Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Homemade FMIC + orurowanie Projekt niskobudzetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

A wiec wziąłem się za FMIC. Rozglądałem się i rozglądałem ...Chinole od 400 zł w górę i niezbyt duże : za sporego trzeba dać 500 zł... Że groszem ostatnio nie śmierdzę postanowiłem coś wykombinować :)

Wiem,że są opinie które nie pochwalają tego co zrobiłem (używany Intercooler z innego auta dopasowany pod moje), ale poprzednio też miałem taki FMIC więc pomyślałem, że znów będzie taki z kilkoma usprawnieniami względem starego ;) A wiec znalazłem u znajomego na szrocie intercooler od Iveco 2,8 litra . Jest duży (wymiary rdzenia 63x20x7), wewnętrzne profile mają dużą powierzchnie i będą dobrze przepuszczały powietrze jednocześnie dobrze je chłodząc (wdg mnie będzie wydajny i nie będzie powodował dużego spadku ciśnienia miedzy we/wy). Co tu dalej pisac :)

Acha koszt zakupu : 100 zł :P IC szczelny ALE miał pęknięty plastikowy boczek (mi zbędny - dlatego tak tanio :) )

Pacjent do przeszczepu :

302a1c89fa2d4609med.jpg

Zdjęcie boczków , foty "wnętrzności" itp... (oczywiście rdzeń został wymyty porządnie i wyczyszczony) :

9160cb22372bc894med.jpg

daaa018a0f03daa2med.jpg

Przymiarka ścianki z tektury :

005836b0880be725med.jpg

A potem to samo z Alu (blacha 2 mm) :

06453702ca7cfd2bmed.jpg

Dziwne,ale z tektury wyszło ładniej i szybciej :polew:

Wycięcie dziurki na rurę (orurowanie 60 mm) :

918c611ad12afbb2med.jpg

Jakieś takie przymiarki (podniecanie się przed ukończeniem pracy :P )

41dc66323a76d937med.jpg

2ed2fd1e13f8f0b1med.jpg

aab7bef24e5ee215med.jpg

No i pospawane już :

ace94fe190a697f7med.jpg

d4c2eab1bbb0f6cfmed.jpg

Górne mocowania są w sumie tylko dodatkowe aby nie latał do przodu i tyłu : główne są od dołu :)

Wycena :

IC 100 zł ,

rurka alu 50 cm 60 mm średnicy : 9 zl ,

Blacha na boki : 30 zł (zostało mi jej jeszcze 2/3)

spawanie 80 zł

Razem 220 zł ...

IC sprawdzony po robocie pod ciśnieniem (zaślepione wyjścia i napompowane powietrze) - szczelny.

Orurowanie ( łączniki rury itp ) zrobię wycenę i foty jak skończę prace : jakoś po niedzieli bo na razie rury nietknięte :)

:yeah:

EDIT :

Na orurowanie poszło okolo 80 cm rury ze stali kwasoodpornej , 3 kolanka 60 mm i jedno kolanko 50 mm. Za całosc zaplaciłem okolo 100 zl (nie pamietam dokładnie ale nie przekroczyło tej kwoty)

Co do silikonowych łączek :) Znalazlem na gratach u typa w mojej miescinie :) Za to co widzicie na foto zapłaciłem 30 zł :naughty: Tak tak z prawie nowym n75 ;) Do tego jedna rura naprawde solidna : podwójne zbrojenie w silikonie + z wierzchu równiez zbrojona : srednica 60 mm. Druga troche gorsza bo tylko raz zbrojona srednica 50 mm. Trzecia rure wziałem dla zaworku :P

40992dc5311f7630med.jpg

Wygląda to tak :

Ze sprezarki wychodzi łącznik --> kolanko 90 stopni z rurka na DV (mialem juz to w aucie) dalej łącznik i sprytna rurka (przejscie) : kolanko 50 mm parenascie cm rury 60 mm i kolanko 60 mm --> łącznik --> FMIC --> łacznik --> rura : kolanko , prosta rura , kolanko , prosta rura --> łacznik.

No i foty :

49679e884a025ef3med.jpg

4058486b6458447emed.jpg

653bc886a50b7961med.jpg

63f71531fbef1735med.jpg

Moze i nie wygląda profi ale jest szczelne i swoje zadanie spełnia ;)

Czyli :

rury 100 zł ,

łaczniki 30 zł ,

spawanie 40 zł...

Razem 170 zl ... + FMIC co daje 390 zł ...

Stary IC juz sie przydal koledze za 100 zł wiec wychodzi 290 zł w tym prawie nowy n75 :kox:

Opublikowano

jojojojołołołołołoł twoja mać :good: :good:

i jak mozna tanio ekonomicznie zrobic cos takiego

ja szukam do swojego AJM cos takowego od iveco

Opublikowano
  • Autor

Przeciez mam takie cos do sprzedania :naughty: zobacz sprzedam ;) I spawac nie trzeba ;) Z tym ze pod seryjny zderzak moze nie wejsc :)

Opublikowano
  • Autor

Mozna od wszystkiego pod warunkiem ze wlezie pod zderzak i przespawa sie boki ;) Od tranzita z tego co wiem mozna po prostu wlozyc bez spawania :)

Opublikowano
  • Autor

Wiesz... Tam 400+ wysyłka za sam cooler który i tak ma mniejsza powierzchnie wymiany ciepła niz moj... A ja sie w 400 zmieszcze z rurami miekko ....

Jak mówiłem : w tej chwili nie miałem kasy a ze miałem czas to zrobilem tak...

Najlepiej to wstawic auto do firmy zajmujacej sie tym i zapłacic za to :) Tyle ze kupiłbys cooler za 400 a zapłaciłbys za zrobienie tego wszystkiego w firmie np 1500 zł ? :)

Opublikowano

kolego tak zapytam bo nie nie wiem o co z tym chodzi fmic??? do czego to jest?

Opublikowano

...do chlodzenia powietrza,przechodzacego przez turbine,idace do silnika... :wink4:, w swoim AFNie mozesz seryjny intercooler zobaczyc,stojac z przodu auta,z otwarta pokrywa silnika po prawej stronie,pod lampa strony kierowcy,na wysokosci halogena przeciwmgielnego...

Opublikowano
  • Autor
:) Do chłodzenia powietrza które wychodzi ze sprezarki ogrzane a dodatkowo podgrzewa sie przy samym sprezaniu :) Masz takie cos a lewym nadkolu ;) Z tym ze seryjne dla mnie jest za malo wydajne :) Umieszcza sie je z przodu zeby lepiej powietrze go studziło ;) [br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 13:15_________________________________________________Ubiegł mnie i napisal w skrócie :tongue4:
Opublikowano

A ja sie w 400 zmieszcze z rurami miekko ....

o jakich wymiarach potrzebujesz rurki ?

Opublikowano
  • Autor

Hej. Rurki juz mam leżą na garazu. Robie orurowanie 60 mm :)

Fotostory jakis lekki + wycena po niedzieli ;)

Opublikowano

Hej. Rurki juz mam leżą na garazu. Robie orurowanie 60 mm :)

A można z robić z rury 70 mm ? :przebiegly:

Opublikowano
  • Autor

mozna z tym ze przepustnica ma chyba kolo 60 wlasnie wiec wieksza rura wdg mnie mija sie z celem :)

Opublikowano

mozna z tym ze przepustnica ma chyba kolo 60 wlasnie wiec wieksza rura wdg mnie mija sie z celem :)

Takie rury będą dobre na wydech i orurowanie ? :naughty:

http://moto.allegro.pl/item521941457_nierdzewna_rura_na_doloty_srednica_70mm.html

Za metr 99 zł .. to dobra kasa ? Bo ja sie nie orientuje w rurach :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

Ja u mnie w miescinie kupowalem to wyglądało to tak ze za metr 60 mm kwasiaka zapłaciłem niecałe 50 zł... Kolanka po 17 czy 18... Szkoda ze nie ma kolanek alu tak dostepnych jak z kwasiaka bo wyszloby taniej :) Metr rury ALU 60 mm to 17 zł :)

Ale idąc dalej : olej 70 mm... Maks 60mm wdg mnie.... Wieksza rura nie da nic pozytecznego a predzej negatywnie wpłynie (wieksza objetosc do napompowania - wiekszy lag )

Opublikowano
  • Autor

Z tego co pamietam cena była za metr u mnie ... Skoro rura ma 70 mm sednicy to i ciezsza - wiecej materialu - wieksza cena...

Spoko jak cos wal :)

Z tym wydechem 70 mm tez wydaje mi sie ze lekka przesada :) ja mam 2,5" wydech i nie widze potrzeby miec wiekszy :) Wiec tez wal 60 mm spokojne starczy :) Acha jak bedziesz to spawał pamietaj ze elektroda czy drut musi byc tez z niedzewki :) Jak pospawasz zwykłą elektrodą spaw przerdzewieje :) I to jest moj problem bo nie mam w okolicy (tak to jest jak sie mieszka 30 km od wiekszego miasta) do nabycia elektrod do kwasówki i mi sie moze przeciagnąc dolot :)

Opublikowano

A więc jednak się udało. A ja wypiłbym jakiegoś browara, czekam :tongue4: :tongue4:

Orurowania do IC nie ma sensu robić większego niż 60mm zostając przy seryjnej przepustnicy która jest 63mm po zewnętrznej, a ma dość grube ścianki. Robiąc orurowanie o większej średnicy niż 60mm przy dużym turbo powiększy to tylko turbo dziure.

Wydech 2.5" czyli 63mm w 1.8T starcza do 300KM nawet.

Opublikowano

jak na home made to profi robota :hi:

ciekaw jestem jaka wyjdzie temp zasysanego powietrza w porownaniu do serii :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Nie mam pojecia bo nie zrobiłem logów przed zmiana z seryjnego ...

Opublikowano

Zobaczymy jak to wyjdzie w akcji :) Dorobilem od razu osłone na filtr stozkowy i doprowadziłem do niego chłodne powietrze :)

a jak zrobiles doprowadzenie,od seryjnego wlotu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.