Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane lusterka nie działają


Marcin Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wiem ze był juz chyba ten temat ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. Otóż nie dziala podgrzewanie lusterek , wymontowalem wklady i są one ori z matami ale nie grzeją, w kablach napiecie 0,33V,założyłem inne wklady ale efekt ten sam doradzcie coś. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Marcin Cesarz
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś w ogóle te lusterka grzały ?

Bo może ktoś zapomniał dodać takie wyposażenie przy konfiguracji auta w czasie zamawiania w salonie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gumową przelotkę w drzwiach i w jakim stanie są przewody.

Ewentualnie można zdjąć boczek i wyśledzić gdzie idą kabelki i czy nie ma tam luźnej wtyczki.

Edytowane przez MariuszKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2017 o 12:35, vwejowiec napisał:

Bardzo proszę aby odpowiadali Ci z was, którzy mieli i rozwiązali ten problem , a nie jasnowidzący.

To chyba do mnie :D

Jasnowidzem nie jestem, ale podgrzewanie lusterek niestety nie było wyposażeniem standardowym .

Też się zdziwiłem jak się okazało że w mojej ktoś zapomniał za tak przydatne wyposażenie dopłacić .

Bo raczej nie chciał przyoszczędzić, jak wziął quattro i szyberdach :P

Patrząc po małej ilości kabelków idących do drzwi i obecności w nich sterownika do którego dochodzą CAN-y, to pewnie ciężko będzie znaleźć bezpośrednie , fizyczne połączenie z klimatronikiem czy tam manipulatorem lusterek :hi:

W module komfortu nie ma jakichś błędów dotyczących elektryki drzwi i CAN-ów do nich dochodzących ?

Najczęstszą przyczyną problemów jest przełamywanie się przewodów przy przejściu wiązki z karoserii do drzwi, niestety tutaj konstruktorzy Audi dali ciała , u siebie wiązkę w tym miejscu łatałem po 120 kkm przebiegu :decayed:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze dorzuce swoje 5 groszy.... A mianowicie nie masz problemu z czujnikiem temp ? Nie wiem czy wiesz ale lusterka zaczynaja grzac jak jest ok. 5 C na zewnatrz - u mnie np tak jest i u znajomego w A6 bylo tak samo - wiec mozesz sie zesrac ale jak temp zew bedzie powyzej tej wartosci to nie bedzie grzac i tyle . Ja wlasnie zabieram sie za sprawdzenie / zmienienia czujnik temp bo mi ciagle pokazuje zla temp i tez grzanie nie dziala a jak mi wskoczylo na -5 to odrazu zaczelo grzac jak cza.... nie wiem czy tak samo jest w b6 ale warto wiedziec ...

Edytowane przez KubiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie kolego musisz zacząć od początku a nie od kabli

1.

rzecz to czy te lusterka kiedykolwiek grzały ?

jeśli nie lub nie wiesz to zdejmij wkłady i zobacz czy wogóle wkłady są grzane czy zwykłe bez maty grzejnej ....

Jeśli wkłady są grzane to 

a ) sprawdź miernikiem - omomierzem czy nie ma przerwy na obwodzie grzania lusterka 

b ) Sprawdź czy dochodzi napięcie przewodami do grzania  - przy zachowaniu warunków załączenia grzania lustra..

 

2 .

rzecz zanim zaczniesz zdejmować tapicerkę gumy i tp... zobacz na VAGU czy VCDSie  czy są błędy w module komfortu centralnej elektryki.

Jeśli są problemy z komunikacją... to możliwe że są połamane kable w przelotkach gumowych i tak jak piszą koledzy rozbierz tapicere pozdejmuj wiązki i ponaprawiaj je lub wymień.

W przelotkach wystarczy że cieniutki kabel od CANu się urwie i juz nie ma komunikacji między modułem a lusterkiem lub zamkiem a co zatym idzie np grzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakbyś się zabierał do zdejmowania tapicerki z drzwi, to dobrze radzę kupić sobie spinki do tapicerki, są tam dwa typy.

Tutaj masz temat o tym:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...