Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego

Jak to wlali? Bez twojej wiedzy? Wymień na minimum 10W-40, albo nawet na 5w-40 (pełen syntetyk, jesli nie masz wycieków ani żadnych problemów z olejem). Polecam: Valvoline, Liqui Moly albo Motul :)-dowolnie możesz wybrać z tej trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie sinik 1.8 ADR przebieg z budzika 182 000 tys śmigam na oleju mobil 1 5w50 rally formula a brat ten sam silnik ma w a4 i zalany ma mobilem Mobil SUPER S 10W/40 auto ma 193 000 tys ja chyba na następną zmianę oleju przejdę już na półsyntetyk czyli za ok 7000km o ile będę jeszcze nim śmigał :(:( :hi: Ogólnie Polecam MOBILA :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: a ja bym nie kombinowal i zalal bym go mineralnym tak jak byl zalany ja tez mialem taki sam problem jak ty i zalalem pol syntetykiem i zaczola mi ten olej ciec gdzie sie tylko dalo lepiej kup moim zdaniem jakas mineralke np.sheell 5L. 72 zl :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: a ja bym nie kombinowal i zalal bym go mineralnym tak jak byl zalany ja tez mialem taki sam problem jak ty i zalalem pol syntetykiem i zaczola mi ten olej ciec gdzie sie tylko dalo lepiej kup moim zdaniem jakas mineralke np.sheell 5L. 72 zl :gwizdanie:

Że Ci się silnik rozciekł to nie znaczy, że każdemu się od razu tak samo stanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze ze tak musi byc tylko radze bo moze byc po9dobnie i ostrzegam co mi sie przytrafilo ;([br]Dopisany: 28 Marzec 2010, 14:46_________________________________________________a jak juz jestesmy przy oleju moze orientuje sie ktos ilu barowy jest czujnik cisnienia oleju w A4 B5 1.6 benzyna albo chciaz jaki ma kolor ten czujnik :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz u siebie "hydraulikę" w głowicy, musisz wiec lać 10W40 nie 15W40 :thumbdown:

a to że cieknie znaczy że masz do wymiany juz parę uszczelek bo ktoś wcześniej

nie dopilnował jakości oleju wlewanego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to zrobilem i jest w porzadku :good: a ten czujniczek wiesz ilu barowy moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W [ADP] 068 919 081 - czujnik ciśnienia oleju, 1.4 BAR, 1 styk, czarny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :notworthy: od tygodnia szukam na ten temt info nie mglem nigdzie znalezc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie. Opis mojego przypadku jest obecnie na str.32. Chciałem tylko powidzieć że jestem już po wymianie oleju z pół na full syntetyk 8100 x-cess. Najpierw wymieniłem komplet uszczelek pod pokrywą zaworów bo ciekło. Gdy mechanik zdjął pokrywe powiedział że silnik jest jak nowy, wałki rozrządu czyste tak jak pozostałe elementy. Powiedział że dawno nie widział silnika w takim stanie. Ale to na marginesie :) Potem wlałem engine clean. Spodziewałem się syfu ale to co zleciało po 15minutach wygłądało jak płynna smoła. Dopiero pod koniec ''spuszczana substancja'' zaczęła przypominać olej o bursztynowej barwie. Obecnie mam przejechane dopiero 300km na 5W40, systematycznie kontroluje poziom oleju i nie ubyło ani grama. Różnice zauważalne to łatwiejszy rozruch, szybciej gaśnie kontrolka oleju przy rozruchu, żwawiej wkręca się w obroty i troszkę mniej pali. O pozostałych najważniejszych zaletach wynikających ze stosowania oleju full syntetyk chyba nie muszę pisać. Ze względu na to że przechodziłem z pół syntetyku za niecałe 1tkm będzie następna wymiana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko i prosto !!!!! mam shell 15W40 :sick3: 1 mechanik radzi pozostac a 2 zmienic na 10 w40 co wybrac ???? BEZ ROZPISYWANIA SIE I ....nia !!! :bicz: :bicz3:

najpierw zmien mechanika 1 i 2, pozniej olej na 5W40 !!!!!!!!!!!!!!!

co za szofenfeldziarze... :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba odwrotnie, fullsyntetyk leje sie tylko i wyłacznie ze wzgledu na turbine

innego powodu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...