Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeciekający dach?


Threil

Rekomendowane odpowiedzi

To co nie ma już  ratunku na ten dach? Może leci przez uszczelki jak myślisz? Jest jakiś patent żeby posmarować czymś i sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić. Często są to pęknięcia kasety i jedno rozsądne rozwiązanie tego, to wymiana nowy dach, chyba że znajdziesz miejsce gdzie pękło i uda Ci się uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziłeś sobie? Znasz przyczynę cieknącej drugiej panoramy? Aw  pierwszej źle ci powiedział. Ciekło ci z uszczelki deflektora wiatru wystarczyło wkleić na silikon. Robota na 15 minut 

Edytowane przez amiki555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mam podobny problem. Wszystko drożne. I też cieknie tak jak kolega wyżej pisał z tych dziurek. Coś pisałeś że wystarczy przykleic. Deflektor na sylikonie. Mógłbyś podpowiedzieć czy to można od góry zrobić czy trzeba ściągnąć podsufitkę? Nie ściągnąłem całej podsufity tylko od slupka rozebrałem z boku i zajrzałem skąd Leci. 

Edytowane przez joharek12
Pomulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cieknie na pewno z tego miejsca na zdjęciu. Jest to tam gdzie roleta.Tylko że podsufitka była mokra z przodu od kierowcy. Lałem wodą z węża i tylko wyszedł prawy tył. I zastanawiają mnie te zielone plamy czy to po wodzie? Bo to jest nawet w miejscach w ktorych woda do gory nie poleci a slad jest jak np. obok lampek z przodu

20230414_144316.jpg

20230414_152021.jpg

20230414_152015.jpg

20230414_152030.jpg------ edit:

Mam przeciek w koncu tam gdzie byla mokra tapicerka(deszcz zaczal padac i dopiero sie pokazalo, bo od weza nic nie bylo widac.(przod kierowca, tak jakby z tych dziurek)

20230414_164435.jpg

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

podzielę się moją historią gdyż też od dłuższego czasu walczę z tym tematem prężnie. Pewnego dnia zobaczyłem plamy na podsufitce u kierowcy i pasażera. Zacząłem research i według zaleceń udrożniłem kanały, uszczelniłem połączenia odpływu z panoramy do słupka A taśmą samowulkanizującą i niestety nic. Może minimalna poprawa ale to wygląda tak, że kapie jak u @Spiter tzn uj wie skąd. Podbitka od wewnątrz jest dość twarda i mało nasiąkliwa i woda minimalnie wsiąka a 90% leci słupkiem A na dywaniki kierowcy i pasażera. Wiele godzin zajęło mi znalezienie tego bo jest to dość ciężkie do rozwikłania. Poszukałem trochę na forach i tam polecili magiczny środek do łatania kadłubów łodzi. Nie pamiętam jak się nazywa, jak poszukam to znajdę. W każdym razie całkiem całkiem, tylko temperatura musi być powyżej 15 stopni by tego używać, bo inaczej nie usieciuje. Po pouszczelnianiu panoramy od góry miałem rok spokój, a teraz widzę, że ponownie powstała mała plamka, bo jakimś cudem zrobiła się mała dziurka w tym uszczelnieniu. 

Podsumowując jest to typowy problem Audi i panoramy po ok. 7 latach od produkcji. Masa uszczelniająca pomiędzy ramką panowamy a mocowaniem w karoserii utlenia się i powstają nieszczelności. Strasznie są upierdliwe, bo a to strach o elektronikę + wilgoć w aucie. 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc panowie, mam podobny problem ale u mnie nie zalewa podsufitki tylko leje sie gdzies tam gdzie ida bezpieczniki, po raczce otwierania maski i zalewa mi dywanik kierowcy, myslicie ze to tez moga byc te odplywy co u was, czy gdzies indziej jest nieszczelnosc? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...