Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b9 avant 2.0 tdi 150KM


vvv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim w moim temacie,

samochód odebrałem w połowie listopada, pogoda nie sprzyja zdjęciom ledwie umyję to już brudny także uzupełnię.

Autka nie konfigurowałem, poniżej znajdziecie listę wyposażenia z myAudi.

Na ten moment zrobiłem już 4kkm wrażenia ogólne bardzo dobre. Jest parę plusów jak i parę minusów, trzeba mieć na uwadze, że do full opcji trochę brakuje.

Czekam na przegląd, żeby zgłosić niedziałające podgrzewanie prawego lusterka. Trochę mnie to zirytowało, że w tak świeżym aucie już coś nie działa. Brakuje mi opcjonalnego większego baku paliwa, jednak 40l to mało w tak dużym samochodzie. Swoją drogą Niemcy są bardzo precyzyjni w obliczaniu zasięgu, raz tankowałem dopiero po wyświetleniu zasięgu 0km i weszło 38l. Kolejną opcją której mi brakuje to full ledy lub matrixy, jednak coś w tym jest że po nowych modelach audi oczekuje się już płynących kierunkowskazów i full ledów. Klapa bagażnika również mogłaby się zamykać z pilota, a nie tylko z przycisku na niej. Dodatkowo coś mi czasem lata wewnątrz klapy jakby jakaś śrubka. Niestety moja sztuka to wersja tylko z jednym USB i AUX przez co telefon mogę połaczyć tylko przez BT.

Kolor samochodu to ciemny granat listwy jak i relingi są czarne, szyby tylne również są przyciemnione. Osobiście bardzo mi się to podoba. Klimatyzacja 3-strefowa jak i sam panel sterowania który bardzo dobrze wygląda wraz z podgrzewanymi fotelami umilają przebywanie we wnętrzu samochodu. Port ładowania indukcyjnego również na plus iPhone 8 mieści się na styk, jak ktoś ma X to chyba ma problem ;). Kokpit wirutalny można powiedzieć zbędny bajer ale jakże fajny, dziwi tylko że nie można np. zamienić miejscami obrotomierza z prędkościomierzem. Na plus spalanie średnie okolice 6l.

 

Wielkich planów co do zmian w samochodzie ze względu na to, że jest w leasingu nie planuję. Myślałem o boxie ale cena vs. prawdopodobny przyrost mocy szybko ostudziły mój zapał.

Na pewno wymienię jedną felgę na nową, gdyż dostałem z porysowanym rantem i strasznie mnie to irytuje.

 

Lista wyposażenia:

Koła/opony

wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach Opony 225/50 R17 94H

Obręcze kół ze stopu metali lekkich, 7,5Jx17", 10 -ramienne z oponami 225/50 R 17

Wyposażenie nadwozia

Światła tylne Lusterko po stronie kierowcy, asferyczne Right exterior mirror, convex (large viewing field) Wagon/Avant Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia

Listwy wokół szyb w kolorze czarnym

Wzmocnione zderzaki

Reflektory ksenonowe

Central locking system Keyless Go without SAFELOCK

Relingi dachowe w kolorze czarnym, tylko dla Avant

Wspomaganie unoszenia i opuszczania pokrywy bagażnika, elektryczne

Audi parking system plus (przód / tył) z wizualizacją na ekranie MMI

Lusterka zewnętrzne, składane

Hak holowniczy

Wyposażenie wnętrza

Non-smoker's package

Podłokietnik z przodu, przesuwny

Podsufitka pokryta tkaniną

Plane luggage/load compartment floor in rear

Szyby termoizolacyjne

Listwy progowe aluminiowe

System MMI® Navigation plus

Audi virtual cockpit

Szyby tylne przyciemnione (szyby privacy)

Podświetlane lusterka do makijażu

Klimatyzacja automatyczna, 3-strefowa

Pakiet "Schowek"

Lusterko wewnętrzne z automatyczną funkcją przeciwoślepieniową

Technika i bezpieczeństwo

Without camera systems/accident sensors

ISOFIX - mocowanie fotelika dziecięcego dla skrajnych siedzeń z tyłu (z funkcją Top Tether)

Poduszki powietrzne, czołowe dla kierowcy i pasażera z funkcją deaktywacji poduszki powietrznej pasażera

Parking brake

Two-tone horn

Without extended safety system

Światła do jazdy dziennej w technice LED

Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów

Side airbag in front with curtain airbag

Manual child safety lock

Without lane keeping system

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego

Disc brakes in front

Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Czujnik zmierzchowy świateł i czujnik deszczu

Asystent świateł drogowych

Zawieszenie sportowe

Radio/nawigacja

8 głośników

Złącze USB I AUX-IN

MMI navigation plus

Audi phone box

Emergency call service and roadside assistance call

Usługi Audi connect - licencja na 3 lata (zawarte w MMI Navigation plus)

Audi connect dla systemu nawigacji

Fotele

2 zaglowki z tylu

Kanapa tylna z dzielonym i składanym oparciem

Manual height adjustment for front seats

Ogrzewanie foteli przednich

Tapicerka skórzana Milano

Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, elektryczna

Kierownice

Kierownica skórzana 3-ramienna, wielofunkcyjna plus

Inne

Left-hand drive

Equipment 1

pre sense city without pre care

Silnik/skrzynia biegów

Front-wheel drive

Fuel tank

4-cylinder diesel engine 2.0 L unit 04L.C

6-speed manual transmission

System Start-Stop

4-cyl. turbo diesel eng. 2.0l/110kW 4V TDI common rail; b.engine T37/T3Y/TS1/ TR1/T0P/T0N/T13/T29/TM4/TD1/TI9/T1I/T3C

Emission standard EU6 plus

Fuel system for diesel engine

 

 

*Auto przedstawione, ale user się nie przywitał w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz Proszę uzupełnić profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspominałem w planach miałem wymianę felgi. Jestem już po jej wymianie, byłem też w ASO w sprawie podgrzewania lusterka. Diagnoza spalona mata, czekamy na część i może jutro uda się wymienić.

 

IMG_2080.jpg

IMG_2092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

fajnie, że wrzuciłeś foty. Niech sprawuje się jak najlepiej. Z b9 były jakieś drobne problemy na początku ale wygląda to coraz lepiej. Zadowolony jesteś z listy wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie jestem na wymianie wkładu lusterka mega się cieszę, że części doszły ;)

Czytałem wątek o Twojej b9tce i moja lista wyposażenia w porównaniu do niej jest trochę uboga ;) ale nie miałem na nią zbyt dużego wpływu.

Osobiście jestem mega zadowolony z wirtualnego kokpitu, ogólnie interfejs systemu MMI bardzo mi się podoba. Jeździłem wcześniej bmw 428i z dużo lepszym wyposażeniem ale w moim odczuciu przez zwyczajne zegary i mocno pomarańczowy kolor podświetlania przycisków wygląda w środku na dużo starsze. Brakuje mi tylko USB do podłączenia telefonu i tego, żeby korzystać z audi connect trzeba włożyć swoją kartę SIM. W Polsce to nie problem, ale jeżdżę trochę po Europie i ciągle się boję o transfer.

Jakbym teraz konfigurował auto to na pewno dopłaciłbym do matrixów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakaś fotkę środka, szyby masz przyciemnione w OOOO czy sam robiłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę jakieś fotki wieczorem albo w weekend. 

Szyby przyciemnione w OOOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wnętrze bmw trzeba lubić bo jest specyficzne:) no matrixy super sprawa szczególnie jak dużo jeździsz. Moja też nie ma wszystkiego. Każdy musi sobie sam skonfigurować i zobaczyć co będzie używał a czego nie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie fotki wnętrza. 

W weekend zrobiłem krótką trasę 9h - 1200km, jednak 40l bak bardzo mnie irytuje musiałem po drodze dwa razy tankować. Dobrze, że Ad-blue na shellu prosto się dolewa bo ten bak też mam w mniejszej wersji.

Na 30 stycznia jestem umówiony na przegląd, wymianę oleju plus chyba hamulce będzie trzeba zrobić. Dostałem pierwszy komunikat o limicie, a do tego czasu zrobię jeszcze pewnie z 3kkm.

IMG_2095.JPG

IMG_2096.JPG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/4/2018 o 15:00, vvv napisał:

Niestety moja sztuka to wersja tylko z jednym USB i AUX przez co telefon mogę połaczyć tylko przez BT.

Kolego, nie przejmuj się brakiem Audi Phone Interface. Nie wiem jak to wygląda na Androidach, ale jeśli chodzi o iPhone'y to porażka. Możesz w ten sposób odpalić tylko aplikacje, na które pozwala Apple, więc np. Google Maps nie pójdzie. 

Ja niby mam Phone Interface, ale telefon łączę wyłącznie po BT. Z perspektywy czasu ta opcja była trochę stratą pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność baku 40l to lekko mówiąc skandal, idiota który wpadł na pomysł montażu takiej pojemności powinien za kare przez rok nic innego nie robić tylko dystrybutor obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ogi napisał:

Pojemność baku 40l to lekko mówiąc skandal, idiota który wpadł na pomysł montażu takiej pojemności powinien za kare przez rok nic innego nie robić tylko dystrybutor obsługiwać.

moze przez quattro a bez wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że w standardzie jest 40l właśnie po to, żeby mogli niższą wagę dać w specyfikacji, ale upgrade do 54l jest za darmo? (zakładając oczywiście, że się o tym wie przy konfigurowaniu zamówienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vis napisał:

a to nie jest tak, że w standardzie jest 40l właśnie po to, żeby mogli niższą wagę dać w specyfikacji, ale upgrade do 54l jest za darmo? (zakładając oczywiście, że się o tym wie przy konfigurowaniu zamówienia)

Jest dokladnie tak jak mówisz standard 40l można powiększyć do 54l, tylko trzeba wiedzieć przy konfiguracji o tym. Quattro nie ma na to wpływu.

To samo tyczy się baku na AD-Blue w standardzie jest 12l i można za drobną dopłatą powiększyć do 24l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaznaczałem nic dodatkowego w baku, a mam 58 litrów. 2.0 tfsi 252 q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

Ja nie zaznaczałem nic dodatkowego w baku, a mam 58 litrów. 2.0 tfsi 252 q.

Moze dobra dusza w salonie sie zorientowala i za ciebie wybrala ta opcje. Albo W benzynie domyslnie daja wiekszy bak z uwagi na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ogi napisał:

Moze dobra dusza w salonie sie zorientowala i za ciebie wybrala ta opcje. Albo W benzynie domyslnie daja wiekszy bak z uwagi na spalanie.

ale jak wejdziesz na stronie internetowej Audi w A4 i parametry techniczne to widnieje 58 litrów.. więc nie wiem dlaczego kolega ma 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie benzyny mają tylko jeden bak do wyboru (większy) w zależności od pojemności 54-58l. W przypadku diesli wszystkie wersje poza quattro bazowo mają 40l, a w opcji za 0zł jest bak 54l. Z dieslu quattro od razu dostajemy większy bak 54l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, vvv napisał:

Wszystkie benzyny mają tylko jeden bak do wyboru (większy) w zależności od pojemności 54-58l. W przypadku diesli wszystkie wersje poza quattro bazowo mają 40l, a w opcji za 0zł jest bak 54l. Z dieslu quattro od razu dostajemy większy bak 54l.

 

No i wszystko jasne, tak czy siak te 54 czy nawet 58 litrów szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...