Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..


HOLMATRO

Rekomendowane odpowiedzi

Moje turbo od Jarka już ma 5 lat i nic się nie dzieje, żadnych luzow, wyciekow i zuzycia oleju.

Zrobił to o co prosilem  i może jeszcze pamieta ze nie bylo nawet rozmowy o kasie za nowe turbo. Podał cenę, zapłaciłem bez dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co poszło nie tak w przypadku Grześka skoro coś tam 'oskarżony' potrafi czasem wyrzeżbić jak widać podobno ? Może faktycznie powinien wydać te 8 000 / buhahahaha/ i nie byłoby sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że największym problemem w przypadku Geremiego jest na siłę podejmowanie się wszystkiego co myśli że zrobi, owszem może i zrobi ale ciekawe z jakim finałem.
Może trzeba założyć sobie z góry że robi tylko to na co może dać gwarancję, do tego gwarancja na piśmie w pudełku z turbiną i tyle. Jeżeli ktoś się czegoś podejmuje i mówi że "okej zrobię to" - dla mnie jednoznaczne jest to z tym że będzie to jeździć i nie będzie problemów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie rozumiecie czy jak? Jeśli chodzi o tamtą turbinę z krzywym kolektorem niby.... to właściciel sam podejmował decyzje.  Gwarancje można dać na elementy. A na tuning nie ma gwarancji !!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paolo1988 napisał:

Czy wy nie rozumiecie czy jak? Jeśli chodzi o tamtą turbinę z krzywym kolektorem niby.... to właściciel sam podejmował decyzje.  Gwarancje można dać na elementy. A na tuning nie ma gwarancji !!!!!! 

? Sam podejmowałem decyzję w jakim aspekcie ? 

I nie niby krzywym, bo to potwierdził i Geremi, i firma która kontrolowala i powiedzieli że to się nadaje tylko na planowanie. Po co te spekulacje? 

Edytowane przez HOLMATRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paolo1988 napisał:

A na tuning nie ma gwarancji !!!!!! 

Idac tym tokiem myslenia to pojedziesz do firmy tuningowej, ktora spartoli program, poszaleje z boostem lub zaplonami i tlok bokiem wyleci. Na to tez nie ma gwarancji i 10k na remont pojdzie sie...?

Dla mnie po takim tuningu bylby jeden final: w sadzie. Tym bardziej ze jestem z branzy prawniczej.

@Patryk14

Dokladnie, dla mnie lepiej zeby robil tylko hybrydy, ktore wie ze potrafi zrobic bo robil ich juz setki. Na to dawal gwarancje i po problemie. A lepiej nie robic czegos czego inni nie chca sie podjac i mowi ze zrobi, bo wtedy klient naprawde mysli ze skoro sie da to bedzie dobrze i bedzie latami jezdzic. A widac nie bedzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartez90 napisał:

Idac tym tokiem myslenia to pojedziesz do firmy tuningowej, ktora spartoli program, poszaleje z boostem lub zaplonami i tlok bokiem wyleci. Na to tez nie ma gwarancji i 10k na remont pojdzie sie...?

Dla mnie po takim tuningu bylby jeden final: w sadzie. Tym bardziej ze jestem z branzy prawniczej.

Dokładnie. W motorsporcie nie ma gwarancji, ale to nie motorsport tylko Daily i turbo seria a nie jakieś Borgi. Po akcji z rozsypanym K03 dzwoniłam do Vagtune żeby sprawdzili program czy może nie było tam jakiegoś błędu - pół godziny na telefonie z mirasem, czytał mój Soft liczba po liczbie,  stwierdził że wszystko wzorowo ale że program był pół roku temu to po poskladaniu mam podjechać i robi Full diagnostykę I hamowanie żebym  byl spokojny. 

I takie podejście reprezentują sobą ludzie którzy szanują klienta, ja nie wymyslam, on się od wejścia nie wykręca tylko grzecznie szukamy problemu. 

Tego tu czy tam... Nie ma, jest darcie ryja i wyzwanie. I w tym jest cały problem i ta dyskusja. Tylko przez to. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HOLMATRO napisał:

? Sam podejmowałem decyzję w jakim aspekcie ? 

I nie niby krzywym, bo to potwierdził i Geremi, i firma która kontrolowala i powiedzieli że to się nadaje tylko na planowanie. Po co te spekulacje? 

 

3 godziny temu, bartez90 napisał:

Idac tym tokiem myslenia to pojedziesz do firmy tuningowej, ktora spartoli program, poszaleje z boostem lub zaplonami i tlok bokiem wyleci. Na to tez nie ma gwarancji i 10k na remont pojdzie sie...?

Dla mnie po takim tuningu bylby jeden final: w sadzie. Tym bardziej ze jestem z branzy prawniczej.

@Patryk14

Dokladnie, dla mnie lepiej zeby robil tylko hybrydy, ktore wie ze potrafi zrobic bo robil ich juz setki. Na to dawal gwarancje i po problemie. A lepiej nie robic czegos czego inni nie chca sie podjac i mowi ze zrobi, bo wtedy klient naprawde mysli ze skoro sie da to bedzie dobrze i bedzie latami jezdzic. A widac nie bedzie.

Nie stety takie są realia. A jak ktoś daje niby gwarancje to i tak jej nie uświadczysz. Nie ma nie było i nie będzie na tuning gwarancji. Jak można zagwarantować coś co jest podnoszeniem mocy w silniku który został skonstruowany do danej mocy? Jest tak zwany margines błędu pomiarowego który zostaje przez chip tuningi itd wykorzystywany tak zwany zapas.  A jak poszło o darcie za przeproszeniem japy. No cóż jak ktoś narzuca coś komu bez podstawnie. To tak już jest. Z tego co wiem to kolektor został zainstalowany bo klient powiedział ze tak będzie szybciej..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Paolo1988 napisał:

 

Nie stety takie są realia. A jak ktoś daje niby gwarancje to i tak jej nie uświadczysz. Nie ma nie było i nie będzie na tuning gwarancji. Jak można zagwarantować coś co jest podnoszeniem mocy w silniku który został skonstruowany do danej mocy? Jest tak zwany margines błędu pomiarowego który zostaje przez chip tuningi itd wykorzystywany tak zwany zapas.  A jak poszło o darcie za przeproszeniem japy. No cóż jak ktoś narzuca coś komu bez podstawnie. To tak już jest. Z tego co wiem to kolektor został zainstalowany bo klient powiedział ze tak będzie szybciej..... 

moj set tez lata 25 tys robiony w calosci przez Jarka w tym turbo(jednak moje jest najmocniejsze ?) i dziala. Dopytalem co i jak uzytkowac zeby rozwiac watpliwosci (nic nowego w tej kwestii sie nie dowiedzialem, ale dokladke wskazowki Jarek dal). O co kolwiek nie napisze czy nie wstawie auta na wymiany eksploatacyjne jest zrobione jak Bog przykazal w cenach naprawde niskich i tak dojezdzam ponad 100km bo wiem, ze to jest pewniak, a nie "miras' czy inny "janusz' mechaniki.

Edytowane przez DivaynEays
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paolo1988 napisał:

 

Nie ma nie było i nie będzie na tuning gwarancji. Jak można zagwarantować coś co jest podnoszeniem mocy w silniku który został skonstruowany do danej mocy?

Daj spokój, już się nie kompromituj więcej. Są firmy, które nie mają problemu z realną gwarancją na turbiny, hybrydy i tuning. Tyle w tym temacie.

Ponadto polecam lekturę słownika języka polskiego, bo niektórych słów nie da się zrozumieć przez te błędy.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś kolega @Paolo1988 popłynął z argumentacja bo jest cichym wielbicielem Geremiego,  teoretyzuje i kombinuje jak go bronić gornolotnymi frazesami z ja piszę o faktach i rzeczach które zostały zrobione, powiedziane i dostarczone. 

A to że zrobił turbo komuś wsadził od niego i zrobiło 50 tys to dla mnie żaden wyznacznik, bo mi zrobił 3 turbiny, każda się rozsypała. Ponadto teksty o złym grzaniu, chłodzeniu i użytkowaniu turbo to polecam pisać w dziale "nowicjusz" a nie tutaj, w moim temacie, bo to nie poziom na którym mam zamiar w ogóle dyskutować.

 

A tobie kolego @DivaynEays gratuluję tego że znalazłeś swojego mechanika za którego rękę oddasz, w żadnym momencie nie negowalem jego talentu do remontu, budowania mocnych silnych jednostek, bo znam go z tej strony także. I tobie polecam wstrzemięźliwość jeśli chodzi o ocenianie tych u których ja serwisuje i stroje samochody, bo mało wiesz, nie znasz a oceniasz. Podjechwlbys swoim b6 pod garaże to by ci  było za swojego trupa wstyd, tak jak było mi, patrząc na auta jakie robią i jak to robią a czym przyjechalem ja. Ja do swojego jeżdżę prawie 200 km, to też o czymś świadczy, jeśli to dla Ciebie wyznacznik. 

Pozdrawiam i trochę zimnego lodu na kark 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HOLMATRO napisał:

No gdzieś kolega @Paolo1988 popłynął z argumentacja bo jest cichym wielbicielem Geremiego,  teoretyzuje i kombinuje jak go bronić gornolotnymi frazesami z ja piszę o faktach i rzeczach które zostały zrobione, powiedziane i dostarczone. 

A to że zrobił turbo komuś wsadził od niego i zrobiło 50 tys to dla mnie żaden wyznacznik, bo mi zrobił 3 turbiny, każda się rozsypała. Ponadto teksty o złym grzaniu, chłodzeniu i użytkowaniu turbo to polecam pisać w dziale "nowicjusz" a nie tutaj, w moim temacie, bo to nie poziom na którym mam zamiar w ogóle dyskutować.

 

A tobie kolego @DivaynEays gratuluję tego że znalazłeś swojego mechanika za którego rękę oddasz, w żadnym momencie nie negowalem jego talentu do remontu, budowania mocnych silnych jednostek, bo znam go z tej strony także. I tobie polecam wstrzemięźliwość jeśli chodzi o ocenianie tych u których ja serwisuje i stroje samochody, bo mało wiesz, nie znasz a oceniasz. Podjechwlbys swoim b6 pod garaże to by ci  było za swojego trupa wstyd, tak jak było mi, patrząc na auta jakie robią i jak to robią a czym przyjechalem ja. Ja do swojego jeżdżę prawie 200 km, to też o czymś świadczy, jeśli to dla Ciebie wyznacznik. 

Pozdrawiam i trochę zimnego lodu na kark 

nie oceniam nikogo, mirek i janusz to pojecia czysto robocze, nie nawiazujace do Twojego mechanika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, HOLMATRO napisał:

...mi zrobił 3 turbiny, każda się rozsypała.

Całe forum czeka na wyjaśnienia wykonawcy - dlaczego.

Więc .....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartez90 napisał:

Daj spokój, już się nie kompromituj więcej. Są firmy, które nie mają problemu z realną gwarancją na turbiny, hybrydy i tuning. Tyle w tym temacie.

Ponadto polecam lekturę słownika języka polskiego, bo niektórych słów nie da się zrozumieć przez te błędy.

Ty to powinieneś się przyspieszyć ale w rozwoju co do słownika to taki jak jest w telefonie tak pisze i nie czepiaj się pierdół bo nie o to chodzi. A co do ciebie Holmatro czy jakoś tak. Nie bronię Geremiego ale nie macie nawet 20% tej wiedzy którą on posiada więc proszę ciebie zatrzymaj głupie argumenty wobec mojej i jego osoby dla siebie. Po raz kolejny napisze sami to montowaliście??. NIE Zgodnie ze sztuką?? NIE! Ktoś patrzał jak było montowane? Nie. Głupie nie dostarczenie oleju na magistrale zasilającą podczas pierwszego rozruchu potrafi narobić cyrku takiego że potem jest właśnie że po montażu silnik zaczął olej palić. Z resztą co ja się będę wypowiadał skoro w dobie internetu jesteście głupio przemądrzali i walicie tego setki i do tego w internatach są sami specjaliści ???. I na prawdę nie bronię Jarka ale zastanówcie się czy właśnie po drodze montażu itd nie były jakieś haczyki. Ja po dzisiejszy dzień takich nie mam i nie mogę złego słowa powiedzieć. A 50 tys samochodem który jest upalany tak że hamulce się aż palą a samochodem który jeździ po Januszowemu to chyba różnica. 

Edytowane przez Paolo1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paolo1988 napisał:

Ty to powinieneś się przyspieszyć ale w rozwoju co do słownika to taki jak jest w telefonie tak pisze i nie czepiaj się pierdół bo nie o to chodzi. A co do ciebie Holmatro czy jakoś tak. Nie bronię Geremiego ale nie macie nawet 20% tej wiedzy którą on posiada więc proszę ciebie zatrzymaj głupie argumenty wobec mojej i jego osoby dla siebie. Po raz kolejny napisze sami to montowaliście??. NIE Zgodnie ze sztuką?? NIE! Ktoś patrzał jak było montowane? Nie. Głupie nie dostarczenie oleju na magistrale zasilającą podczas pierwszego rozruchu potrafi narobić cyrku takiego że potem jest właśnie że po montażu silnik zaczął olej palić. Z resztą co ja się będę wypowiadał skoro w dobie internetu jesteście głupio przemądrzali i walicie tego setki i do tego w internatach są sami specjaliści ???. I na prawdę nie bronię Jarka ale zastanówcie się czy właśnie po drodze montażu itd nie były jakieś haczyki. Ja po dzisiejszy dzień takich nie mam i nie mogę złego słowa powiedzieć. A 50 tys samochodem który jest upalany tak że hamulce się aż palą a samochodem który jeździ po Januszowemu to chyba różnica. 

Czepiam się pierdół bo językowo jesteś na poziomie 10-latka?

Też piszę z telefonu, ale słownik raczej nie robi błędów ortograficznych, a Ty tak, dlatego nawet nie chce mi się wysłuchiwać uwag od osoby na tym poziomie.

I jakim prawem twierdzisz, że coś było montowane niezgodnie ze sztuką? Byłeś tam? Nie, więc nie masz prawa do wypowiedzi. Zobacz sobie ze nawet Geremi nie twierdzi, ze byla zle zamontowana. Ty wysnuwasz tylko bezsensowne dywagacje w tym zakresie.

Turbina, która rozwaliła się po 17tys km też była źle zamontowana? To od początku by nie działała poprawnie. Rozwaliła się po tylu km, dlatego że była wadliwie zrobiona. Proste.

Poza tym nie sądze, że ta hybryda jest taka magiczna, że tylko Geremi potrafi ją zamonować?

A jeśli tak jest, to niech nie robi hybryd wysyłkowo, tylko zaprasza wszystkich do siebie na montaż.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paolo1988 napisał:

Ty to powinieneś się przyspieszyć ale w rozwoju co do słownika to taki jak jest w telefonie tak pisze i nie czepiaj się pierdół bo nie o to chodzi. A co do ciebie Holmatro czy jakoś tak. Nie bronię Geremiego ale nie macie nawet 20% tej wiedzy którą on posiada więc proszę ciebie zatrzymaj głupie argumenty wobec mojej i jego osoby dla siebie. Po raz kolejny napisze sami to montowaliście??. NIE Zgodnie ze sztuką?? NIE! Ktoś patrzał jak było montowane? Nie. Głupie nie dostarczenie oleju na magistrale zasilającą podczas pierwszego rozruchu potrafi narobić cyrku takiego że potem jest właśnie że po montażu silnik zaczął olej palić. Z resztą co ja się będę wypowiadał skoro w dobie internetu jesteście głupio przemądrzali i walicie tego setki i do tego w internatach są sami specjaliści ???. I na prawdę nie bronię Jarka ale zastanówcie się czy właśnie po drodze montażu itd nie były jakieś haczyki. Ja po dzisiejszy dzień takich nie mam i nie mogę złego słowa powiedzieć. A 50 tys samochodem który jest upalany tak że hamulce się aż palą a samochodem który jeździ po Januszowemu to chyba różnica. 

Czekamy tu nadal na wyjaśnienie jakim cudem trzy ślimaki się rozwaliły a nie na statystykę ile zrobił i jaką ma wiedzę bo oto tu chodzi. Każdy może popełnić błąd a jeśli już to zrobił trzeba próbować go naprawić a nie zakopywać się głębiej niż się stoi jak dotąd jak to wynika z powyższego.

Po za tym Holmatro nie jest też amatorem i wie jak postępować z takim osprzętem ale po pierwsze nie on go wykonał jak widać a po drugie  były aż 3 sztuki które szlag trafił więc wystarczy tego OT i czekamy na konkrety od wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał przecież ze zna przyczynę, błahą, dlaczego turbiny piją olej, ale tego nie zdradzi bo to jego tajemnica. 

K03 się rozleciało i przyjąłem na klatę brak uznania gwarancji w tym przypadku, dla mnie to przeszłość i mam ją głęboko. 

Bolą mnie problemy od początku z nowym turbo, problemy które nie powinny mieć miejsca, nawet przed jakimkolwiek uruchomieniem turbiny. Boli mnie sposób reakcji na to i wciskanie mi rzeczy z kosmosu, uchylanie się od odpowiedzialności i zganianie wszystkiego co złe na wszystkich dookoła. A turbinę brałem od jednej osoby, nie wszystkich dookoła.

Podejrzewam ze z tym również będę musiał sobie poradzić sam, minie jakiś czas, autem mało jeżdżę, stoi w garażu, będę miał chęci i siły i forsę to zrobię to jeszcze raz porządnie bez niedomówień i spekulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pierwszych zdań powinno dać wyjaśnienie, dlaczego turbo popuszcza olej: 

https://motofocus.pl/technika/14529/wycieki-oleju-z-turbosprezarki-to-nie-zawsze-awaria

To są niestety następstwa wycinania kata, wstawiania DP itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...