Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Po instalacji lamp LED, błąd przepalonych żarówek, proszę o pomoc


ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli sie nie myle to było juz na forum :wink4: musisz wstawic rezystorki.FISpokazuje wtedy błąd spalonej żarówki,wstaw rezystorki awszystko bedzie jak należy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rezystory podlaczyles? Jezeli nie to normalne, ze ci blad pokaze bo Ledy maja mniejszy opor niz zarowki.

Poszukaj bo juz bylo nascie razy omawiane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem ugotowany nie wiem czemu ale gość powiedział że nie będzie błędu na fisie :angry:

Widocznie gośc nie przerabiał tematu i sam nie wiedział że moze wyskoczyć bład.Bedziesz musiał zastosowac rezystory 20 lub 22ohm jesli dobrze pamietam :mysli: czytałem gdzies ostatnio o tym na forum :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... było to już pare razy omawiane... Audi nie lubi LEDów... :kwasny: :kwasny: :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te rezystory jak znajdę to muszę policzyć ile mam diod i je lutować do każdej czy jakoś inaczej?[br]Dopisany: 01 Luty 2009, 11:31_________________________________________________Jeszcze jedno pytamko dziś zauważyłem że jak włoże kluczyk do stacyjki i przekręcę bez odpalania śilnika to te lampy trzy razy mrygną (tylko diody) jak stoboskopy czy tzk mz być? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego te diody w lampie? do pozycyjnych, do stopu, do kieronkow? jak wyglada ta lampa?

Jezeli tylko do pozycyjnych to, do kazdej z lamp wystarczy jeden rezystor ktory wpinasz rownolegle na kabel doprowadzajacy do lampy.Jezeli jeszcze na stop to pewnie jeszcze do stopu musisz wpiac rezystor. Jaki blad masz na fisie?

Migotanie:

Jedyna logiczna odpowiedzia na to pytanie jest pewnie to, ze po przekreceniu kluczyka w stacyjce komputer (CAN BUS) sprawdza urzadzenia elektryczne i szuka bledow wysylajac niewielka ilosc napiecia po kablach. To, ze nie masz jeszcze rezystorow powoduje zaswiecenie sie diod, gdyz nie maja one zadnego (lub dardzo znikoma) rezystancje. Napiecie jest zbyt male by rozswietlic zarowki ale wystarczajace do zapalenia LEDow.

Taka moja logika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy tez planuje lad-y i odrazu mam sobie kupic te rezystory tak?????? :mysli:

tak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem na ebayu to chyba to http://cgi.ebay.co.uk/100-ohm-Wirewound-resistors-Pack-2_W0QQitemZ170266592289QQcmdZViewItemQQptZUK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET?hash=item170266592289&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1700%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318 teraz wiem chociaż jak to wygląda i czego szukać dobra stona dzięki za pomoc :>[br]Dopisany: 06 Luty 2009, 11:30_________________________________________________

tyle ze po zamontowaniu rezystora jasnosc diody spadnie tak ?

Chyba raczej nie ja zamawiam i będę zakładał zawsze lepsze to niż ta pomarańczowa kontrolka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu pod linkiem wyżej nie wygląda to tak żle ja już zamowiłem powinienem mieć jutro lub w poniedziałek jak założe to się okaże. Ktoryś z kolegów na forum ma takie same ciekawe co on by na to powiedział jest to w temacie "Zrób to sam"[br]Dopisany: 06 Luty 2009, 13:59_________________________________________________Hej dziś zamontowałem rezystory i powiem jedno brak błędu na fisie świetna sprawa!!!!!! Jak coś to mam parę fotek jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem :wink4: Po zamontowaniu diody nie świecą słabiej świecą tak jak przed zamontowaniem rezystorów. Świetna sprawa i nie droga zapłaciłem 1.25f za komplet. Pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...