Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

koledzy wielka prosba do was o wyrozumialosc, z pokora przepraszam, ale nie mam czasu przegladac watku bo jestem dzis w pracy (f*ck!) i mam ogromny zapier*** a jutro rano wyjezdzam w trase zastepczym audi z salonu :) a4 1.8tfsi 170km...zapalila mi sie żółta kontrolka niskiego stanu oleju, a w aucie nie ma ksiazki serwisowej i karteczki inspekcyjnej z informacja nt oleju jaki jest zalany, auto mam do soboty a mam jeszcze pare setek kilometrow do zrobienia i chce dolac oleju, poradzcie prosze jaki olej mam kupic. najlepiej od razu pelna nazwe podajcie.

bede wdzieczny i jeszcze raz prosze o wyrozumialosc, sytuacja awaryjna

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 795 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Kolego - w tej sytuacji kup 1 litr jakiegokolwiek syntetyka 5w30.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Czy do PD i normy 505.01 mozna i jest jakis olej 0W40?

Opublikowano

Nie. Mozesz zastosowac norme do PD 506.01, a te oleje maja lepkosc 0w30. Ale to nie jest watek do TDI.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

O kurcze to jak ja tu trafiłem :/ sorki pisze z tel wiec słabą mam kontrole. Juz uciekam stąd.

Opublikowano
Kolego - w tej sytuacji kup 1 litr jakiegokolwiek syntetyka 5w30.

Wysłane z prodiża

potwierdza ktoś ? bedzie dobrze jak tak zrobie ?

Opublikowano

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: zawału można dostac

będzie dobrze

Opublikowano
Kolego - w tej sytuacji kup 1 litr jakiegokolwiek syntetyka 5w30.

Wysłane z prodiża

potwierdza ktoś ? bedzie dobrze jak tak zrobie ?

Potwierdzam :offtopic:

Opublikowano

Witam:hi: Czy ktoś słyszał o marce/firmie MPM bo dziś w sklepie polecono mi olej tej firmy: MPM 05001F

Motoroil 0W-30 Premium

Synthetic Longlife II

Ten unikatowy syntetyczny olej silnikowy PREMIUM Long Life II

został stworzony specjalnie dla silników VAG modeli z roku 2002

do 2004. Spełnia wymogi określone przez VW 503.00 / 506.01.

Pakowany po: 1L, 5L, 20L, 60L, 205L, 1000L

Spełnia specyfikacje: ACEA A1/B1, A5/B5; VW 506.01;

VW 503.00 / 506.00

lub taki: MPM 05001VW

Motoroil 5W-30

Premium Synthetic LL III

VW 504.00/507.00

Ten syntetyczny olej silnikowy PREMIUM Long Life III

najwyższej jakości został stworzony specjalnie dla wszystkich

silników benzynowych i diesel grupy VAG modeli z 2004

roku, z wykluczeniem silników diesel R5 i V10. Olej ten został

stworzony zgodnie z nowym standardem VW: 504.00 (silniki

benzynowe) lub standardem VW: 507.00 (silniki diesel).

Pakowany po: 1L, 5L, 20L, 60L, 205L, 1000L

Spełnia specyfikacje: VW 504.00 / 507.00

Opublikowano

ja osobiscie nie znam, ale omijaj raczej wszystko z napisalem long life ;d

Opublikowano

Panowie a zrobię duży błąd gdy zaleję olej z normą 504 do mojego silnika ?

Opublikowano
Panowie a zrobię duży błąd gdy zaleję olej z normą 504 do mojego silnika ?

Jakbys przeczytal chociaz pare postow wstecz to wiedzialbys ze to norma olejow long life do benzyn. Czyli teoretyczne stosowac mozesz ale nie jest to najlepsze rozwiazanie

Opublikowano
Panowie a zrobię duży błąd gdy zaleję olej z normą 504 do mojego silnika ?

Na 5W-30 ten silnik opuszczal fabryke wiec nie ma strachu.

Ale jezdzienie na LL w polskich warunkach i przy wymianie co 30000km jest bez sensu.

Lej 5W-40 lub 0W-30/40, wymiana max co 10000 i z glowy.

Opublikowano

temat tutaj dlugi niczym Amazonka, troche czytalem ale ciezko przebrnac :kwasny: a mam male pytanko olejowe. sledzac troche temat wydaje sie kolejnym z wielu pytan ale co mi tam :decayed: wymianka olejum juz sie zbliza i tak sobie pomyslalem czy nie zmienic oleju na inny markowo? jak dotad jezdzilem na Valvoline 5w-40 SynPower ale teraz ten olej zmienili/ulepszyli niby tzn. spelnia normy Euro V, nie powoduje osadzania sie osadu w filtrach czasteczek stalych itp. i tak troche sie obawiam ze ulepszony olej do nowszych silnikow nie koniecznie bedzie sie sprawowal dobrze w starszym technologicznie silniku :kwasny: moze to bledne myslenie ale pomyslalem ze moze zastosuje cos innego pozostajac przy 5w-40, co z doswiadczenia polecalibyscie do benzynki w gazie?

Opublikowano

Motul x-cess, nic lepszego nie znajdziesz w przystepnej cenie.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Przede mną wymiana oleju w 3.0 ASN 190 tys. Obecnie Castrol LL 5W30.

Czytam i czytam, ale większość wpisów dotyczy 1.8, ciężko coś znaleźć o ASN.

Doradzicie jaki olej zalać? Motul 5W40? Valvo MaxLife?

Zrobić płukankę?

Jaki filtr?

Gdzie zamówić dobry olej?

Opublikowano

Ja do 3.0 zapałem motul specyfic 5w30 507.00 do tego plukanka motul.

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:21 ----------

A gdzie zamówić? Na pewno nie alledrogo. W sprawdzonym sklepie

Opublikowano
w30

Nie za mało na lato? nie lepiej W40?

W sprawdzonym sklepie

Nie mam takiego i dlatego pytam ;-)

Dodam tylko, że za chwilę wstawiam lpg.

Opublikowano

Generalnie olej powinien spełnić normę 507.00 oraZ być w pełni syntetyczny.ja kupiłem w Sopocie w sklepie firmowym motul. Plukanka obowiązkowo przy Zmianie gatunku. Leje od roku 5w30 latem i Zima.

Opublikowano
w30

Nie za mało na lato? nie lepiej W40?

W sprawdzonym sklepie

Nie mam takiego i dlatego pytam ;-)

Dodam tylko, że za chwilę wstawiam lpg.

Ja zamówiłem w sklepie "kolegaberlin"

Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.