Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Podczas robienia logów auto zgasło... I klepie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Silnik 1.9 brb 116km. Czyscilem turbo bo przeladowywalo i pojechałem  robić logi i podczas logu  przy pełnych obrotach auto zgasło i odpalić nie chciało. Ale kręcił ciężko aż w końcu odpalił Ale strasznie tłucze się coś w silniku, zaraz film wstawię. Jak odłączę turbo wężyk od gruszki i dalej stuk nie ustępuje. Dodam że pasek od rozrzadku 15tys. Km temu zmieniony i dobrze naciągnięty. Możliwe że mi szklanki się posypały?

Edytowane przez grzesiekch49

Opublikowano

Daj ten filmik bo na szklanki to mi nie wygląda...:whistling:

Opublikowano
  • Autor

wrzuca sie film na youtube chyba ze mi rozrząd przeskoczył??

Opublikowano

Klepie tak jakby się w szklance dziura wytarła :decayed:

Wcześniej nie było żadnych tego typu objawów tylko o mniejszym natężeniu dźwięków ?

Na pewno trzeba zwalić pokrywę głowicy i dokładnie sprawdzić wałek i szklanki :hi:

Raczej na pewno to nie panewki, bo tak mi do głowy przyszło po pierwszym opisie :P

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

wcześniej delikatnie klepało i tak samo i auto słabsze było :) ale zgasiłem i za 10 min odp i przestało to było jakieś 500km temu :D i spokój był do dziś jak auto w pi... dostało przy logach:)

Opublikowano

zdejmij beret i dokładnie obejrzyj popychacze pod walkiem

Opublikowano

No i kolega podesłał mi zdjęcia wałka na E-mail.

tak wygląda najgorsza krzywka :

20171115_222850.jpg

:decayed:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

wałek i szklanki do wymiany

Opublikowano
  • Autor

no tak wyszło :D

Opublikowano

No na moje oko krzywki brakuje ze trzy milimetry :P:D

Opublikowano
7 godzin temu, piotrsob1 napisał:

No na moje oko krzywki brakuje ze trzy milimetry :P:D

jak brakuje 0.5mm to wałek jest już złom 

Opublikowano

W szklance jest dziura?

Opublikowano
  • Autor

Mi brakuje ok 4 mm ? a w szklanki wklesle  do środka są ???

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał:

jak brakuje 0.5mm to wałek jest już złom 

To ja w takim razie na takim złomie w którym trzy lata temu brakowało po 0,45-0,6 mm krzywek wydechowych zrobiłem już 28 kkm,  puki co ma się dobrze i nie słyszę by mu się pogorszyło :P:decayed:

Co prawda wymagało to małego i prostego zabiegu z mojej strony, ale nie powiem, sam jestem zaskoczony że do tej pory z wałka nie zrobił się frędzel :D

Jak ktoś chce to może tutaj poczytać :

Jak u kolegi brakuje 4mm to raczej do wymiany się kwalifikuje :lol1:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Dobra, ale jaka przyczyna ? Brak smarowania ? Przecież samo z siebie się nie wytarło... chyba, że rzeczywisty przebieg jest jakiś magiczny... Długie interwały pomiędzy zmianami oleju ? pałowanie na zimnym ? 

Opublikowano
Godzinę temu, kamil-vag napisał:

... chyba, że rzeczywisty przebieg jest jakiś magiczny... Długie interwały pomiędzy zmianami oleju ? pałowanie na zimnym ? 

wszystko na raz

Opublikowano
3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Dobra, ale jaka przyczyna ? Brak smarowania ? Przecież samo z siebie się nie wytarło... chyba, że rzeczywisty przebieg jest jakiś magiczny... Długie interwały pomiędzy zmianami oleju ? pałowanie na zimnym ? 

Na PW przepytałem kolegę dokładniej,  jakiś czas temu robił broki w wałkach dźwigienek, a ostatnio zauważył że mu oleju przybywa :decayed:

I jedno i drugie ma duży wpływ na smarowanie wałka.

Być może jest też problem z ciśnieniem oleju, bo tak jak pisze podczas mocnego obciążenia silnika auto zgasło i rozrusznik przez chwilę nie miał siły kręcić silnikiem :whistling:

Czyli wygląda na problem z chłodzeniem tłoków które przez to lekko spuchły :D 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.