Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Homemade FMIC + orurowanie Projekt niskobudzetowy


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale dopiero jak bede mial ICka

ja pisze o samych rurkach

jedyne co to wypiac dokladke zderzaka :) oslony pod silnikiem nie mam poki co

podchodzisz od d*py strony :gwizdanie: to nie jest P&P, zanim rurki pospawasz to musisz je dobrze przymierzyc nie tylko do siebie a i do coolera, wiec nie radze sie rozpedzać z tym spawaniem :wink4: rurki sobie pospawasz a skad bedziesz wiedział czy przy włozeniu coolera nie zmieni sie ich geometria?? chyba nie bazujesz na wymiarach z aukcji FMIC :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICek bedzie robiony wiec wejscie i wyjsce z niego bedzie pod takim katem jak chce

poza tym przeciez nie bedzie odchylu rzedu 50cm co najwyzej 5-10cm co bedzie sie dalo zniwelowac na gietarce

ja ci radze robić mając juz wszystko w rekach bo tam nie ma tyle miejsca zeby sobie swobodnie manewrować, pozatym masz halo i spryski a to tez pewne utrudnienia zrobi(wiem bo przerabiałem temat)

A gietarke do czego chcesz uzywać jak tam sie spawa kolanka w sumie same, proste rury nie będą wymagały giecia bo ich tam praktycznie nie uzyjesz od frontu zderzaka :wink4: ale jak tam chcesz :decayed: wyjscia w coolerze proponuje zrobić na 1/3 wysokosci coolera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nawet nie komentuję :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak by robić program pod mechanike nie mając jeszcze nic w aucie, a ECU zostawic na półce bo kiedys będą graty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą same hamburskie, ja miałem 8 ale jeszcze mi zostało. I metr rury.

Z tego robisz mniej więcej taką konstrukcję (oczywiście masz silikonowe złączki :mysli:) :

P1340833.jpg

Oczywiście żeby zrobić taką konstrukcję trzeba wszystko pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 90tki bo i tak będziesz musiał je podcinać do odpowiedniego kątu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlaczek silikonowych mialbym kilka srednicy 60 mm. Generalnie jak chlopaki radza : kupujesz fmic, laczki , kolanka i rure i robisz... Sciagasz zderzak motujesz fmic gdzie Ci pasuje najlepiej i pod to docinasz rurki. Kolanka 90stopni przycinasz jak ci potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb te zlaczki silionowe to raczej 50mm

60mm za duze bede chyba

plan jest taki zeby calosc zrobic na 50mm wiec zlaczki tez takie zapodam

chyba ze masz inny pomysl lub 50mm za malo??

A tak w ogóle zostajesz jednak z tym silnikiem bo niedawno o V6 wspominałes :mysli: orurowanie rób na fi51 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle zostajesz jednak z tym silnikiem bo niedawno o V6 wspominałes :mysli

no byl plan ale jednak klekot zdecydowalem ze jak zmienie to juz w inna bude

orurowanie rób na fi51 :wink4

a co zrobi mm w te czy te strone? :tongue4:

lacznik z samco 51mm wiec tylko uno milimetro roznico :)

chyba ze chodzi o cos innego??[br]Dopisany: 28 Marzec 2011, 12:47_________________________________________________ma ktos fotki jak zalozyl chlodniczke wspomagania

chwilowo mam z tym drony problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki, maksymalnej wielkości FMIC, wejdzie bez cięcia belki wzmocnienia, zderzaka itp. pod oryginalny B5-tkowy poliftowy zderzak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do kupienia FMIC`a o rdzeniu 550x230x65 z fmic.pl całość wymiar 700x230x65. Czy podejdzie mi do poliftowego z halo i spryskami, czy raczej zdecydować się na coś innego, np. ten z forda tranzita, albo słyszałem z mituishi outlandera. Doradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazasz ze jest za duzy? Taki fmic to juz pod gtb22 i moce 230+. Wszystko zalezy na jakie moce celujesz, bo za duzy fmic to poxne wstawanie turbo(jesli to male turbo). Kup chinola 18cm, spokojne starczy do 200km i montaz nie wymaga dewastacji zderzaka z zewnatrz.

Wyslane moim casio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem mam oferte od kolegi z klubu,i sie zastanawialem wlasnie czy po pierwsze sie zmiesci i czy w ogole nie za duzy. Ok. Dzieki rozwialo mi watpliwosci. A na fmic.pl to nie sa chinole?

Wysłane z Kambodży za pomocą butelki i drutu

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

Doraznie celuje do 180 kucy. Mam do zamontowania oprocz dotychczasowych modow kolektor od awx'a i fmica +korekta programu

Wysłane z Kambodży za pomocą butelki i drutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie moce to ci i 140/550 starczy(michał_s87 ma u siebie 175km i taki fmic). Cooler nie wymaga rzeźby z belką, przy 18tce musisz podciać belke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...