Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnig CAHA zamiast BRD Audi A4 B7


Lygrys

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krótkie pytanie czy silnik z A4 B8 mianowicie 2.0TDI CR 170km (CAHA) podejdzie do A4 B7 gdzie był zamontowany 2.0TDI PD 170km (BRD)?

Chodzi o to czy silnik CAHA podejdzie pod skrzynie 6 biegową (Quattro) i osprzęt z BRD? Czy to będzie p&p czy trzeba dużo przerabiać?

Ceny obu silników są porównywalne ,ale CAHA jest mniej wadliwe ,a prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lygrys napisał:

Panowie krótkie pytanie czy silnik z A4 B8 mianowicie 2.0TDI CR 170km (CAHA) podejdzie do A4 B7 gdzie był zamontowany 2.0TDI PD 170km (BRD)?

Chodzi o to czy silnik CAHA podejdzie pod skrzynie 6 biegową (Quattro) i osprzęt z BRD? Czy to będzie p&p czy trzeba dużo przerabiać?

Ceny obu silników są porównywalne ,ale CAHA jest mniej wadliwe ,a prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika.

Jeżeli byś się zdecydował to gruba robota Cię czeka , o P&P na większości podzespołów  zapomnij :decayed::hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lygrys napisał:

Panowie krótkie pytanie czy silnik z A4 B8 mianowicie 2.0TDI CR 170km (CAHA) podejdzie do A4 B7 gdzie był zamontowany 2.0TDI PD 170km (BRD)?

Chodzi o to czy silnik CAHA podejdzie pod skrzynie 6 biegową (Quattro) i osprzęt z BRD? Czy to będzie p&p czy trzeba dużo przerabiać? Dobre pytanie

Ceny obu silników są porównywalne ,ale CAHA jest mniej wadliwe ,a prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika. Dołączam się do tekstu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 20:05, piotrsob1 napisał:

Jeżeli byś się zdecydował to gruba robota Cię czeka , o P&P na większości podzespołów  zapomnij :decayed::hi:

to kicha myślałem ,że podejdzie bez problemu trudno czas poszukać silnika BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lygrys napisał:

to kicha myślałem ,że podejdzie bez problemu trudno czas poszukać silnika BRD.

Zamiast BRD możesz chyba też szukać poprzeczniaka 2,0 tdi , 170 KM ( z piezoelektrycznymi pompkami ).

Jak dobrze pamiętam to powinien pasić p&p , nie będzie miał wałków wyrównoważających i nieszczęsnego napędu pompy oleju :hi:

Może się ktoś odezwie co próbował takiego swapa :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na szczęście silnik cały okazało się ,że do wymiany jest uszczelniacz wału między skrzynią ,a silnikiem ,uszczelka misy olejowej której nie było (był silikon) ,podstawa filtra oleju i czujnik cistnienia oleju. Teraz najciekawsze problemem wycieku był  bardzo duży nadmiar oleju 16 litrów hehehe który tworząc ciśnienie musiadł gdzieś wyciec. Okazało się ,że czujnik ciśnienia był popsuty przez co ciągle się świecił ,a poprzedni właściciel razem zemną doprowadził do tego ,że w silniku znalazło się 16 litrów oleju mimo tego że na bagnecie było minimum. Dzwoniłem do Audi bagnety w tym modelu są ch****e przez co lepiej jest się zgłaszać do mechanika. Tak więc jutro wieczór auto będę miał z wymienionymi częściami (sprawne) jedyne co mnie jeszcze czeka do wymiany to w przyszłości przepustnica tak oznajmił mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj 16 litrów to musiało by się wylewac korkiem i nie wiem czy by się zmiescilo :kox:. Przy takiej ilości oleju nie ma możliwości żeby pokazalo min na bagnecie. PS nie na uszczelki między miska a blokiem. Stosuje sie tzw silikon uszczelke

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .Pablo. napisał:

Bez jaj 16 litrów to musiało by się wylewac korkiem i nie wiem czy by się zmiescilo :kox:. Przy takiej ilości oleju nie ma możliwości żeby pokazalo min na bagnecie. PS nie na uszczelki między miska a blokiem. Stosuje sie tzw silikon uszczelke

:thumbup1: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisze wam co widziałem 3 bańki 5 litrowe podkładał pod silnik jak spuszczał olej i wszystkie 3 pełne plus niecały litr w czwartej bańce ,ale dopiero po pewnym czasie pokazało 3cm nad max ,tak pokazywalo min przez cały czas. Ja wiem ,że to może wydawać się dziwne ,ale tak było. Na dzień dzisiejszy auto jeszcze stoi u mechanika ponieważ będzie wymieniał jeszcze inne rzeczy jak juz ma silnik i skrzynie na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 23:12, Przemyslaw1989 napisał:

wymieniałem silnik i pytałem sie o większy motor ale mechanik powiedział, że nie mogą być ,ma być te same oznaczenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...