Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Projekt przebudowy 1Z - Wasze propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Planuje dość sporo podnieść moc w moim poczciwym 1Z, silniczek jest w świetnej kondycji a więc nie bedzie to wyrzucenie pieniedzy w błoto, chciałbym sie poradzić kolegów co do modów w moim motorku. Dodam ze chciałbym z niego wycisnąć jakieś 150 koni ...

Moja propozycja:

-turbo AWX

-wiekszy intercooler, jaki?

-pompa AFN

-wtryski AFN? jakby z pompa AFN pracowały wtryski 0,216?

-chip pewnie u Rogala bo wszyscy bardzo chwala :good:

-a co z komputerem wrzucac od AFN?

-a co można zmienić w samym silniczku? Moze jakis ostrzejszy wałeczek? Jak sadzicie jak ewentualne przerobki wplyna na silnik panewki itd? Silnik ma 200kkm i nie bierze grama oleju.

Z góry dziekuje za propozycje i porady.

Pozdrawiam!

Opublikowano

- pompa 10mm na wyższej fali czyli np. z Golfa ASV, AHF, ALH, AGR - regulowana na kole pasowym nie całą pompą, warunkowo może być AFN ale sprawna i zdrowa a nie jakiś trup,

- wtryski 216 Bosch,

- FMIC taki jak do AFN montują + orurowanie - znajdź wątek to doszukasz się,

- kolektor dolotowy od AWX/AVF,

- wybity kat,

- turbo + downpipe od AWX,

- instalacja podciśnieniowa do sterowania turbiną,

- sterownik AFN 16 bitowy,

- wskazana wydajniejsza chłodnica oleju,

- program by Rogal,

- heble min. 288x25 z przodu od AFN/AJM, a najlepiej 312x25 mm z 2.5 TDI :evil:.

Jak wszystko zrobisz poprawnie i motor zdrowy (oraz przede wszystkim pompa wtryskowa) to 160 KM pęknie.

Opublikowano

turbo awx i 216ki i masz ~150KM

czy sama turbina i wtryski pasują?? bo chyba jeszcze trzeba kolektor wymienic i cala reszte jak to jest??
Opublikowano

Moze jakis ostrzejszy wałeczek?

Mógłbyś rozwinąć myśl ?

Opublikowano

czy sama turbina i wtryski pasują?? bo chyba jeszcze trzeba kolektor wymienic i cala reszte jak to jest??

Pod turbine musisz dać kolektor z flanszą do turba na 3 śruby (każdy dowolny od turbiny VTG), wtryski pasują P&P.

Opublikowano

kolektor od afn pod turbo ~100zl

duzo grzebania jest seba robil taki projekt poszukaj :cool1:

Opublikowano

jestem..... :polew: wwszystko w dziale zrób to sam, zapraszam :good::naughty:

Opublikowano

A ja bym robil od razu SWAP-a na 130 KM [AWX], i mial bym mocny grunt pod dalsze mody ~200 , bo i tak te 150KM bedzie puzniej malo i malo :kox::naughty: zawsze tak jest :gwizdanie:

Opublikowano

A ja bym robil od razu SWAP-a na 130 KM [AWX], i mial bym mocny grunt pod dalsze mody ~200 , bo i tak te 150KM bedzie puzniej malo i malo :kox::naughty: zawsze tak jest :gwizdanie:

i tu sie zgodzę że 150 to mało :kox: :gwizdanie:
Opublikowano

Tak naprawde to chyba i te 200KM bylo by nam za malo :polew:

Opublikowano

swap spore koszty i nie wiadomo co wyjdzie z niego- odpada,lepiej sprzedac auto...

Opublikowano

swap spore koszty i nie wiadomo co wyjdzie z niego- odpada,lepiej sprzedac auto...

Ja zrobilem i jestem zadowolony :naughty: i nie zaluje ani grosza tylko 170KM to troszke malo :naughty: i trzeba myslec o kolejnych modach :decayed:
Opublikowano

- pompa 10mm na wyższej fali czyli np. z Golfa ASV, AHF, ALH, AGR - regulowana na kole pasowym nie całą pompą, warunkowo może być AFN ale sprawna i zdrowa a nie jakiś trup,

- wtryski 216 Bosch,

- FMIC taki jak do AFN montują + orurowanie - znajdź wątek to doszukasz się,

- kolektor dolotowy od AWX/AVF,

- wybity kat,

- turbo + downpipe od AWX,

- instalacja podciśnieniowa do sterowania turbiną,

- sterownik AFN 16 bitowy,

- wskazana wydajniejsza chłodnica oleju,

- program by Rogal,

- heble min. 288x25 z przodu od AFN/AJM, a najlepiej 312x25 mm z 2.5 TDI :evil:.

Jak wszystko zrobisz poprawnie i motor zdrowy (oraz przede wszystkim pompa wtryskowa) to 160 KM pęknie.

kolego Irek dobrze pisze tego się trzymaj, więc zbieraj graty i do roboty,jak dla mnie temat wyczerpany :hi:
Opublikowano

z ahu 150 koników to rewelacja wynik :shocked: kot :evil:

Opublikowano
  • Autor

No kaska na graty juz sie zbiera :) w maju rusze z robota :evil:

Dzieki za pomoc :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.