Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż czujnika parkowania - gdzie ?


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar zamontować sobie parkotronic (nawet czujniki już kupiłem), ale przed montażem chciałbym zasięgnąć rady:

czy w oryginale czujniki były montowane w zderzaku czy w listwie pod zderzakiem. Czy gdybym zdecydował się na montaż czujników w zderzaku to czy uda sie zamontować czujniki bez zdejmowania zderzaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warsztacie masz opisany montaz, wyczytałem ze kable mozna poprowadzic przez lampe, bez koniecznosci sciagania zderzaka, ciekawe czy w sedanie tez.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_parktronica-t7002.0.html

foto na ostatniej stronie

a na jaki zestaw sie zdecydowałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orginale są w dokładce zderzaka :gwizdanie: na zderzaku moze nie wyglądać jak masz jakis jasny kolor nadwozia, chyba ze masz czujniki przystosowane do lakierowania to inna sprawa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warsztacie masz opisany montaz, wyczytałem ze kable mozna poprowadzic przez lampe, bez koniecznosci sciagania zderzaka, ciekawe czy w sedanie tez.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_parktronica-t7002.0.html

foto na ostatniej stronie

a na jaki zestaw sie zdecydowałes?

no tak ale tam jest opisany montaż do listwy pod zderzakiem ;( a ja myślałem o montażu do zderzaka

kupiłem czujniki firmy STIG ( http://allegro.pl/item528111539_czujnik_czujniki_parkowania_sygnaliz_dzwiekiem.html ) - ma zakres temperatury ok i teraz jak je mam przed sobą to nawet solidnie to wygląda tak że myślę że są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warsztacie masz opisany montaz, wyczytałem ze kable mozna poprowadzic przez lampe, bez koniecznosci sciagania zderzaka, ciekawe czy w sedanie tez.

w sedanie tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

a w originale do zamontowania czujników jest robiona dziura w belce czy jakiś inny patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

a w originale do zamontowania czujników jest robiona dziura w belce czy jakiś inny patent ?

w orginale czujniki masz w dokładce czarnej zderzaka w avancie jak i w sedanie a nie w samym zderzaku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego własnie probuje sie dowiedziec, przepatrzyłem zdjecia na allegro z b5, ktore maja czujniki i sie nie dopatrzyłem, stad tez moje pytanie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ori jest wyswietlacz? czy tylko piszczek?

oryginalnie czujniki sa w listwie pod zderzakiem i jest tylko sygnal dzwiekowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy jest możliwość wysłania mi zdj z zamontowanymi czujnikami w listwie A4B5 bo nie chciał bym wiercić w zderzaku,a z kolei listwe mam o nieregularnych kształtów tzn może płasko nie przylegać dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orjentuje to najlepiej wiercić w zderzaku i niestety w belce. Czujniki powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości, napewno w instrukcji jest wzmianka na ten temat. Obawiam się, że w dokładce będzie zbyt nisko i nie bedą pracować odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zamontowane tak jak w oryginale w listwie i działa (zaleta czy też wada to dzialanie jego na nierównościach, np: przy dojeżdżaniu do krawężnika wykrywa mi krawężnik ale to już jest kwestja regulacjia). Co do zdjęć to jest tego troche na naszym forum więc wystarczy tylko poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ,obrzeża dokładki pod zderzakiem jest bardzo skierowana w dół wiec mógłby być problemy :confused4:, a jeżeli bym sie zdecydował na montaż w zderzaku to czy da sie ominąć belkę? :cool1:

[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2009, 16:45_________________________________________________może jeszcze ewentualnie polecicie mi jakieś czujniki z możliwością montażu na wys. poniżej 50cm.Czy coś na podkładkach by pomogło ? czy lepiej zaufać co pisza na allegro?(http://allegro.pl/item651094247_czujnik_cofania_parkowania_polska_instrukcja_ups.html)...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem czujnik stig na allegro (http://allegro.pl/item643631677_najlepsze_czujniki_parkowania_stig_wyswietlacz.html) tylko bez wyświetlacza. Dobra temp. pracy no i ten stig całkiem całkiem jeżeli chodzi o firmę (po pół roku napisałem o problemie przerywania i naprawili mi czujniczek bez problemu na gwarancji no i szybko bo 3 dni czekałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...