Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolno się nagrzewa-termostat? Audi BFB 1,8 t


Sebqull

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w inter cars ale kolegadaja załatwił zniżki bo normalnie to chyba 310 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podzielcie się sugestiami, bo wymieniłem termostat i dalej mam ten sam problem:

silnik wolno się nagrzewa, w trasie potrzeba z 8 km żeby wskazówka osiągnęła 90st. Jednak potem zaczyna schodzić powoli w dół i zatrzymuje zwykle w okolicy 70st. Można przejechać potem nawet i kilkaset km i do 90 nie dojdzie. Zgaszony na postoju, po odczekaniu kilku minut, a następnie odpalony silnik ma 90st i taka temperatura potrafi się trzymać podczas jazdy.

Podejrzewając źle pracujący termostat, został on wymieniony na nowy, jednak na nowym ten sam efekt. Podejrzenie padło zatem na czujnik temperatury, jednak jego wymiana nic nie dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i porównaj wskazania temp. na zegarach z tym co pokazują czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli odczyty w bloku zegarów i bloku silnika, tj porównanie odczytów z czteropinowego czujnika G62? Na starym miałem 8-10 stopni rozjazdu w całym mierzonym zakresie (od temp otoczenia po ok.100st.), przy czym niższa wartość przypadała na zegary.

Nowego jeszcze tak nie sprawdzałem. 

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u góry screeny jak zmierzyć czy termostat puszcza na chlodnice. Grupa 130 i 131. Robisz to na zimnym w fazie rozgrzewania. Grupa 130 druga ramka to jest ten czujnik. W fazie rozgrzewania temperatura ma nie rosnąć bo to temp za chłodnica. U mnie rosło tak ze przy 90 st silnika na chłodnicy miałem już 40. Ja tak mysle ze trafił ci się wadliwy termostat.a jakiej firmy kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki jak moj. To sprawdz go tak jak napisałem. Chłodnica u góry ma być zimna przez fazę dogrzewania a wąż u góry letni a nie gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik też wymieniłem bo wskazówka skakała raz zero raz prawidłowo. Ale kupuj tylko oryginał w serwisie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie sprawdzę dopiero za kilkanaście dni, niemniej dzięki za konkretną odpowiedź. Tyle razy przeglądałem forum odnośnie wymiany termostatu/niedogrzania silnika, nigdzie nie trafiłem na info jak można to sprawdzić przez interfejs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...