale jest problem z jego dostępnością w polsce.

samochód ma przebieg 140 tyś km.

co polecacie jako zamiennik, szukać mobila o podobnych parametrach czy przestawiać się na zupełnie inną firmę ?

próbowałem przebrnąć przez całą dyskusję w tym temacie, ale niestety mi się nie udało. :kwasny:

http://moto.allegro.pl/olej-motul-x-cess-5-litrow-syntetyk-5w-40-krakow-i1539598298.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie allegro. ostatnio miałem okazje widzieć podróbę x-cessa z allegro. inne nalepki (choc na pierwszy rzut takie same), inny kolor i zapach oleju, cena 97 zl. Oczywiscie na zdjeciu na aukcji byla ori bańka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jaki olej polecacie do 1.6 ADP 240 tyś km przebiegu :mysli:, bo zbliża się wymiana oleju, obecnie jeździ na Castrol Magantec 10W40, dalej się pchać do połsyntetyk czy może lać już mineralny ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jaki olej polecacie do 1.6 ADP 240 tyś km przebiegu :mysli:, bo zbliża się wymiana oleju, obecnie jeździ na Castrol Magantec 10W40, dalej się pchać do połsyntetyk czy może lać już mineralny ? :mysli:

lej półsyntetyk. ja osobiscie lałbym fulla. ale semi tez moze byc w przypadku ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem Motula 6100 synergie 10W40 i mam pytanko czy moge go zalac do silniczka 1.8 T AWT czy moze lepiej zastosowac x- cess albo specyfic oczywiscie Motula 5W40?

Dodam ze po zakupie zalalem mu Castrola 10W40 bo nie wiem co wczesniej bylo zalane nigdzie nic nie pisalo tylko nalepka Castrol GTX :confused4:

A z tego co sie dowiedzialem to powinien byc syntetyk do tego silniczka. POMOCY :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem Motula 6100 synergie 10W40 i mam pytanko czy moge go zalac do silniczka 1.8 T AWT czy moze lepiej zastosowac x- cess albo specyfic oczywiscie Motula 5W40?

Dodam ze po zakupie zalalem mu Castrola 10W40 bo nie wiem co wczesniej bylo zalane nigdzie nic nie pisalo tylko nalepka Castrol GTX :confused4:

A z tego co sie dowiedzialem to powinien byc syntetyk do tego silniczka. POMOCY :(

Ja bym zalał x-ces8100 5w/40.

A jak silnik zachowywał sie na tym pół syntetyku? Szklanki stukały? Jakie zużycie oliwy na 10kkm? Dolot suchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...