Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

poza polskimi silnikami w polonezie czy fiacie nie widziałem nigdy takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

poza polskimi silnikami w polonezie czy fiacie nie widziałem nigdy takiej sytuacji

ehhh jutro jade do mechanika czy podejmie sie czegos takiego:decayed: jak tak to u kolegi z forum zamowie:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z jakims szamanem :facepalm:

kup olej, wlej i jezdzij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niereformowalni i wszystko wiedzący mechanicy takie głupoty plotą.... Borykam się z tym i próbuję uczyć, ale ta szkoła na marne idzie :facepalm:

Daj 15W bo ciekło nie będzie :shock3::shock3: tak się często słyszy aż żal komentować. Żyją epoką poloneza jak to przytoczył devastation:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z jakims szamanem :facepalm:

kup olej, wlej i jezdzij

hehe kolego dziewczyna olej ma wymieniac:grin: w aucie sama tylko pompe wspomagania wymianialam plyn od wspomagania i plyn chlodniczy a olejem nie chce sie brudzic tym bardziej ze nie mam kanalu:kwasny: a na meza nie mam co liczyc on tylko potrafi odpalic auto i jechac nic wiecej:grin:

wiec tylko mechanik pozostaje

a 15 napewno bym nigdy nie zalala:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to brudna robota wymiana oleju ?? Przecież na siebie go lała nie będziesz :wink: no chyba że jakiś mokry podkoszulek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

poza polskimi silnikami w polonezie czy fiacie nie widziałem nigdy takiej sytuacji

jutro jade do mechanika czy podejmie sie czegos takiego:decayed:

On nie ma się niczego podejmować lub nie podejmować. Ma zmienić olej, który mu dostarczysz i nie dyskutuj z nim za bardzo, bo nie ma o czym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Posiadam Superb-a 2002 r. 1.8T AWT+ od niedawna LPG. Silnik jest zalany obecnie Castrolem Long Life III 5w30. Przebieg 145 000. Zbliża się wymiana i zastanawiam się czy pozostać przy tym, czy też zmienić na inny olej. Przebieg roczny ok 15 000 - 20 000. Dość często krótkie odcinki po 20-40 km, nieco rzadziej trasy po 200 km i więcej. Czytam różne fora ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, stąd prośba do Was koledzy. Jak to jest z olejem do tego silnika?? Czym najlepiej go zalać?? Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalać każdy z normą 502.00 lub 504.00. Ale wymieniaj max co 7500 km lub co 6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisales, robisz krotkie trasy.

Powyzej 7-8 tkm taki olej traci swoje wlasciwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli można zostawić ten Castrol, czy lepiej zmienić na inny spełniający te normy? Gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum), że Castrol pozostawia jakiś nagar czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz wymieniał częściej niz dotychczas to żaden olej 5w30 lub 5w40 a nawet 10w40 nie zostawi nagaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W-40 to nie jest dobry pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W-40 to nie jest dobry pomysl

Nie napisałem że ma zalac takim olejem.Chodziło o cos innego.

Aczkolwiek nawet dla mojego silnika 2.0 TFSI VAG dopuszcza zalanie olejem z norma 501.01 , a to własnie sa oleje 10W-40 .Tak mówi instrukcja obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

organizm człowieka może tolerowac kaszankę

a chce wpie....dlac szynkę

tak samo jest z silnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa kaszanka lepsza niz szynka z biedronki.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...