Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę żadnej odpowiedzi, to ja się udzielę chociaż nie jestem pewien tego co będę pisał.

Chodzi o to że nie można ich mieszać, nawet teoretycznie o tych samych właściwościach. Zaczynają się dziać później cyrki (nawet potrafi układ się zagotować). Dlatego jak nie wiadomo co jest zalane to każą wymieniać cały płyn, dla pewności.

Sam widzisz że nie wiadomo jaki to jest olej ten G004000 bo na butelce tego nie napisali. Prestone też nie ujawnia co to za olej. Wydaje mi się że każdy płyn spełnia jakieś normy i dwa płyny spełniające te same normy mogą być wyprodukowane z innych środków i mieć inny skład chemiczny.

Ja bynajmniej to tak rozumiem, może jest ktoś mądrzejszy i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z Tobą, z tym że przy dolewaniu faktycznie może być różnie ale podczas płukania ten płyn i tak jest "wydalany" z układu. Przy końcu płukania można by wlać już ori płynu kilka setek, spuścić do zera i zalać ori płynem. Jak myślicie? Oczywiście płukanie metodą na zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z Tobą, z tym że przy dolewaniu faktycznie może być różnie ale podczas płukania ten płyn i tak jest "wydalany" z układu. Przy końcu płukania można by wlać już ori płynu kilka setek, spuścić do zera i zalać ori płynem. Jak myślicie? Oczywiście płukanie metodą na zgaszonym silniku.

Jak najbardziej możesz tak zrobić ( a nawet powinieneś ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz zalać febi to płuczesz febi, jeżeli ori to płuczesz ori

bzdura

płukasz najtańszym czym się da byle to był mineral, a potem zalewasz czym chcesz (najtańszy minerał, Febi 6162 bądź ori minerał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w końcu wziąłem się za to ustrojstwo. Płukanie zrobiłem płynem Febi 6162 (najtańszy jaki mieli u mnie na wsi). potem zalałem ori G004000M2. Wycie pompy ustało. Był też dostępny G002000 ale za podwójną cenę a skoro ten pierwszy to ori zamiennik tego drugiego to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w końcu wziąłem się za to ustrojstwo. Płukanie zrobiłem płynem Febi 6162 (najtańszy jaki mieli u mnie na wsi). potem zalałem ori G004000M2. Wycie pompy ustało. Był też dostępny G002000 ale za podwójną cenę a skoro ten pierwszy to ori zamiennik tego drugiego to po co przepłacać.

No i gitara gra :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w końcu wziąłem się za to ustrojstwo. Płukanie zrobiłem płynem Febi 6162 (najtańszy jaki mieli u mnie na wsi). potem zalałem ori G004000M2. Wycie pompy ustało. Był też dostępny G002000 ale za podwójną cenę a skoro ten pierwszy to ori zamiennik tego drugiego to po co przepłacać.

Damcio, i co dalej wszystko w porządku ? Też chce wymienić ten płyn. Jak to płukałeś i ile poszło Ci płynu ? Ja planuję zakupić 2l ori tego G004000 - 1l na płukanie drugi na zalanie. Wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobisz "z głową" to jeszcze ~ 0.4 litra na ewentualne dolewki zostanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze takie techniczne pytanko...

operacje zmiany plynu przeprowadzamy na zgaszonym silniku ok ale,

pytali koledzy juz wczesniej i nie bylo odpowiedzi, co z plynem ktory jest w pompie? wyleci on przy takiej wymianie? uklad bedzie calkowicie oprozniony ze starego plynu, (lacznie z pompa) na zgaszpnym silniku? tak jak to opisal Robert w ktoryms poscie wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak , bo z przewodu który zdjąłeś ze zbiorniczka wyrównawczego płyn wypływa kręcąc kierownicą i jednocześnie ubywa go ze zbiorniczka ( trzeba ciągle dolewać ) , więc płyn sobie przez pompę przepływa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, dzis wieczorem zabieram sie za wymiane, plyn febi 6162 juz czeka :decayed:

---------- Post dopisany 17-04-2012 at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2012 at 09:44 ----------

jestem juz po wymianie plynu i jednym slowem jest tragedia :facepalm:

do tej pory pompa zaczynala pojekiwac po rozgrzaniu plynu dopiero tzn po przejechaniu ok 20km,

teraz po wymianie plyn sie tak niemilosiernie pieni ze pompa wyje jak sieczkarnia, o co chodzi, zrobilem wszystko tak jak w poradniku??? pomozcie blagam bo nie chce zeby pompa sie rozleciala do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, dzis wieczorem zabieram sie za wymiane, plyn febi 6162 juz czeka :decayed:

---------- Post dopisany 17-04-2012 at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2012 at 09:44 ----------

jestem juz po wymianie plynu i jednym slowem jest tragedia :facepalm:

do tej pory pompa zaczynala pojekiwac po rozgrzaniu plynu dopiero tzn po przejechaniu ok 20km,

teraz po wymianie plyn sie tak niemilosiernie pieni ze pompa wyje jak sieczkarnia, o co chodzi, zrobilem wszystko tak jak w poradniku??? pomozcie blagam bo nie chce zeby pompa sie rozleciala do konca

Dolej płynu do zbiorniczka, poruszaj kierownicą w lewo, prawo aż płyn przestanie się pienić i ubywać ze zbiorniczka.

Płyn się niestety przez pompę nie przelewa teraz masz za pompą powietrze i musisz odpowietrzyć tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszalem wlasnie kierownica kilkakrotnie auto mialem podniesione cale zeby mozna bylo lzej krecic, mozliwe ze mam teraz zmieszane te plyny (stary czerwony ktory zostal w pompie i nowy zielony)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie napewno trochę starego płynu zostało, jeśli układ nie był płukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze dwa plyny sie zmieszaly ze sobą i stąd to pienienie sie teraz? pieni sie tak jakby ktos ubiajał w tym zbiorniczku białka od jajek na ciasto :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa że to chyba nie był dobry pomysł żeby lać Febi który nie jest tak gęsty jak Ori płyn, on jest dobry ale do przepłukania układu a zalać jest lepiej ORI płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a macie pomysl skad to pienienie sie plynu?

Typowe objawy zapowietrzonego układu.

Tap-tap from SGSII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest jeszcze gdzieś powietrze i dlatego się pieni, ale jest też opcja że była zalana czerwonym olejem bo kotoś chciał przedłużyć trochę jej życie bo już zaczynała pojękiwać to zalał ją czerwonym płynem. Ta pompa napewno jest ORI czy może już była wymieniana na jakiegoś chinola które od nowości już jęczą.

Najlepiej by było podmienić pompę na Ori używkę bo to chyba jednak pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...