Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW F31


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

no no ja mam w każdym aucie coś nie tak ze spalanie ;) 

Zestaw naprawczy bo podobno średni pomysł, więc jedyne rozsądne rozwiązanie to koło dojazdowe na które nie ma miejsca i musisz je wozić w bagażniku. 

Też zamówiłem zestaw naprawczy bo nie uśmiecha mi się walająca się dojazdówka po bagażniku.

Ja nie mówię że to auto jest złe, po prostu zrobił bym z B8 i F31 jeden porządny samochód :) 

Z zestawem naprawczym mam takie doświadczenie że raz go musiałem użyć jeszcze w E61 i dał rade, przejechałem 30 kilometrów do wulkanizatora i załatwiłem sprawę, tak naprawdę jedyna przewaga dojazdowki to sytuacja w której rozerwie ci oponę a jakoś trudno mi sobie coś takiego wyobrazić w samochodzie osobowym z nomen omen dobrej jakości oponami.

Idealne nie jest to fakt ma wady dla mnie jednak A4 B8 bije na głowę, jedyne co z A4 bym wziął to plastiki i ich spasowanie oraz wygłuszenie wnętrza.

Ze spalaniem albo masz nogę jak cegła któa zna tylko dwie pozycje 0 i 1 :D :D albo ciągle w korku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ogi napisał:

Z zestawem naprawczym mam takie doświadczenie że raz go musiałem użyć jeszcze w E61 i dał rade, przejechałem 30 kilometrów do wulkanizatora i załatwiłem sprawę, tak naprawdę jedyna przewaga dojazdowki to sytuacja w której rozerwie ci oponę a jakoś trudno mi sobie coś takiego wyobrazić w samochodzie osobowym z nomen omen dobrej jakości oponami.

Idealne nie jest to fakt ma wady dla mnie jednak A4 B8 bije na głowę, jedyne co z A4 bym wziął to plastiki i ich spasowanie oraz wygłuszenie wnętrza.

Ze spalaniem albo masz nogę jak cegła któa zna tylko dwie pozycje 0 i 1 :D :D albo ciągle w korku :D .

krótkie jazdy po 1-2km robią swoje ;) Dzisiaj zrobiłem 50km spaliło 7,9l/100 aleeeee jakby mu załadować takie koła jak miałem w B8 to pewnie 1-1.5l było by więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ogi napisał:

 Ze spalaniem masz coś nie tak moje 335xd w mieście 9 litrów więc nie ma bata żeby zdrowe 2.0 które uchodzi za mega oszczędne żarło ci więcej.

Zamieniłeś C7 na F31 ?

3 godziny temu, Ogi napisał:

Z zestawem naprawczym mam takie doświadczenie że raz go musiałem użyć jeszcze w E61 i dał rade, przejechałem 30 kilometrów do wulkanizatora i załatwiłem sprawę, tak naprawdę jedyna przewaga dojazdowki to sytuacja w której rozerwie ci oponę a jakoś trudno mi sobie coś takiego wyobrazić w samochodzie osobowym z nomen omen dobrej jakości oponami.

Wulkanizatorzy podobno niechętnie naprawiają opony po użyciu zestawu naprawczego - opony ciężko naprawić.

2 godziny temu, l.e.s.t.e.r napisał:

krótkie jazdy po 1-2km robią swoje ;) Dzisiaj zrobiłem 50km spaliło 7,9l/100 aleeeee jakby mu załadować takie koła jak miałem w B8 to pewnie 1-1.5l było by więcej. 

Na dystansie 1km lepszy będzie spacer. Dla silnika, portfela, a przede wszystkim zdrowia :) ( Chyba, że zawsze musisz nosić coś ciężkiego :wink: )

Edytowane przez granatowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, granatowy napisał:

Zamieniłeś C7 na F31 ?

Wulkanizatorzy podobno niechętnie naprawiają opony po użyciu zestawu naprawczego - opony ciężko naprawić.

Na dystansie 1km lepszy będzie spacer. Dla silnika, portfela, a przede wszystkim zdrowia :) ( Chyba, że zawsze musisz nosić coś ciężkiego :wink: )

Nie, kolejny nabytek do floty ? , potrzebne było drugie mniejsze Kombii. A6 zostaje za fajny na ten moment i alternatywy brak, wróć jest ale ciągle trwa proces decyzyjny czy teraz i czy gra warta świeczki ? .

Z naprawianiem opon to łachy nie robią, zresztą spójrzmy obiektywnie jak często w dzisiejszych czasach łapie się kapcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poniedziałek będą zakładane hamulce i wymiana oleju w skrzyni. Jak ktoś z okolic Katowic to mam dobry namiar na kierownika od BMW.

Wymiana oleju w ASO z częściami 1300 zł - więc cena super ;)

Środa 10:00 Dynosoft :git: mam nadzięję że auto złapie oddech.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

W Poniedziałek będą zakładane hamulce i wymiana oleju w skrzyni. Jak ktoś z okolic Katowic to mam dobry namiar na kierownika od BMW.

Wymiana oleju w ASO z częściami 1300 zł - więc cena super ;)

Środa 10:00 Dynosoft :git: mam nadzięję że auto złapie oddech.

Lubie to ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z tym miejscem z tyłu. Miałem okazję ostatnio oglądnąć samochód i też wydaje mi się że w b8 jest więcej miejsca z tylu. Poprzednia kierownica bez komentarza. Obecna super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz zobaczysz. Najwyżej wrócisz do Audi. Beta fajna choć środek według mnie jest gorszy niż w B8. Którą wersja to masz 116KM , 143KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ruby napisał:

Pojeździsz zobaczysz. Najwyżej wrócisz do Audi. Beta fajna choć środek według mnie jest gorszy niż w B8. Którą wersja to masz 116KM , 143KM ?

184HP

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już po wymianie oleju w skrzyni, jakoś nie zauważyłem żebyś coś inaczej chodziło :) ale lepiej dmuchać na zimne :)

Przy okazji wpadły na pokład hamulce 340/330 z F30 335i. Wszystko wpisane ładnie w historię pojazdu w ASO :) 

335.jpg

336.jpg

żeby dwa razy nie jeździć do ASO odebrałem ramkę panelu klimatyzacji z lift. W odróżnieiu od przed lift jest ładnie podświtlana dookoła, +10 to wnętrza jak nic :)

oslonapa.jpg

 

Jutro najbardzie wyczekiwany temat - czyli program w DYNOSOFT :) 

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o z ta ramką fajny mod, wystarczy tylko zdjac stara i zalozyc nowa ?? Jaki koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1165755

tu jest wszystko, w zależności czy masz tam u siebie pakiet ze światłem podłączasz to pod oświetlenie kubków albo oświetlenie nóg kierowcy.

Za nową rameczkę płaciłem 178 zł brutto.

 

Zrobili mi jeszcze w ASO adaptację czujnika deszczu, zobaczymy czy to poprawi sytuację z automatycznymi wycieraczkami :angry:

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gibons napisał:

Teraz musi fajnie hamowac :) ile tlokow tam jest?

tylko dwa :) ale starczy to taki podobny zestaw hebli do S4 a że masa podoba i silnik mocowo to styknie, nie ma co przesadzać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już po programi, podobno moża było jeszcze z 10KM więcej wykrzesać ale za radą tunera z obawy o filt cząstek wyszło jak poniżej.

Zdecydowanie lepiej się opycha :) 

DynoF30.jpg

 

 

ramaeczka liftowa też wpadła na pokład +10 do wyglądu w nocy jaki nic :)

RamkaF30Lift.jpg

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie z rameczką wyszło dobry mod. Z programem sądziłem że większe przyrosty w tych silnikach są, ale aligator wie co robi, zresztą widać jak ładnie i równo kreski poszły do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ogi napisał:

Ładnie z rameczką wyszło dobry mod. Z programem sądziłem że większe przyrosty w tych silnikach są, ale aligator wie co robi, zresztą widać jak ładnie i równo kreski poszły do góry. 

no pewnie tak jak mówił z 10KM można było wycisnąć ale już kosztem życia filtra więc nie ma sensu. Mam wrażnie że Aligator podchodzi trochę zachowawczo do programu, patrząc na wykres kolegi który również był dzisiaj na grupówce A4 2.0 177Hp to przyrosty mamy podobne +/-15%

 

od 140 do 190

https://youtu.be/MWvL3IZog5E

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

no pewnie tak jak mówił z 10KM można było wycisnąć ale już kosztem życia filtra więc nie ma sensu. Mam wrażnie że Aligator podchodzi trochę zachowawczo do programu, patrząc na wykres kolegi który również był dzisiaj na grupówce A4 2.0 177Hp to przyrosty mamy podobne +/-15%

 

od 140 do 190

https://youtu.be/MWvL3IZog5E

 

Nie ma co gonić za cyferkami, program ma być dobrze i bezpiecznie zrobiony, grunt ze całość równo poszła w pełnym zakresie. Co do Aligatora znam parę jego projektów które maja mniejsze cyferki niż samochody konkurencji a jeżdżą dużo lepiej/szybciej. 

 

Co do przyspieszenia 140-190 nie wypowiadam sie bo ja to skrzywiony jestem ;P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ogi napisał:

Co do przyspieszenia 140-190 nie wypowiadam sie bo ja to skrzywiony jestem ;P .

w 2.0 tdi to trzeba się cieszyć że przyspiesza auto :) nie koniecznie szybko ale przyspiesza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...