Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 1.8T sline zawieszenie


lipekmx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy identyczny temat był poruszany na forum, ale mam pytanie co do zawieszenia w moim a4. 

Z wlepki wychodzi ze siedzi w nim zawieszenie 1BV (czerwone amortyzatory) jednak jest widoczna różnica w wysokości przód-tył auta.

Czy dla wersji BEX quattro jest to normalne?

Czytałem ze można wymienić z przodu talerze amortyzatorów z B5 aby obniżyć troche przód, ale jak ma sie to w praktyce?

Z pomiarów metrówką wychodzi róznica ok 2,5cm w wysokości przodu.

26026857_1594351343964308_1718707354_o.jpg

26037710_1594351400630969_1488188908_o.jpg

26024727_1594351327297643_1773816156_o.jpg

26036563_1594324353967007_1284740937_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć niestety w b6 jest to standard że tył siedzi.

Można wymienić te talerzyki z przodu  a można też pod tylnie sprężyny podłożyć takie podkładki dostępne w Aso na trudne drogi czy jakoś tak. Oznaczenie zawieszenia BR. Ostatnio widziałem nr tych podkladek na forum.

Nawet jak ktoś wymieni sprężyny i amorki to nie ma pewności że mu się tył z przodem wyrówna. Ja u siebie wsadziłem gwint i na maks rozkreconym tyle też mi siedział i musiałem podkładki dokładać.

Można kombinować jeszcze ze sprężynami żeby podnieść tył wsadzasz np. Be jakąś tam kategorie wagową. Tylko to też niewiesz co trafisz czy zmęczone i niewiesz jak ci to siądzie.

Każdy wybiera inną drogę a wszyscy chcą mieć równo ? Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć niestety w b6 jest to standard że tył siedzi.

Można wymienić te talerzyki z przodu  a można też pod tylnie sprężyny podłożyć takie podkładki dostępne w Aso na trudne drogi czy jakoś tak. Oznaczenie zawieszenia BR. Ostatnio widziałem nr tych podkladek na forum.

Nawet jak ktoś wymieni sprężyny i amorki to nie ma pewności że mu się tył z przodem wyrówna. Ja u siebie wsadziłem gwint i na maks rozkreconym tyle też mi siedział i musiałem podkładki dokładać.

Można kombinować jeszcze ze sprężynami żeby podnieść tył wsadzasz np. Be jakąś tam kategorie wagową. Tylko to też niewiesz co trafisz czy zmęczone i niewiesz jak ci to siądzie.

Każdy wybiera inną drogę a wszyscy chcą mieć równo ? Pozdrowienia 

Edit:

Masz nr. podkładek na tył 8e0512145

Ja mam przód na 63.5 od ziemi do rantu błotnika jak miałem centymetr niżej to przez leżącego policjanta na można było normalnie przejechać tylko po ukosie bo haczyłem spojlerami.

Jak jeszcze przód obniżysz to nie będziesz miał za nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w B7 mam tak samo. Będę zakładał talerzyki z B5 jak znajdę czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rob@k napisał:

Ja w B7 mam tak samo. Będę zakładał talerzyki z B5 jak znajdę czas.

Ile przod pojdzie w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sagakama Z przodu mam 65,5cm a z tyłu 63,5 (tak +/- te mm bo ciężko na podwórku znaleść idealnie równo) 

Właśnie sie zastanawiam czy nie będzie lipy jak opuszczę przod podkładkami, do tego dochodzi fakt ,że samochodem będę ciągać przyczepkę z motocyklem i tył pod obciążeniem siądzie jeszcze bardziej.

Myślałem poprostu ,że w moim "pikachu" jest coś nie tak z tą różnicą w wysokości zawieszenia.

Zobaczymy co się będzie działo latem jak podczepię hak i przyczepkę i ciekawe czy na felgach 18 pójdzie trochę w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 18” pójdzie Ci 1cm. Wrzuć podkładki pod tylne sprężyny i po temacie. Jedna podkładka to rzeczywista 1,2cm wyżej (podkładka ma 1,5cm ale dobija) możesz dać dwie na stronę więc będziesz wyżej o 2,4cm. Po takim zabiegu masz pacjenta jak z fabryki[emoji1]

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tył wrzuciłem podkładkę ok 15 mm i tył poszedł jakieś 2 cm w górę
 

Możesz wyjaśnić jakim cudem podniosłeś o 2cm dając podkładkę 1,5cm???[emoji848][emoji848][emoji848]


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nad tym zastanowić to naprawde jest to trochę dziwne ale jak weźmiesz pod uwagę że sprężyna nie jest w pionie i nie jest idealnie w osi koła to nie widzę problemu żeby te wymiary się nie zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę zarówno oś jak pochyl u nijak mi to nie pasuje do rzeczywistości. Nie podważam co napisałeś tylko racjonalnie próbuje to zrozumieć. Grawitacja się nie zmienia [emoji854]....owszem zmienia się kąt nachylenia ale po ustawieniu geometri powinno wrócić na swoje miejsce- teoretycznie[emoji848]

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś pod ręką nr tych podkładek na tylne sprężyny?
W ogóle dużo z tym roboty? Trzeba sprężyny wyciągać?
Ile mechanik może skasować za to? :D

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolley napisał:

Panowie ma ktoś pod ręką nr tych podkładek na tylne sprężyny?
W ogóle dużo z tym roboty? Trzeba sprężyny wyciągać?
Ile mechanik może skasować za to? :D

Dzięki !

8E0 512 145    - podkładka plastikowa od 1BA (13mm gruba/wysoka)

 •8E0 512 149 P - podkładka gumowa od 1BE/BV (brak info o grubości )

 •8E0 512 297 J  - podkładka gumowa od 1BE/BV (brak info grubości)

potwierdzam pierwsze podkladki 13mm podnoszą równo 20mm. Zmienia się kąt nachylenia dlatego idzie wyżej niż ich grubość. 

Edytowane przez jaguaro
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 512 145 

8E0 512 145 mam na zbyciu 2szt. nówki z ASO.

Chciałem dać 4 ale 2 sztuki zrobiły swoje. Po wymianie zawiechy tył siadł 1cm nizej finalnie jest 1cm wyżej niż przód i wygląda jak bestia:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaguaro napisał:

8E0 512 145    - podkładka plastikowa od 1BA (13mm gruba/wysoka)

 •8E0 512 149 P - podkładka gumowa od 1BE/BV (brak info o grubości )

 •8E0 512 297 J  - podkładka gumowa od 1BE/BV (brak info grubości)

potwierdzam pierwsze podkladki 13mm podnoszą równo 20mm. Zmienia się kąt nachylenia dlatego idzie wyżej niż ich grubość. 

A czy plastikowe nie wpłyną na komfort? Pytanie może głupie :D

A jak się ma sprawa założenia tych podkładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...