Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Kłamiący Termostat !?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otóż mamy teraz w nocy do 2 stopni na plusie a wiec mam kolejny problem gdyż pojechałem załatwić sprawę na chwile silnik rozgrzałem do 90 stopni zgasiłem go i nie pracował 15 min i pojechałem znów do domu przy 2 minutowym chłodzeniu turbiny temperatura mi spadła do 70 stopni czy to jest normalne czy uszkodzony termostat ? proszę o pomoc

Opublikowano

Bardziej czujnik temperatury.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

A Gdzie on może sie znajdować ? 

 

Opublikowano

jak temp osiaga w czasie jazdy 90 stopni to ok

 

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano

Ale na postoju też powinien trzymać 90*C. 

Opublikowano

Na 99% czujnik. Czujnik kolego masz pod EGR można go sprawdzić vagiem. Są chyba 3 kolory jak dobrze pamiętam zielony, czarny, niebieski w ASO odbiorą Ci odpowiedni koło 120zl koszt.

Opublikowano
17 godzin temu, mass143 napisał:

Ale na postoju też powinien trzymać 90*C. 

diesel ci na postoju nie utrzyma 90 stopni jak ogrzewanie chodzi

Opublikowano

Jasna sprawa tym bardziej koło 0 C silnik szybko się wychładza.

Opublikowano
  • Autor

Więc co zajechać niech sprawdza czy ten czujnik walnięty ? 

Czy tak powinno być odpowiednio ? 

 

Opublikowano

Czujnik jednak nie. Najczęstsze objawy czujnika to wahania temperatury np masz auto nagrzane na 90 po chwili pokazuje 50 znowu 90 i tak w koło. Przy niskich temperaturach silnik szybko stygnie nawet odpalony przy włączonym graniu wskazówka leci w dół.

Opublikowano

na moje masz ok szukasz dziury w całym

Opublikowano

Tak ciężko podpiąć VAG-a i porównać temperatury jakie daje czujnik do ECU i Zegarów, druga sprawa sprawdzić same węże chłodnicy czy oba są ciepłe czy nie ? 

Opublikowano
W dniu 2.10.2017 o 17:03, wyzyk83 napisał:

diesel ci na postoju nie utrzyma 90 stopni jak ogrzewanie chodzi

O widzisz, dobrze wiedzieć bo w zimie pewnie bym szukał co jest nie tak :) tak to jest jak dwa poprzednie auta to benzyniaki. 

przepraszam za mały ot. 

Edytowane przez mass143

Opublikowano
1 minutę temu, mass143 napisał:

O widzisz, dobrze wiedzieć bo w zimie pewnie bym szukał co jest nie tak :) tak to jest jak dwa poprzednie auta to benzyniaki. 

przepraszam za mały ot. 

oczywiście mowa o temp w okolicach 0 i poniżej

Opublikowano

Wymień termostat

Opublikowano
W dniu 2.10.2017 o 17:03, wyzyk83 napisał:

diesel ci na postoju nie utrzyma 90 stopni jak ogrzewanie chodzi

Jak dla mnie to bzdury... miałem tak ale jak zimą było przy -15 do -20 a nie jak jest 0 czy -5... 

Opublikowano

bzdury to ty piszesz

jeżdziłem róznymi 1,9 i 2,0 na PD i jak masz klimatronik ustawiony na 22 stopnie to na postoju temp zaczyna spadać w ciągu 5 minut przy temp zewnetrznej w okolicach 0 stopni

1,9 na pompie lepiej trzymało ciepło bo miało świece żarowe w układzie do podgrzewania płynu

diesel to nie benzyna inna sprawność cieplna

Opublikowano

To jeździjcie dalej i trwajcie przy swoich racjach jak wam już przy "0" niedomaga...

Opublikowano

koledzy a czy stała temp ok. 70 stopni i czasami przy wyższych obrotach na trochę wzrost do 90 (choć czasem minimalnie wskazówka 1mm ponad 90 stopni się podniesie) i potem powrót do 70 stopni to termostat czy czujnik? Bardziej mi to wygląda na termostat. Jak myślicie?

Opublikowano

U mnie objawy czujnika były następujące : podczas jazdy dochodzi do 90 po chwili spada na 50 za jakiś czas znowu 90 następnie 40 i tak wskazówka żyje własnym życiem :) po zgaszeniu - odpaleniu 90 później spada podnosi się i tak w koło.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.