Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana rozrządu za 1600 zł w ASO


tomall

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii uaktualnienia cen:

kpl części do wymiany rozrządu w ASO to na początek września 2010 koszt 2615,39PLN.

W skład wchodzi pasek rozrządu i to co na nim siedzi, pasek alternatora i to co na nim siedzi, pasek klimy z rolką(i to co na nim siedzi)

oraz termostat z uszczelką i pompa wody.

Zamienniki typu ROUVILLE, INA, SKF + pompa wody i termostat ORI wyniosły mnie 1392PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO można ten przyjść ze swoimi częściami, które kupujesz np w IC z dobrymi zniżkami. I jeżeli masz taką ochotę płacisz za robociznę te 500 zł + - . Lub jedziesz do mechanika który ma głowę na karku i zrobi to samo za średnio taniej o 200 zł i też da pieczątkę do KS oraz fakturę z gwarancją ...

Więc nie widzę sensu przepłacać tylko dla pieczątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC nawet z bardzo dobrymi zniżkami jest drogi :decayed:

tam jak nie masz znizek to czesci sa drozsze jak w serwisie :naughty:

przyklas N75 serwis ASO 180zl

IC 260zl :kox: Po negocjacjach kupiony w IC za 160zl

przy kupowaniu czesci nigdy IC nie biore pod uwage bo dla mnie to jakas patologia te ceny w tym sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem dziś w ASO i powiedzieli że wymiana rozrządu z pompą wody kosztuje 1600 zł. Czy jak na ASO to dobra cena czy przesadzona? Przymierzam się do wymiany ,bo zaczynam wątpić ,czy poprzedni właściciel zrobił to. Zapewniał ze tak, i że wymienił filtry, olej i pozostałe płyny. Ale gdy zobaczyłem jak wygląda mój filtr przeciwpyłkowy, to zaczynam się zastanawiać czy to prawda. Pieczątki w książce serwisowej niby są, ale to chyba żaden dowód, bo rachunków nie mam.

Ja w passacie mam identyczny silnik, za wymianę 2 lata temu zapłaciłem 1200 zł w serwisie VW w Płocku (ale wiem gdzie by mi zrobili taniej i też dobrze, jednak to są okolice Sochaczewa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem dziś w ASO i powiedzieli że wymiana rozrządu z pompą wody kosztuje 1600 zł. Czy jak na ASO to dobra cena czy przesadzona? Przymierzam się do wymiany ,bo zaczynam wątpić ,czy poprzedni właściciel zrobił to. Zapewniał ze tak, i że wymienił filtry, olej i pozostałe płyny. Ale gdy zobaczyłem jak wygląda mój filtr przeciwpyłkowy, to zaczynam się zastanawiać czy to prawda. Pieczątki w książce serwisowej niby są, ale to chyba żaden dowód, bo rachunków nie mam.

Ja w passacie mam identyczny silnik, za wymianę 2 lata temu zapłaciłem 1200 zł w serwisie VW w Płocku (ale wiem gdzie by mi zrobili taniej i też dobrze, jednak to są okolice Sochaczewa)

ta tylko już tu mowiono że wymiana rozrządu nie = wymienie rozrządu trza zawsze zweryfikować co było wymieniane i jaka robocizna itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu wysypała się pompa wody w trasie więc wylądował W ASO w Łodzi - 2400 zł całość wraz z paskami wielorowkowymi itd. Wrzucam skan faktury:

faktura_rozrz_d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu wysypała się pompa wody w trasie więc wylądował W ASO w Łodzi - 2400 zł całość wraz z paskami wielorowkowymi itd. Wrzucam skan faktury:

fakturaz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

koszt robocizny w miare, ale czesci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rozrząd w listopadzie za niecąłe 1540zł - części ori obejmujące wszystko współpracujące z paskiem zębatym oraz wielorowkowym wyłączając sprzęgiełko alternatora, które kupiłem osobno INA oraz sprzęgiełko zrywne klimy.

Warsztat - ASO Seat

ps. cena była by wyższa (ok. 1600zł) ale gość przyjmując zlecenie nie zakumał że w A4 zwala się cały przód.

Tyko takiej naprawy (bo to nie był pełny przegląd) nie wpisują w bieżące przeglądy ale na końcu książki serwisowej są dodatkowe pozycje na wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu wysypała się pompa wody w trasie więc wylądował W ASO w Łodzi - 2400 zł całość wraz z paskami wielorowkowymi itd. Wrzucam skan faktury:

fakturaz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

koszt robocizny w miare, ale czesci.....

Trochę popłynęli :cool1: Mam ten skan bo sprawdzałem w ETCE znajomemu co tak naprawdę mu wymienili. U siebie mam rozrząd na orginalnych częściach z ASO i wszystkie kosztowały przynajmniej 20-30% taniej. Pompa mu padła bo w Niemczech nie wymienili , sprawdzał historię i rozrząd wymienianiany 30 tys km wcześniej więc nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko techniczne.. w AJM pompa wody jest napędzana z paska rozrządu a nie osprzętu(wielorowkowego) prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko techniczne.. w AJM pompa wody jest napędzana z paska rozrządu a nie osprzętu(wielorowkowego) prawda?

tak z paska rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...